Προς το περιεχόμενο

Μεταφορα των αρχειων η οχι ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα!

 

Εχω ολα τα αρχεια (audio) των project που γραφω στο cubase στον βασικο μου σκληρο.Εχω και αλλο ενα εξωτερικο συνδεδεμενο με usb.Θελω να τα μετακινησω ολα στον εξωτερικο λογω χωρου αλλα δεν ξερω οταν θα ανοιγω ενα project στο cubase αν θα κανει περισσοτερο χρονο να το διαβαζει η γενικα αν θα εχω προβληματα λογω usb συνδεσης.Μπορει καποιος να με διαφωτισει ? Ευχαριστω εκ των προτερων :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε για αστειο μην το κανεις..

Εκτος του οτι θα μπερδευτει το cubase και θα ψαχνει να βρει τα audio αρχεια,η διαφορα ταχυτητας ειναι τραγικη...κοινως καλυτερα να αγορασεις ενα ακομα δισκο και να ξενοιασεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά χαρά !

 

Από προσωπική εμπειρία ...

 

Δούλευα αρκετό καιρό με έναν φορητό (GERICOM - P4 - 2,5 GHz) και λόγω χωρητικότητας αποθήκευα τα Project κομπλέ σε έναν εξωτερικό.Αποτέλεσμα : Μερικές φορές καλά και άλλες πάλι Crash ! ;Ήτοι : αν είναι γενικά ένα ελαφρύ Project δε θα έχεις πρόβλήμα με μία USB σύνδεση.Σε αντίθετη περίπτωση θα πατώσεις άσχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε για αστειο μην το κανεις..

Εκτος του οτι θα μπερδευτει το cubase και θα ψαχνει να βρει τα audio αρχεια,η διαφορα ταχυτητας ειναι τραγικη...κοινως καλυτερα να αγορασεις ενα ακομα δισκο και να ξενοιασεις..

 

Aν μεταφερει ολοκληρο το project μαζι, το cubase δε θα ψαχνει τιποτα. Τωρα η λυση για πιο γρηγορη ταχυτητα ειναι να εχεις στο δισκο του λειτουργικου το cubase μονο μαζι με τα Plugin  κατι το οποιο εγω δεν εχω τολμησει ακομα να κανω. Ειναι τακτικη που ακολουθουν σε επαγγελματικα στουντιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα εξαρτούνται απο την ποσότητα αρχείων κ την ποιότητα που έχουν εγγραφεί.Όλες οι λύσεις δουλεύουν για όλα τα γούστα απλά αν μιλάτε για ενα project των 50 αρχείων σε 24bit 96.000 khz καλύτερα να αφήσετε τον usb ή firewire σκληρό δίσκο περισσότερο για λόγους ασφάλειας απο crashes παρα για την ταχύτητα που μειώνεται μεν αλλα αν δεν έχετε τη madonna δίπλα δεν σας χαλάει καθόλου ναούμ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου