Προς το περιεχόμενο

Δεν εχει σημασια τι παιζεις, αλλα... πως το παιζεις!


fenderiarhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ηδη κανει προβες για το μεγαλο αυτο καλλιτεχνικο ραντεβου τη γνωστη σε ολες τις ελληνικες σκηνες επιτυχια "καπνος στο νερο"

 

http://www.youtube.com/watch?v=wFHL5b7dIpE

 

Σόρι παιδιά αλλά τουλάχιστον εδώ ο Μέι στον περιβόητο TONE... τουν πατάι κάτ΄του Γκίλμουρ.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδια συγνωμη αλλα θα τα πω.

Ολα τα ποστ που κριτικαρουν το παιξιμο του Gilmour ειναι ακυρα.

Σαν να κριτικαρεις μια στρατο του 57 και λες δεν ακουγεται καλα το 17ο ταστο στην Λα.

Οπως επισης ακυρα και τα ποστ του στυλ "εσυ το παιζεις?"

Τι θα πει αυτο?

Ολοι το παιζουν.

Αλλα ο τιτλος του θεματος τα λεει ολα (οπως ειπε και ο φιλος longshadow),

δεν εχει σημασια τι παιζει αλλα πως το παιζει.

Και σε αυτο σημειο ερχεται το "γιατι ακουγεται καλυτερα αυτος?" ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός Gilmour; Δε βλέπετε με τι απλότητα και πόσο ουσιαστικά παίζουν McCartney & Paice;

 

Νομίζω ότι ο τίτλος του τοπικ ταιριάζει περισσότερο σε αυτούς...

 

 

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρίλατρε, μη μου τον ερεθίζεις (τον τζιτζι εννοώ  :P) και αρχίσει να ανεβάζει metalized διασκευές των "Comfortably numb", "Have a cigar" κλπ. Θα βγάλουν σπυριά πολλοί εδώ μέσα... ;D ;D

 

To "Ηave a cigar" εχει ΗΔΗ μια (πολυ πολυ καλη) METAL διασκευη απο τους Foo Fighters (στο soundtrack "mission impossible II νομιζω)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός Gilmour; Δε βλέπετε με τι απλότητα και πόσο ουσιαστικά παίζουν McCartney & Paice;

 

υπηρχε ποτε περιπτωση ΕΙΔΙΚΑ αυτοι οι δυο να ΜΗΝ επαιζαν ετσι?ΑΥΤΟΙ μας εμαθαν το...ΣΩΣΤΟ... :)

 

Ειδικα ο McCartney παραμενει κατα την ταπεινη μου γνωμη ΤΟ πρωτυπο για το ροκ/ποπ μπασο.Σχολειο ολοκληρο ο sir...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός Gilmour; Δε βλέπετε με τι απλότητα και πόσο ουσιαστικά παίζουν McCartney & Paice;

 

υπηρχε ποτε περιπτωση ΕΙΔΙΚΑ αυτοι οι δυο να ΜΗΝ επαιζαν ετσι?ΑΥΤΟΙ μας εμαθαν το...ΣΩΣΤΟ... :)

 

Ειδικα ο McCartney παραμενει κατα την ταπεινη μου γνωμη ΤΟ πρωτυπο για το ροκ/ποπ μπασο.Σχολειο ολοκληρο ο sir...

 

Πόσο δίκιο έχεις φίλε μου. Αν ήταν κάποιος άλλος κιθαρίστας ή μπασίστας θα αρχίζανε τα σόλο και τα μόλο για να αποδεικνύανε το ταλέντο τους στο κόσμο και όποιον πάρει ο χάρος. Θέλω να πω οτι υποστήριξαν το κομμάτι όπως του έπρεπε. Φανταστείτε αντί για τον Gilmour να έπαιζε κιθάρα ο Malmsteen, ώρε τι είχε να γίνει στο 2:00  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ θα επναλάβω την παγια θεση μου για τα σόλο. Λίγες νότες, μεγάλες αξίες στις νότες για μπορούμε ν ακούμε την μελωδία του σόλο αντι για ένα τύπο που παίζει εξηκοστά τέταρτα σε  180 τέμπο. Και ο Gilmour μπορει να το κάνει αυτό πολύ καλά.

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου