Προς το περιεχόμενο

Πολιτική και Μουσική



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σόρυ ρε παιδιά αλλά το έχω απορία εδώ και ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καιρό!

 

Που θα προσδιορίζατε τον εαυτό σας?

 

Ειλικρινά δεν μπορώ να πιστέψω πως ένας πολύ συντηρητικός μπορεί να παίζει μουσική(βλέπε αλογοσκούφη)!!

 

Θέλει ευαισθησία η μουσική!

Όνειρο, όραμα, όρεξη για ζωή, ανάγκη για ελευθερία!

Ανάγκη έκφρασης προβληματισμών και έντονων συναισθημάτων!!

 

:)

 

Ελπίζω να μην γίνομαι αδιάκριτος  ;)

Ήταν μια λέξη μοναχά...ελευθερία!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά δεν μπορώ να πιστέψω πως ένας πολύ συντηρητικός μπορεί να παίζει μουσική(βλέπε αλογοσκούφη)!!

 

Κι όμως...  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

 

Όσο για την ερώτησή σου, μάλλον δεν ανήκω κάπου συγκεκριμένα, χωρίς να'μαι τέρμα απαθής... Περίεργη φάση.  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Κι όμως... 

 

μου φαγες τη φραση που πηγα να ξεκινησω.... :-X

 

κι εγω την ιδια εντυπωση ειχα drketikios αλλα απαγοητευτικα με πολλες αποψεις που εχω διαβασει κατα καιρους εδω που (για τα δικα μου στανταρ παντα) ηταν τραγικα συντηρητικα....

 

αναρχικος και μαλλον φαινεται και απο αυτα που παιζω....

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Gothic

 

μουσικός είπα...

όχι πλούσιος που απλά αγοράζει όργανα και καμιά φορά προσπαθεί να παίξει!

 

;D ;D ;D ;D ;D

Ήταν μια λέξη μοναχά...ελευθερία!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά δεν μπορώ να πιστέψω πως ένας πολύ συντηρητικός μπορεί να παίζει μουσική(βλέπε αλογοσκούφη)!!

 

Παντως δεν ξερω αν ο ALICE COOPER παιζει μουσικη αλλα εκανε καμπανια υπερ του....BUSH... ::)

 

 

Παρα πολλοι Αμερικανοι καλλιτεχνες ειναι ρεπουμπλικανοι (τι παρα πολλοι δηλ. ολοι οσοι ΔΕΝ ζουν στην Νεα Υορκη ή στο Λος Αντζελες... ;D ;D)

 

Οποτε οι γενικευσεις δεν παιζουν...... αλλοιμονο αν ειχαν σχεσει οι πολιτικες πεποιθησεις του καθενα με το αν εχει η δεν εχει ταλεντο (αλλωστε κατι τετοιο ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ μια και το ταλεντο ειναι ΕΜΦΥΤΟ ενω οι πολιτικες πεποιθησεις σου "φυτευονται" μετα )

 

 

;) 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρυ ρε παιδιά αλλά το έχω απορία εδώ και ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καιρό!

 

Που θα προσδιορίζατε τον εαυτό σας?

 

Ειλικρινά δεν μπορώ να πιστέψω πως ένας πολύ συντηρητικός μπορεί να παίζει μουσική(βλέπε αλογοσκούφη)!!

 

Θέλει ευαισθησία η μουσική!

Όνειρο, όραμα, όρεξη για ζωή, ανάγκη για ελευθερία!

Ανάγκη έκφρασης προβληματισμών και έντονων συναισθημάτων!!

 

:)

 

Ελπίζω να μην γίνομαι αδιάκριτος  ;)

 

Φίλε μου σε εκτιμώ και σε σέβομαι, αλλά πιστεύω ότι ένα τέτοιο γκάλοπ δεν έχει κανένα νόημα και καμιά θέση στο φόρουμ μας.

 

Και βεβαίως ένας "συντηρητικός" μπορεί να παίζει κγμ τις μουσικές.

 

Στο κάτω κάτω τι είναι "συντηρητικός" και τι "προοδευτικός" ;

 

Εδώ δεν ξέρω εγώ ο ίδιος τι είμαι πλέον...

 

Οποιαδήποτε απάντηση δοθεί στη σημερινή εποχή θα είναι λάθος.

 

Και αυτό γιατί θα γίνει με κριτήρια άλλων εποχών.

 

Δυστυχώς στις μέρες μας εκλείπουν οι απαραίτητες θεωρητικές κοινωνικοοικονομικές αναλύσεις που να λαμβάνουν υπόψιν τους τα σύγχρονα δεδομένα.

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα προς την αριστερά με κατατάσσω, κινούμαι προς ΣΥΡΙΖΑ αλλά δεν μπορώ να πω ότι και αυτό το κόμμα με εκφράζει απόλυτα.

 

Θεωρητικά δίκιο έχεις στη σκέψη σου φίλε drketikios αλλά όπως είπε και ο SF, το ταλέντο είναι έμφυτο, όχι όμως και οι πεποιθήσεις. Εξάλλου δεν κάνουν όλοι κοινωνική και πολιτική κριτική μέσω της μουσικής τους (το λεγόμενο "στρατευμένο" τραγούδι), μπορεί να μην έχουν όλοι τόσο ανεπτυγμένα πολιτικά αισθητήρια...

 

Υ.Γ. Φίλε Wasted, μάλλον η εποχή μας δεν θέλει θεωρίες μιας και όλες οι θεωρίες μπορούν να καταρριφθούν ή απλά να καταστρατηγηθούν εν ριπή οφθαλμού...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουάου. Δεν ήξερα πως είτε είσαι αριστερός είτε δεξιός είτε....απαθής!!!! ΕΛΕΟΣ

 

Με όρους του 1954 κρίνεις την καλλιτεχνική αξία ανθρώπων που δεν γνωρίζεις. Χμμμμ....

 

κάτι πιο εξελιγμένο που ίσως να σε αποτρέψει από το να βλέπεις τα πράγματα ασπρόμαυρα (ξέρεις...όπως αυτοί οι...... ακροδεξιοί....)

http://politicalcompass.org/

 

Ο Βάγκνερ ήταν φασίστας. Ήταν επίσης ο σημαντικότερος κλασσικός συνθέτης όλων των εποχών σε ζήτημα επιρροής (προσωπικά προτιμώ άλλους).

 

Το στρατευμένο τραγούδι είναι μια βλακεία και μισή. Αλίμονο αν μπορεί κάποιος να επηρεάσει τις πολιτικές πεποιθήσεις με την μουσική. το μόνο που μπορεί να κάνει ένας καλλιτέχνης είναι να "παρατηρεί" και να "καταγράφει". από κει και πέρα οι πολιτικοί στα πολιτικά, οι μουσικοί στη μουσική και ο ακάκιος στα μισκο.

 

Destroy him, my robots!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
Οι Κανονισμοί χρήσης του Forum

 

4.Συμφωνείτε να μην αναρτείτε:

παραπλανητικά, δυσφημιστικά, ανακριβή μηνύματα ή με συκοφαντικό, υβριστικό, άσεμνο, πρόστυχο, χυδαίο, απεχθές, απειλητικό, με πορνογραφικό προσανατολισμό ή οποιοδήποτε άλλο περιεχόμενο που υπόκειται στην νομοθετική αρχή, καθώς και πολιτικού, θρησκευτικού, ή φυλετικού χαρακτήρα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου