Προς το περιεχόμενο

Funky Clip...και θάψτε όσο θέλετε!


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όπως είσαι ανεβάζεις instrumental κ λές κ τις ακολουθίες που παίζει.Ντάξ εμένα με πέτυχες διάνα στα γούστα μου.Θεός!!!

Φίλε Trigga ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι θα τσιμπήσεις!!! (ακούω εδώ και καιρό τις μελέτες σου και ξέρω ότι ότι και να κάνεις και εσυ στο "ασανσέρ" θα καταλήξεις γιατί θα σου λείπει ο ρυθμός και το μπάσσο που δεν έχει η τζάζ). Επειδή αυτό είναι ολόκληρο πρόζεκτ θα στο ξαναρεντάρω το ΣΚ χωρίς κιθάρες και θα στο στείλω. (Στείλε μου πλζ το e-mail σου με pm. Για κάποιο λόγο από το Mac μου δεν μπορώ ούτε να κάνω attach στο Noiz ούτε να ακούσω τα attach που ανεβάζουν οι υπόλοιποι).

Τώρα το τι παίζω...θα σε γελάσω, έχω να διαβάσω νότες από την Πέμπτη δημοτικού που άφησα το ωδείο. Παίζω με το αυτί (και τότε έτσι έπαιζα απλά ξεγέλαγα το δάσκαλό μου ότι διάβαζα)...Καλή τύχη!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "σόλο φωνή" θυμίζει ηχητικά pat metheny...είναι παιγμένο στην κιθάρα??

Nαι είναι το 2 preset του GR 20 (Voices) με reverb-delay από το Guitar Rig. Ότι ακούτε είναι παιγμένο καρφί στην κάρτα ήχου (Motu Ultralite). Αποφεύγω να παίζω με ενισχυτές (δεν έχω άλωστε) και θεωρώ ότι έτσι έχω κατευθείαν το πραγματικό χαρακτήρα του οργάνου (χωρίς να παρεμβάλλεται η προσωπικότητα του κάθε ενισχυτή-μην ξεχνάμε ότι η ηλεκτρική κιθάρα είναι ένα εξαρτώμενο όργανο...). Το όλο θέμα είναι γραμμένο-μιξαρισμένο στο ταπεινό Grageband...

Thanks σε όλους τους υπόλοιπους για το χρόνο τους

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το ασανσέρ δεν πιάνω τι είναι?ΜΕταφορικό σε κάποιο τρόπο σολαρίσμοτος?

 

Για αυτό που λές με την τζάζ δε νομίζω.Απ' τη στιγμή που υπάρχει το shuffle κ το swing οποιαδίποτε μουσική με αυτά εμένα με φτιάχνει κ η τζάζ εχει μπόλικο είτε είναι με ένα όργανο είτε σε big band.

 

Η αγάπη μου πάντως για τη λούπα είναι κι αυτή αξέχαστη, άλλωστε απο χιπχόπ ξεκίνησα να ασχολούμαι με τη μουσική.Ότι έχει σχέση με chill το αγαπάω.Επίσης αν αφαιρέσουμε απ τη λούπα τον μαύρο τον ταμταμταμ που γκαρίζει για γκόμενες κ αυτοκινητάκια της matchbox έχουμε ένα πολύ ωραίο θέμα να λιώσουμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mουσική "ασανσέρ" είναι ουσιαστικά ένας υποτιμιτικός όρος, είναι η μουσική που ακούγεται μέσα στα ασανσέρ!!!

Θα μπορούσε να λέγεται smooth jazz, chill...Πολύ μεγάλοι παίκτες όμως έχουν παίξει τέτοια...Latty Carlton, Georges Benson, Earl Crouges...με όλα τα άλλα που λές μαζί σου...υπομονή και σου έρχεται.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ήχος της κιθάρας είναι αυτός που πρέπει. Το πρώτο μέρος όπως οφείλει να είναι, στο δεύτερο μέρος νομίζω ότι λείπει λίγο η έμπνευση...σκέψου ότι είσαι ο Georges Benson και ξαναπαίξτο!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου