Προς το περιεχόμενο

Paypal και καρτες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον το προβλημα μου εχει ως εξης. Βασικα ηθελα να κανω καποια αγορα απο το ebay και πηγα και εφτιαξα λογαριασμο στην τραπεζα πειραιως για να βαλω τα χρηματα και τους ειπα μαλιστα οτι ηθελα να τα φορτωσω στο paypal. Οποτε αυτοι απο εκει μου εβαλαν τα χρηματα στο λογαριασμο και μου εδωσαν και καποιον κωδικο για να μπενω στη winbank. Παω ομως σημερα να κανω sign up στο paypal κ μου ζηταει καποιον κωδικο πανω στη καρτα ομως εμενα δε μου εδωσαν καποια καρτα! Πηρα μαλιστα τηλεφωνο στη Πειραιως και μου λενε οτι πρεπει να εχω καποια καρτα και οτι δε γινεται αλλιως... Τελικα τι πρεπει να κανω? Καμια ιδεα η κανεις που ειναι στην Πειραιως?

Τρολολολολολολολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

web-buy εκανες; Ειχα κανει και εγω και μπερδευτικα χειροτερα μεχρι που  >:( >:( >:( και πηρα τα λευτα μου και πηγα στην attica, εκανα μια gift card και ξεμπερδεψα. Την εχω χρησιμοποιησει και κατευθειαν και με paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

.....κανεις που ειναι στην Πειραιως?

 

Συγνώμη.... πήρες τηλέφωνο στην Πειραιώς και δεν έβγαλες άκρη και ψάχνεις μήπως βρεις εδώ?

Η γνώμη μου είναι να τους ξαναπάρεις. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω λογαριασμό, καρτα electron και webuy της πειραιώς, και δεν είχα απολύτος κανένα πρόβλημα ως τώρα.

Απόσο κατάλαβα δεν σου έδωσαν την electron (εγω την πείρα απο την τράπεζα αλλα μετα με πείραν τηλέφωνο και με ρώτησαν αν την έχω και αν οχι να μου στείλουν μια).

 

Αλλά εδώ μπερδεύτηκα.. εφόσον δεν σου έδωσαν καμία κάρτα τότε για ποιον κωδικό μιλας;  ??? ???

 

Άκου τι θα κάνεις, θα πας στο winbank σου και θα πας στην κατηγορία prepaid webuy. Θα φτιάξεις μια εικονική κάρτα και θα σου βγάλει το νούμερο της,ημερομηνία λήξης και τον 3ψήφιο (τον οποίο πρέπει να τον κρατήσεις γιατι μετα δεν θα στον δείχνει για λόγους ασφάλειας).

Στη συνέχεια θα την φορτίσεις με τα λεφτά που έχεις στον λογαριασμό σου και.. τέλειωσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα μαλιστα τηλεφωνο στη Πειραιως και μου λενε οτι πρεπει να εχω καποια καρτα και οτι δε γινεται αλλιως...

 

E για να στο πουν...........θα εχουν δικιο

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγγνωμη, εννοεις οτι ...θες αυτο?

 

    * Pay directly from your PayPal balance or linked bank account.

    * Or charge it to your credit card.

 

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=xpt/cps/general/NewConsumerWorks-outside&nav=0.0.1

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα εγω ζητησα μια προπληρωμενη καρτα για να μπορω να τη δηλωσω στο paypal, τωρα απο εκει και περα αυτοι απλα μου εβαλαν τα χρηματα στο λογαριασμο και δωσαν το id και το pass για να συνδεομαι στην winbank...Τωρα οτι εγινε εγινε. Λογικα αυτο με το webuy που λετε θαναι...Θα το κοιταξω τωρα. Ευχαριστω γιατι αν περιμενω απο αυτους...  ::)

Τρολολολολολολολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oκ τελικα! Εκανα κανονικα την καρτα την webuy και την εχω εκτυπωσει κανονικα και εχει ολους τους απαραιτητους κωδικους και τα ολα τα χρηματα φορτωμενα. Στην αρχη δεν την επαιρνε το πειπαλ ως visa αλλα τη δηλωσα ως mastercard και τη δεχτηκε  :D Το paypal λεει ομως να περιμενω 3 μερες για να ενεργοποιηθει κατι τετοιο δε το καταλαβα αυτο ακριβως  :-X Κριμα γιατι ηθελα να ειναι οκ το συντομοτερο δυνατο για να κανω bid σε μια auction.  :-\

Τρολολολολολολολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου