Προς το περιεχόμενο

Multi Pads ή όπως λέγονται


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει καποιο μηχάνημα στο οποίο να έχω ηχογραφημένα περάσματα και κατά τη διάρκεια ενός live με το πάτημα του pad να το παίζει? Αν ναί... πως λέγεται... και τι μνήμη έχει και πως θα γράφω σε κάθε pad το αντίστοιχο triggaki που θα θέλω. Ενα απλό και παλιο yamaha PSR-410 που είχα όταν πρωτο ξεκίνησα είχε 4 pads. Τώρα έχω motif es και virus ti και μου λείπουν..! Υπάρχει κάτι σε εξωτερική συσκευή που να γράφω φρασούλες από τα synth μου και να τα έχω έτοιμα στο live? Tα φώτα σας.. THNX 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέγονται samplers,αν κατάλαβα σωστά.http://www.thomann.de/gr/samplers.htmlΕδώ μπορείς να δεις τι υπάρχει και σε τι τιμές.Οι μνήμες ποικίλλουν και στα περισσότερα μπορείς να βάλεις επιπρόσθετη μνήμη.Κάνεις ηχογράφηση με rca βύσμα και στη συνέχεια καθορίζεις το pad που θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οk.. thnx για την βοήθεια... αυτά δεν είναι ότι είναι ακριβά αλλά έχουν κάποιο κόστος γιατί φαντάζομαι έχουν και επιπλέον δυνατότητες από τα να είναι απλά κουμπία με ηχογραφημένες loopes από άλλο synth... μήπως υπάρχει κάτι σε ποιο απλό και οικονομικό? Αλλιώς θα ψαχτω προς τα samplers που προτείνεις. Αυτό με τα 330 ευρώ τησ roland δεν είναι κακό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού φίλε μου έχεις το motif δε χρειάζεσαι κάτι άλλο! Τo es έχει ρυθμικά patterns τα οποία μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις και στο live. Αυτό βρίσκεται δίπλα ακριβλως από το κουμπί song. (εννοείται ότι μπορείς να γράψεις και δικά σου βέβαια) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαθος να χρησιμοποιήσω τον όρο loopa.. δεν θέλω ρυθμικές αλλά μελωδικές φράσεις.. κάτι σαν δικά μου ηχογραφημένα ηχητικά εφφέ τα οποία με το πάτημα ενός κουμπιού να παίζουν... για live χρήση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου