Προς το περιεχόμενο

Ποια kramer einai???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχην καλησπερα και καλη χρονια σε ολους

Η συγκεκριμενη κιθαρα επεσε στα χερια λιγο πριν το καλοκαιρι απο συνφορουμιτη σε τιμη αρκετα  χαμηλη εχωντας στο μυαλο μου να την εχω σαν backup γιατι μετα απο λιγο καιρο ειχα σκοπο να αγορασω ενα ακριβο οργανο,δυστηχως ομως  με απολυσαν απ τη δουλεια... οτι λεφτα ειχα στην ακρη δε γινοταν να τα δωσω για αγορα οργανου και ετσι ειμαι μεχρι τωρα με την kramer.

Εχουν περασει απ τα χερια μου αρκετες κιθαρες ειτε σε live ειτε σε ηχογραφισεις στο σπιτι κ.α Η KRAMER Για τα λεφτα που εδωσα ειναι απιστευτη πολυ γρηγορη ταστιερα το φλουδ αν και licenced (kramer γραφει επανω) δεν ξεκουρδιζει για κανεναν λογο οσο και αν το βιασεις!το παλικαρι που μου την εδωσε ειχε βαλει και εναν EMG-81 την γουσταρω τρελα αυτη τη κιθαρα και βαζω φωτο να μου πειτε αν ξερεται κατι για αυτην?στο ιντερνετ δεν βρηκα τπτ 

θα ρωταγα αυτον που μου την  πουλησε αλλα εχω χασει και το κινητο του και το mail του

 

Ποιο μοντελο ειναι?

Που κατασκευαζεται?

Ποσο μπορει να ειχε καινουρια?

και γενικα οτι ξερετε θα βοηθουσε πολυ

Ευχαριστω

KRAMER_1.JPG.4355ba5ae05983ab64b3c9474483dff3.JPG

KRAMER_2.JPG.2bdc6ad5f1dcf2f9bf578b9fb11a86cf.JPG

KRAMER_3.JPG.cd609e4b37d3bdafaef88d7908a89d8b.JPG

KRAMER_4.JPG.13f3489dccf145ed8b563b1a056a5f86.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο μοντελο ειναι?

Που κατασκευαζεται?

Ποσο μπορει να ειχε καινουρια?

και γενικα οτι ξερετε θα βοηθουσε πολυ

 

- PACER

- KOREA (κοιτα πισω στο neck plate αν το Kramer είναι αναγλυφο)

- 180-230 Ε αν ήταν απο Music Yo, 350 Ε  περιπου αν είναι απο Bon studio

 

Αν βρείς original USA 82-84, με original Floyd Rose,Shaller  μαγνήτες και κλειδιά,θα πάθεις την πλάκα σου.

Κι αυτή όμως για τα λεφτά της είναι πολύ καλη.

 

Edit: υπάρχει πιθανότητα να είναι και η STRIKER. Εχουν το ιδιο headstock κάποια μοντέλλα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου στο neckplate den γραφει καν kramer το μονο που γραφει ειναι ενα serial number M022065574

Kαι κατι που θημηθηκα ειναι οτι το παλικαρι την ειχε παρει απ το καγμακη πριν 7-8 χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου στο neckplate den γραφει καν kramer το μονο που γραφει ειναι ενα serial number M022065574

Kαι κατι που θημηθηκα ειναι οτι το παλικαρι την ειχε παρει απ το καγμακη πριν 7-8 χρονια

 

Ο Καγμάκης απ'το Bon Studio την έχει προμηθευτεί,

αν το neck plate δεν είναι όπως στην φωτογραφία,πρόκειται για την πολύ φθηνή σειρά,τύπου PACER-STRIKER και η αξία της ήταν γύρω στα 200Ε

KRAMER_STRIKER_DROP_D.thumb.jpg.8fb160423850e0639f3c46595f620b10.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου