Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με το Alesis Ion firmware 1.06


Προτεινόμενες αναρτήσεις

    Έκανα την βλακεία μετά από 4 χρόνια που το έχω να κάνω την αναβάθμιση από το OS 1.01 σε OS 1.06 μέσω το MIDI-OX με αποστολή sysex πληροφορίας.

  Κατα την διάρκεια της αποστολής κόλλησε και έμεινε έτσι.... ??? :-X :-X :-X

Αναγκαστικά μετά από μια ώρα έκανα επανεκίνηση και έβγαλε μήνυμα οτι έλαβε κακό κώδικα και να ξαναστείλω το OS,οπου και το κσανα έπαθε πάλι.

    Έστειλα 2 mail χωρίς απάντηση και από την αντιπροσωπεία δεν ήξεραν τι να κάνουν.

   Παρακαλώ να με βοηθήσει κάποιος ή  με την λύση η έστω αν έχει κάποιο παλιότερο firmware ας επικοινωνίσει επειδή το έχω σε μια κούτα και το καμαρώνω (:P) και ειναί κρίμα... :-\

 

... 261.63Hz ...293.66Hz...329.63Hz....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Πρώτα σε αυτούς τηλεφώνησα και δεν είχαν λύση.Πρότειναν αλλαγή επεξεργαστή?!!

 

Πρότειναν αλλαγή επεξεργαστή ή motherboard ?

 

Χωρίς να είμαι ειδικός στα Alesis, θα σου πω τι γνώμη μου.

Μπορεί να παίζει και αυτό. Όμως, εξαρτάται τι συνέβη, πώς και από τι.

 

Τέλος πάντων, αν και λιγάκι τραβηγμένο όχι όμως και απίθανο να συμβεί κάτι τέτοιο από αναβάθμιση. Μάλλον έγινε με λάθος τρόπο (πιθανό, κακός εξοπλισμός αποστολής sysex) όπως και πολλοί άλλοι την έχουν πατήσει στο παρελθόν από αναβάθμιση.

 

Θα σου πρότεινα να ξαναδοκιμάσεις να στείλεις το αρχείο από κανένα πιό σοβαρό σύστημα. Οπότε ας κοιτάξουμε πρώτα εάν το σύστημά σου (H/Y) κλπ είναι εντάξει.

 

Σημαντικό.

Δεν πιστεύω να έγινε καμιά "βύθιση" τάσης κατά την αναβάθμιση.

Ελπίζω επίσης ότι η τάση εκεί που έκανες την αναβάθμιση δεν έχει spikes.

 

Σημαντικότατο.

Το αρχείο είναι μεγαλούτσικο, δεν πιστεύω να το έστειλες μέσω καμιάς κάρτας για παιχνίδια ή καμιά παρόμοια της πλάκας !!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου