Προς το περιεχόμενο

το "Κλαίει" το όργανο....


Spiros Mavromatis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσο για τον μπουζουκλεριτζη, δεν θεωρω οτι ειναι καλος μουσικος αλλα καλος σκυλας. Μαλλον τον εφαγε κι αυτον η παροιμια "με στραβο αν κοιμηθεις, το πρωι θα αλλοιθωρισεις".

Εννοω οτι πολλοι (και αρκετοι φιλοι μου) απ την στιγμη που ξεικινησαν να παιζουν σκυλαδικα (παντα με την δικαιολογια των χρηματων) μετα απο λιγο καιρο στα τζαμαρισματα τους εβγαινε η "σκυλια" στο παιξιμο, και δεν μιλαω ΜΟΝΟ για κιθαριστες (στους drummer να δεις τι γινεται). Η μηπως ακουγανε πολυ malmsteen?

 

αν και με "πιανουν μεσα" κι εμενα τα ανωτερω λεχθεντα θα συμφωνησω απολυτα τακη.

 

προσωπικα παντως οσον αφορα τον λογο που παιζω ακομα ειναι καθαρα οικονομικος.

8 μερες τον μηνα 960€. δεν ειναι λογος αυτος??

 

sf , πιστευω οτι  οποιοδηποτε "παταρι" ειναι μεγαλο πανεπιστημιο!! και το ελληνικο ειναι απο τα καλυτερα.αυτα απο δικη μου πειρα

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

χωρις δεκαδες νοτες αλλα με αισθημα

 

Δηλαδη αυτο το κλιπ αυτου του Ολυμπιου πως τον λενε ειναι αυτο που λες εδω? Να τρελλαθω?

 

Και δυστυχως ναι, ποτισες....  :'(  :'(  :'(  :'(

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για το "σχολειο" συμφωνω κι εγω παντως. Και για τα χρηματα συμφωνω Σπυρο, ειναι ενα εισοδημα. Αν διαβασεις αυτα που ειπα, το λεω, εχω παιξει ΚΙ ΕΓΩ σκυλαδικο. Και βεβαια γνωρισα και συναναστραφηκα ΚΑΙ με πολυ καλους μουσικους αλλα αυτο δεν αλλαζει την γνωμη μου για το ολο θεμα. Ασε, την περιοδο που επαιζα στα μπουζουκια, το αλλο πρωι ακουγα 2 ωρες Judas Priest για να εξιλλεωθω  ;D  ;D  ;D

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και το ροκ είναι το σκυλάδικο των Αγγλοσαξώνων.

 

Βέβαια η διαφορά επιπέδου μεταξύ των δύο "εθνικών" σχολών είναι ανάλογη και της διαφοράς που υπάρχουν στα άλλα ζητήματα (οργάνωση- παιδεία- συγκοινωνίες κ.λ.π.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για το "σχολειο" συμφωνω κι εγω παντως. Και για τα χρηματα συμφωνω Σπυρο, ειναι ενα εισοδημα. Αν διαβασεις αυτα που ειπα, το λεω, εχω παιξει ΚΙ ΕΓΩ σκυλαδικο. Και βεβαια γνωρισα και συναναστραφηκα ΚΑΙ με πολυ καλους μουσικους αλλα αυτο δεν αλλαζει την γνωμη μου για το ολο θεμα. Ασε, την περιοδο που επαιζα στα μπουζουκια, το αλλο πρωι ακουγα 2 ωρες Judas Priest για να εξιλλεωθω  ;D  ;D  ;D

 

οταν πηγαινω στη δουλεια (ετσι το "βλεπω" το μπουζουξιδικο) ακουω κατι να με φτιαξει οπως γονιδη κλπ.το χρειαζομαι σαν ναρκωτικο για να μην καταλαβαινω που χαραμιζομαι.(διοτι νιωθω οτι αυτα που ειχα να παρω απο τα "μπουζουκια" τα πηρα και ειναι πλεον αγγαρεια)

 

οταν φευγω τα χαραματα , εχω φροντισει αποβραδις να με περιμενει στο αμαξι το "Division Bell"....Αυτο τα λεει ολα πιστευω...

 

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ακούς μόνο γονίδη βάλε κ κανα αντύπα να γουστάρεις."Για τα λεφτά τα κάνεις όλα, για τα λεφτά δε μαγαπάς....."

 

τους εχω "φαει" ολους αυτους στη μαπα απο το '99 που παιζω νυχτα.

 

καρρα-γονιδη-χριστοδουλοπουλο(ο γαμπρος του και η κορη του μενουν ακριβως απεναντι μου) - μελα - τερζη - κουρκουλη - κλπκλπκλπκλπ

 

σταματω για να μην γινω αλλεργικος.

 

παντως μερικα τραγουδια μ αρεσουν οπως αυτο εδω...

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως πότε παλικάρια... Κουβαλάμε μπόλικο κόμπλεξ μέσα μας εμείς οι Νεοέλληνες, τρώμε τα σωθικά μας και ψάχνουμε την εξιλέωση από την ίδια μας την γέννα, αν με καταλαβαίνετε... Και έτσι, χάνουμε την απλή καθημερινή χαρά της μουσικής του δρόμου μας και της νύχτας μας. Μπορούμε να είμαστε international (sic) χωρίς αυτήν την άρνηση.

 

Τελικα ο Ελληνας τον εχει τον τουρκικο σπορο βαθια ριζωμενο.

 

Οπότε, τι το παιδεύεις? Αστο, μην το σκαλίζεις για να μην σε σκαλίζει... Και ΟΤΙ και να κάνεις, αυτός ο σπόρος θα βγαίνει, θες δε θες, σε καθε τριημιτονιο που περνάς ή πνίγεις. Και σε πολλά άλλα. Ας τα αφήσουμε να φτιάξουν κατι νέο. Έχει σύνορα η μουσική?

 

ο μπουζουκλεριτζης αν και εχει αρκετα καλα χερια, δεν ξερει ΠΟΙΟΣ θελει να ειναι, ο Ζαμπετας η ο Malmsteen. Κατα την γνωμη μου δεν ειναι ΤΙΠΟΤΕ απο τα 2 (με την κακη αποψη). Παντελης (οχι ο φιλος μου) ελλειψη προσωπικοτητας και μηδαμινη "καρδια" σε αυτο που κανει. Εμαθε εκει octaves, diminish και το αποκαλει "ταξιμι". Αυτο το λεω γιατι πιστευω οτι στην συντριπτικη τους πλειοψηφια οι σημερινοι σκυλολοιδες προσπαθουν να περασουν στο παιξιμο τους "μοντερνα" στοιχεια. Και επειδη "ταιριαζει" (λογω harmonic minor, diminish) εχουν σκισει τον κακομοιρη τον malmsteen, που αμα τους ακουγε να παιζουν θα τους εφερνε την stratocaster κολλαρο.

 

Αναρωτιέμαι που ήταν ο Malmsteen όταν τα έκανε αυτά ο Χιώτης (μεγας εισαγωγέας ο Μανωλάκης και καλά έκανε). Όπως και να έχει, ο Ολύμπιος κανει σε 3 λεπτα τον γύρο όλης της Μεσογείου και κάτι παραπάνω. Ολύμπιος indeed!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως μερικα τραγουδια μ αρεσουν οπως αυτο εδω...

Ρε συ Σπυρο, και δε βαζεις κατευθειαν το Final Countdown των μεγαλων EUROPE (και ασε και τον υπολοιπο δισκο γιατι ειναι δισκαρα, αυτο ειναι το χειροτερο κομματι εκει μεσα)

 

Εσυ φιλε μου darshan σε ποιο μπουζουκαδικο παιζεις ειπαμε?

 

Αναρωτιέμαι που ήταν ο Malmsteen όταν τα έκανε αυτά ο Χιώτης

Τι να κανουμε ρε αρχηγε, δεν γενηθηκαν ολοι τον ιδιο χρονο για να κανουν μαζι τις "καινοτομιες"  τους (προσεξε, εγω ΠΟΥΘΕΝΑ δεν ειπα οτι ο malmsteen ειναι καινοτομος, πραγμα που επισημαινεις για τον Χιωτη)

 

Ο Ολυμπιος (δεν εχω ΤΙΠΟΤΕ με τον ανθρωπο και του ευχομαι τα καλλιτερα) μπορει να εκανε τον γυρο της Μεσογειου αλλα την ταυτοτητα του ακομα την ψαχνει. Αυτα παθαινεις οταν τριγυρνας οπου να ναι

 

Οσο για τα κομπλεξ μου τα πολεμαω αλλα ενα ξερω. Ειμαι περηφανος για την καταγωγη μου αλλα στην μουσικη μου ειμαι "εξαποδω"........ ;D  ;D  ;D  ;D

 

Ρε ακουστε λιγο Deep Purple να ισιωσετε.....

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως μερικα τραγουδια μ αρεσουν οπως αυτο εδω...

Ρε συ Σπυρο, και δε βαζεις κατευθειαν το Final Countdown των μεγαλων EUROPE (και ασε και τον υπολοιπο δισκο γιατι ειναι δισκαρα, αυτο ειναι το χειροτερο κομματι εκει μεσα)

 

εχεις δικιο τακη.απλα ψαχνω τροπους αποτοξινωσης.ειναι δυσκολο αν δεν σταματησω οριστικα την "νυχτα".

 

το παλευω οσο μπορω παντως. :P

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου