Προς το περιεχόμενο

το "Κλαίει" το όργανο....


Spiros Mavromatis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στα 2 παραπανω ποστ των αγαπητων φιλων superfunk & bluesbreaker υπαρχουν καποιες απο τις ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ αληθειες που εχω διαβασει ποτε on line.

 

ετσι ειναι... ::)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πόσο μελάνι και πόσο σύρμα ;D (ιντερνετικό...) ;D έχει καταναλωθεί σε τέτοιες συζητήσεις...΄

δουλεύω επαγγελματικά σε "μαγαζί", και ευτυχώς με την συμπαράσταση ενος σωστού επιχειρηματία (ο οποίος δεν επενέβη ποτέ δύο χρόνια τώρα στο πρόγραμμα), καταφέραμε να έχουμε 2 μέρες την εβδομάδα την αίθουσα σχεδόν γεμάτη ...

Το κακό δεν ξεκινάει απο τους μουσικούς και ας μην τσακωνόμαστε μεταξύ μας ...

Εταιρείες (που θέλουν κέρδος και καλά κάνουν),κακοί επιχειρηματίες που θέλουν το ίδιο (και καλα κάνουν επίσης) είναι το κύριο πρόβλημα στην μουσική...

Εμείς, το ανεκπαίδευτο μουσικά κοινό, είμαστε η συνέχεια του προβλήματος.(δεν εννοώ βεβαίως τους συναδέλφους στο noiz, προς θεού).

Παιδιά η μουσική είναι μία....

Σκουπίδια και διαμάντια υπάρχουν σε κάθε έκφρασή της σε όλες τις γωνιές της γης...

Ακόμη και τώρα, ακούω ροκιές που κάποτε αγάπησα, και αναρωτιέμαι αν αξίζουν το χώρο που καταναλώνουν στην μνήμη μου.

Οι περισσότερες είχαν όμορφη μουσική αλλά από στίχο  κλάφτα.

απόμειναν βέβαια πολλές απο αυτές να με συντροφεύουν ακόμη και τώρα όταν τελειώνω την δουλειά στο "σκυλάδικο", και βεβαίως είναι διαχρονικές αξίες...

απο την άλλη μεριά πολλά απο τα ελληνικά τραγούδια που παίζουμε στο μαγαζί τα αγάπησα, γιατί ανακάλυψα παιζοντάς τα, το μεράκι του συνθέτη τους η του στιχουργού τους...και πιστέψτε με υπάρχουν τραγούδια που έχουν γραφτεί με πολύ πόνο.

το ίδιο σκηνικό και στο ρόκ....και εκεί υπάρχουν τραγούδια που έχουν γραφτεί με πόνο και δάκρυ, με χαρα και γέλιο, και συνήθως αυτα τα τραγούδια είναι που μένουν...

Εμείς είμαστε αυτοι που καλούμαστε να αποφασίσουμε ποιά θα κρατήσουμε και ποιά θα πετάξουμε...

ας μην χάνουμε το χρόνο μας με τέτοιες συζητήσεις οι οποίες ετσι κι αλλοιώς οδηγούν σε αδιέξοδα, και ας ακουσουμε, παιξουμε, γράψουμε, μουσική...

Εφτά νότες ειναι....εφτάψυχες κι' όλας ;D

Ας είναι χαρούμενο το ταξίδι της....

 

-ex- grave digger................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφτά νότες ειναι....

 

Διορθωση..... 12 ειναι φιλε μου, μην τα τρωμε τις κακομοιρες τις διεσεις.

 

Οσο για τα αλλα που ειπες βαριεμαι να (ξανα)γραψω μεγαλο ποστ. Μαλλον δεν ειμαι τελικα και τοσο..... νταλκαδιαρης και με αγγιζει το "Soldier of fortune" και ΚΑΘΟΛΟΥ το "Απορω" (τυχαιο παραδειγμα, αν και ψιλοενδιαφερον μουσικα λογω των εναλλαγων απο μινορε σε ματζορε και το αντιθετο)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα το ΧΙΩΤΗ ενα ειναι το μπουζουκι στην ΕΛΛΑΔΑ......respect ΚΑΡΑΝΤΙΝΗΣ!!!

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=ibQ_qJn_dvc&feature=related

 

 

 

 

 

 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και που ν ακουσεις τον γιο του καραντινη....φωτια και λαυρα ειναι....δεν βρισκω ομως video να παραθεσω.

τον ακουσα πριν καιρο στου κλεφτογιαννη...ε π α θ α  :o

 

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διορθωση..... 12 ειναι φιλε μου, μην τα τρωμε τις κακομοιρες τις διεσεις

 

Αγαπητέ μου συνάδελφε....αν το βλέπεις έτσι τότε οι νότες είναι 11 :)

Όσο για τα παραδείγματα, το μεν πρώτο ανήκει στις διαχρονικές αξίες που ήδη ανέφερα, (αν και το έχω τραγουδήσει 1500 φορές και το έχω πια σκυλοβαρεθεί), το δε δεύτερο πάσχει απο στίχο...(άρα δεν εμπίπτει στα αξιοπρόσεκτα τραγούδια)...η ταπεινή μου άποψη....

-ex- grave digger................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διορθωση..... 12 ειναι φιλε μου, μην τα τρωμε τις κακομοιρες τις διεσεις

 

Αγαπητέ μου συνάδελφε....αν το βλέπεις έτσι τότε οι νότες είναι 11 :)

Όσο για τα παραδείγματα, το μεν πρώτο ανήκει στις διαχρονικές αξίες που ήδη ανέφερα, (αν και το έχω τραγουδήσει 1500 φορές και το έχω πια σκυλοβαρεθεί), το δε δεύτερο πάσχει απο στίχο...(άρα δεν εμπίπτει στα αξιοπρόσεκτα τραγούδια)...η ταπεινή μου άποψη....

 

Kαλα κρασα....

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου