Προς το περιεχόμενο

33,33 ... To χάσαμε το τραίνο?


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ωραίες σκέψεις και ανατρεπτική διάθεση από την Μαίρη...

Για όλους τους νεολαίους εκεί εξω...

 

 

  • Like 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εις το όνομα της Αγίας Χριστίνας - Μαρίας Αγκουϊλέρα, οι εξαιρέσεις επιβεβαιώνουν τον κανόνα😆

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Η Μαίρη είναι πολύ σοβαρή κοπέλα και το έχει δείξει επανειλημμένα. Μακάρι περισσότεροι άνθρωποι της γενιάς μου να είχαν τέτοια μυαλά και νοοτροπία.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την παρακολουθω μονο περιστασιακα αλλα το συγκεκριμενο μου το πεταξε χτες ο αλγοριθμος και "τσιμπησα" - ειμαι και 33 φετος 🤣 - και θα συμφωνησω με τον Μπιλ

 

13 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

Η Μαίρη είναι πολύ σοβαρή κοπέλα και το έχει δείξει επανειλημμένα. Μακάρι περισσότεροι άνθρωποι της γενιάς μου να είχαν τέτοια μυαλά και νοοτροπία.


Και στην τελικη μερικοι απο εμας well, we'll get there when we get there και μερικοι αλλοι απλα we're not that bothered getting there in the first place. Υπαρχουν πολλοι που εχουν την αναγκη να συγκρινουν την πορεια αλλων με την δικη τους ή μαλλον με την ιδανικη πορεια που εχουν στο κεφαλι τους, εντος και εκτος μουσικης. Ε τι α κανς, α κατς α σκας? Δικο τους προβλημα ειναι στην τελικη.

 

 

Υ.Γ. Αγαπημενο παραδειγμα που δεν αναφερθηκε, ο τεραστιος Phillip Glass που δουλευε ταξιτζης μεχρι τα 30φευγα του.
 

Επεξεργασμένο από odis13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 I value my privacy, I like my anonymity, λεει. Μα φυσικα, για αυτο αλλωστε μοστραρει τη φατσα της στο youtube 24/7. 😆

 

 "Ομφακες εισιν" 😆

 

 

 Επι του προκειμενου, ολα εξαρτωνται απο το τι πουλαει κανεις. Για τις περισσοτερες περιπτωσεις, αυτο με την ηλικια ισχυει. Διοτι, τι πουλαει ας πουμε ενας/ μια pop star; Στις περισσοτερες περιπτωσεις, ενα πολυ σημαντικο τμημα της "πραματειας" του/ της ειναι το sex appeal, το οποιο φθινει με γεωμετρικη προοδο με την παροδο των ετων. Αν βεβαια η πραματεια του εχει να κανει ΜΟΝΟ με τη φωνη, που πρεπει να ειναι ΦΩΝΑΡΑ, τοτε εμφανιζονται οι εξαιρεσεις. Οπως και αν το sex appeal διατηρειται περαν μιας ηλικιας, που πρεπει να ειναι μ@@✓@ρα 😆

 

 Ενα αλλο πραγμα που πουλαει μια μπαντα ας πουμε ειναι το hip μιας τασης της νεολαιας. Εδω πια ειναι αυταποδεικτο το ζητημα, πως θα κανεις κατι αν δεν εισαι μερος του; Αν δεν πιανεις τον παλμο του που πανε τα πραγματα, με το να εχεις επαφη με το φρεσκο underground ωστε να κανεις εσυ το επομενο crucial βημα και να εχεις μια προταση που θα κανει μια μεγαλη εταιρια να ενδιαφερθει, τοτε, οσο καλα και να παιζεις μουσικες των boomer, τοτε δεν κανεις τιποτα.

 

 Αν ομως απο την αλλη παιζεις μπαλα σε φαση folk songwriting ξερω γω, που δεν εχει να κανει τοσο με τασεις, αλλα καθαρα με το ποσο ενδιαφεροντα τραγουδια φτιαχνεις, παλι εκει μπορει να εχουμε εξαιρεσεις.

 

 Ετσι και αλλιως παντως, και η ιδια η επιτυχια εξαιρεση ειναι. Ειναι μικροσκοπικα μικρο 😁 το ποσοστο οσων ασχολουνται με τη μουσικη που γινονται σταρ και δεν ξερω τι αλλο. Οποτε αν δεν απολαμβανεις αυτο που κανεις ετσι και αλλιως, δεν εχει νοημα να το κυνηγησεις μονο και μονο για την πιθανοτητα να γινεις "σταρ". Αυτο θα ηταν πιο ματαιο και απο το κυνηγι των τυχερων παιχνιδιων.

 

 Βαρα τη ΛΑ να γουσταρεις, και ασε τους μαλακισμενους προβληματισμους για τους μαλακες του youtube 😁

 

 

 

 

  • Like 3
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι ρε παιδιά, δεν καταλαβαίνω ποια είναι αυτή η κυρα Μαίρη, από που εμφανίστηκε, και γιατί θα πρέπει να ασχολούμαστε με το τι λέει και το τι πιστεύει.

"Καθοδηγητής γνώμης"?

Αφτό είναι?

  • Like 1
  • Συμφωνώ 3

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κοπέλα είναι μια πολύ ώριμη και σκεπτόμενη επίδοξη επαγγελματίας μουσικός που, κατ' εμέ τουλάχιστον, έχει πολύ μεγαλύτερη κλήση στο να εκφράζει τις ωραίες ιδέες της πολύ εύγλωττα και έξυπνα, παρά στη σύνθεση τραγουδιών.

 

Το περιεχόμενό της προορίζεται περισσότερο σε ανθρώπους που ψάχνουν το δρόμο τους μέσα στη μουσική κάνοντας τα πρώτα τους βήματα (όχι σε εμάς τους μπαρμπάδες δηλαδή). Αλλά ακόμα κι αν δε σε άφορα άμεσα το περιεχόμενο, είναι πάντα ενδιαφέροντα αυτά που λέει.

 

Α και δεν έχει τίποτα δήθεν.

  • Συμφωνώ 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Σπύρο μου δεκτά όλα αυτά.

Αλλά αν πχ βγω εγώ και αρχίσω να μιλάω στο Youtube για το τι πιστεύω, τι θέλω, τις απόψεις μου, κλπ, και είναι σωστά δομημένος ο λόγος μου, ποιος θα με ακούσει και γιατί?

Ποιον νοιάζουν οι δικές μου απόψεις, και γιατί να τον νοιάζουν?

Δεν έχει δικές του?

Δεν ξέρω, δεν το καταλαβαίνω.

  • Like 2
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fusiongtr είπε

Ποιον νοιάζουν οι δικές μου απόψεις, και γιατί να τον νοιάζουν?

Δεν έχει δικές του?

Δεν ξέρω, δεν το καταλαβαίνω.

 

Τι λες τώρα βρε Στράτο; 8 δις είμαστε εδώ πάνω. Ακόμα κι αν ανοίξεις κανάλι που μιλάει αποκλειστικά για το πώς να ξεκλειδώσεις το ένατο τσάκρα και ΜΟΝΟ αυτό, για 5 χρόνια, πάλι θα έχεις κοινό.

 

Ο κόσμος ανέκαθεν ήθελε να ακούει/βλέπει/διαβάζει και τις ιδέες άλλων, ανεξάρτητα από το αν έχει τις δικές του. Είναι άλλωστε και ένας τρόπος ετεροπροσδιορισμού.

  • Χαχα 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Ποιον νοιάζουν οι δικές μου απόψεις, και γιατί να τον νοιάζουν?

Δεν έχει δικές του?

Μόλις απαξίωσες τον μηχανισμό με τον οποίο μεταφέρεται η γνώση από άνθρωπο σε άνθρωπο, από γενιά σε γενιά.

 

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • πριν BillTrantos κλείδωσε το θέμα
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου