Προς το περιεχόμενο

33,33 ... To χάσαμε το τραίνο?


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

5 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Σοβαρά τώρα?

Το λέει αυτό?

Ε τότε να το δω ρε συ.

 

 

 Δες το, θα παρεις πολυ σημαντικες πληροφοριες.

 

 Οπως το οτι η τυπισσα παιζει πολλα οργανα, οτι η τυπισσα ειναι πολυ ωριμοτερη πλεον, οτι η τυπισσα γραφει πλεον πολυ καλυτερα τραγουδια, οτι η τυπισσα ειχε προτασεις στο παρελθον απο γραφεια μανατζερ, οτι η τυπισσα ειναι πολυ ευχαριστημενη απο την τωρινη της ζωη, οτι η τυπισσα λατρευει την ηρεμια και την ανωνυμια, και φυσικα θα μαθεις και τα νεα του χορηγου της τυπισσας.

 

 Α, και εκτος απο αυτα θα μαθεις 6-7 ονοματα καλλιτεχνων που εγιναν διασημοι μετα τα τριαντα, και το ΑΝΑΠΑΝΤΕΧΟ γεγονος οτι το εργο καποιου καλλιτεχνη μπορει να γινει γνωστο μετα τον θανατο του.

 

 Μιλαμε για ΟΓΚΟΛΙΘΟ γνωσεων, μας ανοιξε τα ματια, δασκαλος, ευαγγελιο τα λογια της.

 

 Ρε πορνομεταναστης μεχρι να σβησει ο ηλιος λαιμαι.

  • Like 1
  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Δηλαδή βρε Πάνο, αυτό είναι μεταφορά γνώσης?

Γνωρίζει αυτή η κοπέλα κάτι παραπάνω και μας το μεταφέρει?

Αν είναι έτσι να το δεχτώ.

 

Αν κάποιος είναι καλός στο αντικείμενό του, και το αντικείμενο αυτό μας ενδιαφέρει και το ψάχνουμε, φυσικά θα τον ακούσουμε, γιατί η άποψή/λογική του πάνω στο αντικείμενο, έχει σημασία.

 

Πχ, θα ακούσω έναν προπονητή ποδοσφαίρου να εκφράζει τις απόψεις του για την έκβαση ενός αγώνα, άσχετα αν συμφωνώ ή διαφωνώ.

Θα ακούσω έναν συνθέτη ή έναν μουσικό να αξιολογεί κατά την κρίση του ένα μουσικό έργο, χωρίς βέβαια να υιοθετώ τίποτα από πριν.

 

 

ρε Στράτε, εσύ που δηλαδής γνωρίζεις 5 πράματα παραπάνω απ αυτήν, γιατί δεν βγαίνεις να τα πεις, για να μην ακούσουμε την Μαιρούλα?

Βλέπεις αυτοί που ξέρουν και 10 και 20 παραπάνω κι απο σένα, ούτε αυτοί βγαίνουν.

Σιγά μη βγεί ο Μαρκόπουλος ή ο Χατζηδάκις να σου πει αντ αυτής.

Ζούμε σε έναν άλλο κόσμο.

Πριν 60 και 50 χρόνια τρέχανε σοβαροί άνθρωποι σαν τον Santana (λέμε τώρα) και τον MClaughlin και τον Corea και τον Harrison πίσω από γκουρού χώρια που τους μαδούσανε κανονικά και όχι μόνο, τους λέγανε και ποιά να παντρευτούν και πότε να κάνουν και σεξ ή παιδιά. Ο κόσμος προχώρησε.

 

Σήμερα κατεβαίνουν οι συνθέτες στο yt για μαθήματα, και ο Pierce κάνει και ο Michelmore κάνει, αλλά συνήθως ο κόσμος (ο κοσμάκης) τρομάζει με τους δεινούς. Προτιμάει να τους δείξει ένας συνομίληκος, όχι ένας γερομπαμπαλής, ένας παθών και μαθών.

 

Και μεταξύ μας καλύτερα η Μαίρη παρά η Μιμίκα... Τώρα αν θες να σου πω ποιά έχει πιο πολλούς ακόλουθους-θαυμαστές? αυτή που τα έχει πιό μεγάλα ή δείχνει περισσότερα.... γιατί και εδώ άλλο βίτσιο είναι ...αντί να πάνε στα εξειδικευμένα κανάλια θέασης προτιμούν την next-door music woman....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε dim μου ειλικρινά δεν σε καταλαβαίνω.

Να πω τι εγώ αντί για την κοπέλα?

Όποιος θέλει να μάθει κάτι, το μαθαίνει από κάποιον που ασχολείται με το αντικείμενο, και κάτι παραπάνω σκαμπάζει.

Ρώτα με να σου πω.

Τι θες να μάθεις?

 

Από εκεί και πέρα, ξαναλέω για πολλοστή φορά, άλλο η γνώση, άλλο η πληροφορία, άλλο η γνώμη/άποψη, άλλο το να μοιράζεσαι εμπειρίες.

 

Να βγει ο Χατζηδάκης να πει τι?

Να κάνει μάθημα αντίστιξης?

 

Τέλος πάντως αν σας διασκεδάζει, εγώ φυσικά πάω πάσο.

Απλά είπα ότι δεν το καταλαβαίνω βρε παιδιά.

Δεν βρίσκω λόγο ύπαρξης δηλαδή.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, trolley είπε

Είτε μας αρέσει, είτε όχι, μαθαίνουμε μόνο από τους άλλους. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος μάθησης.

Αν ήταν αλήθεια αυτό θα κατοικούσαμε ακόμα σε σπηλιές

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Άγιος είπε

Αν ήταν αλήθεια αυτό θα κατοικούσαμε ακόμα σε σπηλιές

 

 Ουτε καν σε σπηλιες.

 

 Και αυτο ακομα, καποιος το σκεφτηκε πρωτος.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου πέταγαν ηχεία στις διαφημίσεις και με ψυχανάγκασαν και τα πήρα.

 Με βομβαρδίζουν με μηνύματα για το black friday. 

 δονείται το κινητό μου, δονείται το χέρι μου.

 Ναι, αφήνω τις ειδοποιήσεις αλλά γιατί δεν σταματούν.

 Γιατί μου έρχονται συνέχεια βίντεο προτεινόμενα και γιατί τα βλέπω και γιατί έχω λογαριασμό και γιατί συνέχεια είμαι μπροστά στο pc και το κινητό και ψαχουλεύω ακόμα και την ώρα της δουλειάς κατά την λήψη αποφάσεων για σοβαρά θέματα μιλάει ένας και οι άλλοι όλο και ξεκλέβουν λίγα λεπτά για το κινητό για να δουν μηνύματα, τα media μας έχουν κατακλύσει και το θέλουμε, το έχουμε ανάγκη, δεν μπορούμε να σταματήσουμε και θέλουμε να φτιάξουμε και εμείς βίντεο να βγούμε και να προβληθούμε και να φωνάξουμε και να τσακωθούμε και κυνηγάμε τα λεφτά, πουλάμε τα πάντα ακόμα και την αξιοπρέπειά μας αν χρειαστεί για να προχωρήσουμε ή ακόμα και για να βγάλουμε δύο φράγκα παραπάνω για να ζήσουμε.

 

 Μπουθαααααααα αααξ

 χαχαχαχαχαχαχ🤣

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μία διευκρίνιση γιατί το θέμα πάει μονόπατο στη διδιασκαλία: Η κοπέλα ουδέποτε δήλωσε ότι διδάσκει κάτι ή ότι το κανάλι έχει διδακτικό χαρακτήρα. Όσες φορές την έχω ακούσει να κάνει τέτοιου είδους disclaimer λέει ότι έχει κάποιες εμπειρίες στον κόσμο της επαγγελματικής ενασχόλησης με τη μουσική και σε κάποια βίντεο, τις μεταδίδει σε νέους, επίδοξους. Να ξέρουν πάνω κάτι τι να περιμένουν με άλλα λόγια.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να πω πολλα...

Ξερω ομως πως ο Μανος θα τα πει καλυτεροτερα..

 

Το οτι η Μαιρη ειναι συμπαθεστατη, σε πολυ καλυτερη "μοιρα" κ με πολυ καλυτερο περιεχομενο απο το μεσο Γιουτιουμπερ, δεν αναιρει το "Χου δε Φρακ ιζ Μερη?".

 

Οπως δεν αναιρει κ το οτι μακαρι ο μεσος μουσικος Γιουτιουμπερ να ηταν σαν τη Μερη, οπως κ δεν αναιρει οτι καποιος ολα αυτα τα ΑΦΤΑΠΩΔΥΚΚΤΑ που λεει η Μερη, με τον οχετο περιεχομενου σημερα καποιος μπορει να μην τα ειχε σκεφτει (ειδικα σε μικρες ηλικιες)

 

Μποτομ λαην... μια χαρα για μουσικος γιουτιουμπερ ιφλουεσερ ειναι η κοπελα, αλλα.... πολυ σωστα τα λεει κ ο Μανος

  • Συμφωνώ 2

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • πριν BillTrantos κλείδωσε το θέμα
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου