Προς το περιεχόμενο

mini mac + logic 7????


whiteNoise

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μακαρι και εγω να υποβαθμιστω λοιπον και να καταφερω να παρω ενα mac με logic 7..και να παει απο κει πουρθε το αναβαθμισμενο cubase sx3..

(πρωτη φορα θα απολαυσω τοσο πολυ ενα unistall) :D

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αγαπητή emagic ,ξαναβγαλε το logic για pc και υπόσχομαι να το αγοράσω original... 8)

(για να φτάσει ο whitenoise να λέει τέτοιες ασυναρτησίες,φαντασθείτε κατάσταση. :D )

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς όλους τους θλιμμένους Logicάδες:

 

Η πιο συνηθισμένη λύση που εφαρμόζεται είναι ProTools για AUDIO συγχρονισμένο με Logic 5.x για MIDI. Είναι μία καλή εναλλακτική.

 

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι πάντα μαζί με τους παθιασμένους! Μόνο έτσι γίνεται μουσική. Logic 7 και 8 και 9 λοιπόν, ανεξαρτήτων λοιπών στοιχείων.

 

Ερώτηση για τους ξενέρωτους:

Τι είναι αυτό που έχει το Logic 7 και δεν το έχουν τα υπόλοιπα; Υπάρχει πάντα και η αυτονόητη απάντηση "άμα δεν έχεις δουλέψει Logic, δεν καταλαβαίνεις" :)

 

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ.... Υποθέτω ότι ξενέρωτοι είμαστε εμείς που δεν του βρίσκουμε τίποτα, γι'αυτό και απαντώ: Δε βρίσκω κάτι που να έχει το Logic και να μην έχει π.χ. το Nuendo που εγώ χρησιμοποιώ, με εξαίρεση το environment, το οποίο πάντως δε μου λείπει, καθώς δεν το χρησιμοποίησα ποτέ. Αντιθέτως, βρίσκω ότι λείπουν πράγματα στο Logic, με πρώτη και καλύτερη τη... λογική, γι'αυτό και συμφωνώ απόλυτα με αυτόν που έχει πει ότι όποιος "βάφτισε" το Logic, είχε πολύ περίεργη αίσθηση του humour.

 

Πέραν της πλάκας, πάντως, νομίζω ότι ο καθένας πρέπει να χρησιμοποιεί ό,τι τον βολεύει. Κάθε sequencer έχει τα +/- του, τη δική του εργονομία κτλ.

url=http://www.soundclick.com/akisk]Akis K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H emagic δεν είναι πλέον στο παιχνίδι. Το logic 7 είναι Apple's Pro line.

Θα ήθελα και εγώ να ακούσω τι προσφέρει το logic που δεν το προσφέρει τo Nuendo. Δεν το έχω δουλέψει και με ενδιαφέρει να μάθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως (και απορώ γιατί πέρασε στο ντούκου) σε mini Mac δεν τρέχει. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D (κακεντρεχές ξεκαρδιστικό γέλιο).

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βρίσκω κάτι που να έχει το Logic και να μην έχει π.χ. το Nuendo που εγώ χρησιμοποιώ' date='[/quote']

ετσι σκεφτικα και εγω οταν πρωτοεμαθα οτι δεν ξαναβγαινει το logic για pc..."ε..σιγα μωρε,θα μαθω το cubase η το nuendo την ιδια δουλεια κανουν ολα.."..δυστυχως ομως το logic ειναι το κατι αλλο...ειδικα το 7 ειναι "αντε γεια"...

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου