Προς το περιεχόμενο

Τι σας άρεσε το 2022?


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντε να βρούμε κάτι να συζητήσουμε....

και ενδεχομένως να βρούμε κάτι που δεν ξέρουμε...

Εγώ φέτος απόλαυσα αυτά (κάποια είναι περσινά)

 

 

 

 

 

 

 

 

θα επανέλθω με άλλα μέχρι να βγει η χρονιά. Αρκεί να τα θυμηθώ

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μουσική των @roberto30, @gkourmoul1, @PAL, @Ali Barout, @Superfunk@cos_dr, @Alex Raptakis, @gmoukou και άλλων παιδιών εδώ μέσα. Όχι όλα τους βέβαια αλλά κάμποσα από αυτά που έχουν ανεβάσει...

 Από διεθνή απέχω... όπως και από τα εγχώρια charts..

 Πάντως από όλα όσα ανέβασες, κανένα δεν μου έκανε κλικ....

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 3
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

Η μουσική των @roberto30, @gkourmoul1, @PAL, @Ali Barout, @Superfunk@cos_dr, @Alex Raptakis, @gmoukou και άλλων παιδιών εδώ μέσα. Όχι όλα τους βέβαια αλλά κάμποσα από αυτά που έχουν ανεβάσει...

 Από διεθνή απέχω... όπως και από τα εγχώρια charts..

 Πάντως από όλα όσα ανέβασες, κανένα δεν μου έκανε κλικ....

βασικά ....καλημέρες, ρεβανιά και τα πολλά πολλά, κομμένα.

Διότι δεν σου άρεσαν τα δικά μου, δεν σου άρεσαν αυτά που μου άρεσαν και το πιό σημαντικό δείχνεις αδιαφορία και διάθεση sharing...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

βασικά ....καλημέρες, ρεβανιά και τα πολλά πολλά, κομμένα.

Διότι δεν σου άρεσαν τα δικά μου, δεν σου άρεσαν αυτά που μου άρεσαν και το πιό σημαντικό δείχνεις αδιαφορία και διάθεση sharing...

 Μα δεν δείχνω αδιαφορία.., απάντησα. Όσο για το σέριγκ, σιγά μην κάτσω και αναρτώ συνδέσμους εδώ με τα άσματα των συμφορουμιτών...  Όποιος θέλει να τα ακούσει πάει στο..  https://www.noiz.gr/community/mix/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο δύο συμφωνούν. Και αυτοί μάλλον γιατί με συμπαθούν, όχι επειδή είμαι καλός στη μουσική.  😂Fail🤣🤣

 

 Τέλος πάντων το 2022 δεν άκουσα νέα μουσική οπότε δεν μπορώ να πω αν μου άρεσε κάτι.  

 Εξακολουθώ να ακούω τα παλιά καλα που ακούω του 80-90 και κάποια από του 2000 και μετά στο αμάξι από τα ίδια folder και στο δρόμο με ακουστικά όταν περπατάω 

 Και λόγω του μικρού άκουσα μερικά καινούργια ελληνικά και ξένα trap. Επίσης άκουσα την Αναστάσια επειδή το ξερω προσωπικά από πολύ μικρό το κοριτσάκι και πάντα το θαύμαζα γιστι είχε πάθος για τη μουσική και προσπαθούσε πολύ. 

 

 Άρα δεν εχω νσ προσφέρω στο thread. Είναι όμως ευκαιρία να δω τι σας άρεσε και νσ ακούσω τίποτις καινούργιο ΚΣΕΝΟ😀

 

Επεξεργασμένο από cos_dr

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Βάζω λίγα τώρα και θα επιστρέψω για συνέχεια.

 

 

 

εξαιρετικά και τα 3

  • Ευχαριστώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Άκουσα πολλά πράγματα μέσα στο 2022 και τώρα παρατηρώ δυστυχώς ότι επικρατεί recency bias στο μυαλό, γιατί μόνο τα πιο πρόσφατα θα ποστάρω. Από είδη θα έλεγα αχταρμάς, αλλά έτσι είμαι τα τελευταία χρόνια.

 

Από κυκλοφορίες του '22, επικεντρώθηκα κυρίως σε ηλεκτρονική μουσική με αρκετά ambient και glitch στοιχεία.

 

Μετά από progressive metal, θα έλεγα λίγα πράγματα, αλλά αυτό κυρίως γιατί εγώ δεν ψάχτηκα αρκετά φέτος. Μου κέρδισαν την προσοχή οι νέοι δίσκοι Meshuggah και Devin Townsend.

 

 

Επίσης πρέπει να αναφέρω τον δίσκο του Billy Howerdel (από τους Perfect Circle) που επίσης ξεχώρισα.

 

Τώρα από καλλιτέχνες που ξανάκουσα μετά από καιρό, ή δε σταμάτησα να ακούω γενικώς, έχουμε αρκετούς. Σίγουρα σημαντικό μέρος του χρόνου μου πήγε σε Ariel Posen, John Mayer, Foo Fighters, Muse και μετά σε Kiasmos, Olafur Arnalds, Danny Elfman και Trent Reznor από πιο cinematic. Είπαμε, αχταρμάς.

  • Like 3

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπημενος δισκους του ΄22 για μενα (οχι οτι και ακουσα και παρα πολλους φετινους να πω την αληθεια) ηταν ο τελευταιος του Jake Xerxes Fussell. Φετος τον ανακαλυψα τον φιλο και εχει γινει απιστευτα αγαπημενος μου,  πανεμορφη προσεγγιση στο αμερικανικο φολκλορικο songwriting. Καταφερα να τον δω και live τον Οκτωβριο και ηταν αψογος. To Τiny Desk ειναι φετινο αλλα μερικα κομματια ειναι απο προηγουμενους δισκους.

 

 

 

 

Μετα ο δισκος της Mikayla McVey μου αρεσε αρκετα φετος 

 

 

A και επισης μιας και το θυμηθηκα - ο σολο μπασιστικος delta-bluesish δισκος του Rick Rosaato που ανεφερα και εδω 

 

 

Επεξεργασμένο από odis13
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου