Προς το περιεχόμενο

Drumloop και Midi


simboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας και πάλι και Καλό Μήνα με Καλές δημιουργίες :)

 

Ηθελα να ρωτήσω το εξής

Ποιά προγράμματα γνωρίζετε σαν το stylus RMX ?

Θέλω δηλαδή κάποιο πρόγραμμα σαν το stylus αλλά να μην έχει τόσο εξεζητημένους ρυθμούς αλλά πιο cool

Ρυθμούς που να ταιριάζουν σε ελληνικά τραγούδια ( δεν εννοώ τσιφτετέλια ή ζεϊμπέκικα ) σε στυλ Χατζηγιάννη κτλπ

Γενικά θα με ενδιέφερε να λέγατε τα προγράμματα αυτά που ξέρετε

Θέλω δηλαδή δουλεύοντας με το Nuendo να βάζω σαν Midi ρυθμούς λούπες ...

Περιμένω με ανυπομονησία :)

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το stylus έχει τα πάντα...(είπαμε μπορείς να αφαιρέσεις οτι θέλεις από μια λούπα για να ακούγεται πιο απλή) επίσης έχει δυο πλήκτρα που λέγονται half και double, δοκίμασε να μειώσεις το τέμπο της λούπας στο μισό με αυτό τον τρόπο για να ακούγεται πιο λιτή αλλά μάλλον τα θέλεις όλα στο πιάτο.. :? πράγμα που δεν γίνετε ποτέ με κανένα επαγγελματικό πρόγραμμα.(αν θυμάμαι καλά και ο χατζηγιαννης stylus δουλεύει :lol: )..μα συγνώμη άκουσες όλες τις χιλιάδες λούπες που έχει? τις επεξεργάστηκες και πειραματίσθηκες και δεν βρήκες κάτι να σου αρέσει? 8O απίστευτο μου φαίνετε..

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το stylus έχει τα πάντα...(είπαμε μπορείς να αφαιρέσεις οτι θέλεις από μια λούπα για να ακούγεται πιο απλή) επίσης έχει δυο πλήκτρα που λέγονται half και double' date=' δοκίμασε να μειώσεις το τέμπο της λούπας στο μισό με αυτό τον τρόπο για να ακούγεται πιο λιτή αλλά μάλλον τα θέλεις όλα στο πιάτο.. :? πράγμα που δεν γίνετε ποτέ με κανένα επαγγελματικό πρόγραμμα.(αν θυμάμαι καλά και ο χατζηγιαννης stylus δουλεύει :lol: )..μα συγνώμη άκουσες όλες τις χιλιάδες λούπες που έχει? τις επεξεργάστηκες και πειραματίσθηκες και δεν βρήκες κάτι να σου αρέσει? 8O απίστευτο μου φαίνετε..[/quote']

 

 

χαχαχαχα Οχι :)

Βρήκα πολλές που είναι σούπερ για τραγούδια ειδικά όταν χαμηλώνω το τέμπο

Απλά γλυκάθηκα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και τα θέλω ΟΛΑ !!!!!! :roll:

Να΄ναι καλά ο φίλος που ήρθε σπίτι και παιδεύτηκε για να γίνει το install :)

:roll:

 

O Χατζηγιάννης δουλεύει stylus ?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφιεροσε του λιγο χρονο και μην εισαι τεμπελακος...ολα τα αλλα ειναι απλα οδοντοκρεμες..(ασε που νομιζω πως δεν υπαρχει αλλο αντιστιχο του stylus που να δουλευει ετσι)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Χατζηγιάννης δουλεύει stylus ?????

καλα το ειπες..."δουλευει" stylus..δεν περιμενει να γινοντε ολα μονα τους..

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλα ελευθερα..μη με καλοπιανεις... 8)

 

Φουντούνια ΘΕΣ ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Δεν σε καλοπιάνω βρε :)

Απλά ξέρεις πως είμαι τώρα

Από εκεί που έγραφα στην αρχή με κασετόφωνο ξαφνικά έχω βρεθεί να μπορώ να γράψω με χίλια δυό προγράμματα και το μόνο που κάνω να ψάχνω ελάχιστα το καθένα και να χαζεύω με τους ήχους κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι τοσο εντυπωσιακα πλεον που μπορεις να πεσεις στην παγιδα ευκολα να γινεις συλλεκτης προγραμματων και εφφε αντι τραγουδοποιος-συνθετης..μην ξεφευγουμε απτον στοχο μας..

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι τοσο εντυπωσιακα πλεον που μπορεις να πεσεις στην παγιδα ευκολα να γινεις συλλεκτης προγραμματων και εφφε αντι τραγουδοποιος-συνθετης..μην ξεφευγουμε απτον στοχο μας..

 

Τωρα ? ............ πάει έπεσα :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

White noise έγραψε:

Το stylus έχει τα πάντα...(είπαμε μπορείς να αφαιρέσεις οτι θέλεις από μια λούπα για να ακούγεται πιο απλή) επίσης έχει δυο πλήκτρα που λέγονται half και double,

 

Συγνώμη, που τα έχει αυτά τα πλήκτρα το stylus ????[/u]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου