Προς το περιεχόμενο

2ο Noiz online jam


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

σιγα ρε παιδια και τι εγινε ... αν υποθεσουμε οτι εχει 4 διαφορετικα μερη το κομματι (ή ειχε 3?) και παίξανε οι περισσοτεροι στο 1ο ή στο 2ο... ε , ας τα κολλησουμε μεταξυ τους και τελειωνει το ζητημα ...

 

Αν δηλαδη το backing track ειναι Α-Β-Γ-Δ ας φτιαξουμε εμεις Α-Α-Γ πχ και τελος. σιγα...

 

παντως για το επομενο προτεινω (συμφωνω με) κατι αντιστοιχο που λεεο ο Σπυρος...

αλλά σε ακκορντα καλυτερα (ή μελωδια + ενδεικτικες συγχορδιες).

 

ακουγεται δυσκολο αλλα δεν ειναι τοσο. αλλωστε δε θα φτιαξουμε και αριστουργημα, χαβαλες να γινεται.

 

ολοι μας εχουμε θεματακια αδουλευτα , μπορουμε να τα βαλουμε στο 'τραπεζι' , ετσι για τη πλακα.

 

επειδη υπαρχουν διαφορα στυλ νοιζαδων μπορουμε να φτιαξουμε ομαδες και διαφορες "βερσιόν" του ιδιου θεματος ή διαφορετικα κομματια. Μπορουν να δουλεψουν 2-3 ατομα για τη βαση και μετα ας τζαμαρουν οι υπολοιποι οσο θελουν

 

κατι τετοιο

ποιος παλιος θα αναλαβει? Χαρίλαε ?   :D

 

 

 

Προσωπικά, δεν νομίζω οτι μπορώ να βγάλω πέρα κάτι τέτοιο (και να το κάνω και καλό).

 

Αν είναι να κάνουμε κάτι πιο "προχωρημένο" από απλό τζαμάρισμα.... ας είναι δικό μας ΚΑΙ το backing track. Και εξηγούμαι: Ας προταθεί μια ακολουθία συγχορδιών που να "λουπάρεται" εύκολα, με διάρκεια του κάθε κύκλου γύρω στα 40 sec και ας μοιράσουμε την ηχογράφηση με τρόπο που να συμμετέχουν όχι μόνο κιθαρίστες αλλά όλοι όσοι ενδιαφέρονται. Π.χ..... εγώ έχω μια τέτοια ακολουθία που δεν ξέρω ΤΙ να την κάνω.  :)

 

(Παρακαλώ σεβαστείτε το προχωρημένο της ηλικίας μου, διατηρήστε την ψυχραιμία σας και μην προβείτε σε .. παράλογες/κακόγουστες προτάσεις  :P )

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 271
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν ειναι μονο το backintraki δυσκολο.

Ειναι αρκετοι που εχουν εξεταστικη αυτη την περιοδο, γιαυτο δεν προλαβαινουν ολοι να ασχοληθουν. Οποτε κουλ μην το παρατατε το θεμα

 

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως για το συγκεκριμενο track , οφειλω να ομολογησω οτι αντιμετωπισα διαφορα πραγματα , και αποφασισα να μην συμμετεχω.

 

1.ελλειψη πειρας-φρασεολογιας στο συγκεκριμενο ειδος.

2.ελλειψη χρονου (ταξιδια & οικογενειακες υποχρεωσεις)

3.δεν μου εκανε "κλικ". (αν με την πρωτη -αντε και 2η- ακροαση δεν μου ερθει κατι να παιξω/γραψω , τοτε ξενερωνω και δεν το ψαχνω.ειναι ενα ελλατωμα μου σε συνδυασμο με το #1.)

 

πιστευω οτι το "on line jamming" ειναι απο τα πιο χρησιμα πραγματα που εχω δει στο Noiz , και θα στενοχωρηθω ΠΟΛΥ αν το σταματησουμε.

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευω οτι το "on line jamming" ειναι απο τα πιο χρησιμα πραγματα που εχω δει στο Noiz , και θα στενοχωρηθω ΠΟΛΥ αν το σταματησουμε.

 

+100
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα βάζω το πρώτο σε κύκλο

 

Dm7b5#9add13+ / G7#9add666/ Cmaj9(min15)

 

 

Συνεχίστε

 

στο μιλητό ? δεν μετράει έτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη μια συμμετοχή...

 

Ελπίζω εντός χρόνου...

 

πολυ ωραιο!!! 

 

 

ευγε!  ;)

 

όντως ! τωρα τ ακουσα, μπραβο!

 

αυτα τα τζαζ περασματακια, αραγες τι ήταν ?  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου