Προς το περιεχόμενο

korg kaoss pad 3 - korg kaoss pad 2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείτε το korg kaoss pad 3 έχει 28 programs effect παραπάνω,usb,δέχεται κάρτα μνήμης,έχει μεγαλύτερη χωρητικότητα στα samples και τέλος το touch control είναι ποιο εύχρηστο.Αυτές είναι και οι διαφορές του 3 σε σχέση με το  korg kaoss pad 2.Η απόφαση δικιά σου ;).

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστός ο ruffneck!

 

να προσθέσω κάτι ακόμα που πρόσεξα:

KP2> 20 bit AD/DA μετατροπείς

KP3> high resolution 24-bit converters

 

η κάρτα μνήμης είναι πολυ μεγάλο προσόν για κάποιον που θέλει να το χρησιμοποιήσει ως σάμπλερ και να φορτώνει έτοιμους ήχους σε λάηβ πρόβες κλπ που χρειάζονται στο εκάστοτε κομμάτι...με το KP2 που πρέπει κάθε φορά που το ανοιγεις επιτόπου να ξαναηχογραφείς το σάμπλ είναι λίγο πόνος...

 

επίσης, αν σκοπεύεις να αγοράσεις κάποιο απο τα δύο ψάξε τα κι αλλού! νομίζω ότι είναι λίγο τσιμπιμένες αυτές οι τιμές...

ειδικά για το KP2 τσέκαρε και ebay γιατί απο ότι έχω καταλάβει καινούριο δεν πωλήται έξω πλεον... {εγώ αγόρασα KP2 από ebay το 2005 στα 270ευρώ και πάλι χωρίς πολύ ψάξιμο...πλέον παίζουν σε αρκετά χαμηλώτερες τιμές}

 

 

 

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες κι αυτό :

 

http://www.playback-europe.com/recherche.php?search=kaoss+pad

 

Ολοκαίνουριο 361 ευράκια στο playback μαζί με μεταφορικά.

Δεν είναι κι άσχημα !

 

Εγώ βρήκα με 300 ένα KP3 μαζί με κάρτα μνήμης από ebay και μου έρχεται σε λίγες μέρες...

 

Nothing is said that has not been said before...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

σωστός ο ruffneck!

 

να προσθέσω κάτι ακόμα που πρόσεξα:

KP2> 20 bit AD/DA μετατροπείς

KP3> high resolution 24-bit converters

 

η κάρτα μνήμης είναι πολυ μεγάλο προσόν για κάποιον που θέλει να το χρησιμοποιήσει ως σάμπλερ και να φορτώνει έτοιμους ήχους σε λάηβ πρόβες κλπ που χρειάζονται στο εκάστοτε κομμάτι...με το KP2 που πρέπει κάθε φορά που το ανοιγεις επιτόπου να ξαναηχογραφείς το σάμπλ είναι λίγο πόνος...

 

επίσης, αν σκοπεύεις να αγοράσεις κάποιο απο τα δύο ψάξε τα κι αλλού! νομίζω ότι είναι λίγο τσιμπιμένες αυτές οι τιμές...

ειδικά για το KP2 τσέκαρε και ebay γιατί απο ότι έχω καταλάβει καινούριο δεν πωλήται έξω πλεον... {εγώ αγόρασα KP2 από ebay το 2005 στα 270ευρώ και πάλι χωρίς πολύ ψάξιμο...πλέον παίζουν σε αρκετά χαμηλώτερες τιμές}

 

 

 

Kalimera to broka poli pio btina sto moysikorama 320 e 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλως ήρθες meargirisdj!

παρακαλώ γράφε Ελληνικά, τα greenglish απαγορεύονται

 

Εχουν περάσει 2χρόνια και οι τιμές έχουν αλλάξει οπότε είναι φυσικό να το βρίσκεις παντού φτηνότερα. Η Korg έχει βγάλει και κάποια ενναλακτικά και πιο εξειδικευμένα ΚΑΟΣΣ {kaosilator klp}

 

 

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου