Προς το περιεχόμενο

Στούντιο με πολύ έμπειρο προσωπικό πάνω σε προγράμματα για PC / Μac ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όχι, η περίπτωσή σου δεν σώζεται με τίποτα.

 

Γιατί φίλος; Επειδή δεν έχουμε λεφτά να πάνε Γιουροβίζιον, νοείται ότι δεν αξίζει το άσμα; Ας είσαι καλά,  θα παρω κομπρέσορ και θα το σιάξω.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί φίλος; Επειδή δεν έχουμε λεφτά να πάνε Γιουροβίζιον, νοείται ότι δεν αξίζει το άσμα; Ας είσαι καλά,  θα παρω κομπρέσορ και θα το σιάξω.

 

Μεγάλε, βάλε το πρισέτ 3 από τα γουέιβς, αν δεν τα 'χεις, στα δίνω σπασμένα. Μετά γύρνα το δεύτερο από αριστερά κουμπί στο +3 και θα ακούσεις μεγάλη βελτίοσι.

Εγώ έτσι κάνω στα δικά μου και παθαίνουν όλοι πλάκα.

 

 

(όλα τα θέματα περί mastering είναι εδώ συγκεντρωμένα) ;)

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλε, βάλε το πρισέτ 3 από τα γουέιβς, αν δεν τα 'χεις, στα δίνω σπασμένα. Μετά γύρνα το δεύτερο από αριστερά κουμπί στο +3 και θα ακούσεις μεγάλη βελτίοσι.

Εγώ έτσι κάνω στα δικά μου και παθαίνουν όλοι πλάκα.

 

Χαχαχαχαχχα!!!  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D Εντάξει έχω πεθάνει στο γέλιο. Θεός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ όσους παίδες βοήθησαν.

Είχα πάει και για δεύτερη φορά για διορθώσεις αλλά το αποτέλεσμα και πάλι δεν ήταν ικανοποιητικό. Και αυτό που μου είπε ήταν ότι για να το δουλέψει κι άλλο θα πρέπει να ξαναπληρώσω από την αρχή για να ξαναγίνει άλλο μάστερινγκ. Όλοι μου είπε έτσι δουλεύουν. Γίνεται ένα μάστερινγκ και μετά άλλη μια φορά ξανάρχεται ο πελάτης για διορθώσεις. Μετά ξανακάνεις άλλο μάστερινγκ μου είπε δίνοντας ξανά άλλα λεφτά. Αλλά λέω αφού δεν τα κατάφερε την πρώτη και δεύτερη φορά, τι θα αλλάξει την τρίτη; Γιαυτό ρώτησα εδώ. Για να πάω σε άλλον μαστερά. Τα τραγούδια ανήκουν στον χώρο της rock (ας μην μπλέξουμε με υποείδη) και στον χώρο της ηλεκτρονικής (και εδώ ας μην μπλέξουμε με υποείδη).

Δείγματα δεν θέλω να ανεβάσω γιατί θα "φωτογραφήσω" το στούντιο που έγινε και σκοπός του θέματος που άνοιξα σίγουρα δεν είναι η δυσφήμηση κανενός. Απλά εμένα δεν με ικανοποίησε καθόλου το αποτέλεσμα. Αν κάποιος ξέρει και διευθύνσεις ( web addresses) στούντιο του εξωτερικού που δέχονται μέσω mail τραγούδια για μάστερινγκ έχοντας όμως την δυνατότητα να ακούσω δείγμα του μάστερινγκ που κάνουν πάνω σε μερικά δευτερόλεπτα της δουλειάς μου πριν πληρώσω, θα ήθελα όποτε έχει χρόνο να τις γράψει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eye , trollareis ή μου φαινεται?

το ξερουμε οτι πολλα εχουν απαντηθει στο παρελθον , και οτι πολλοι ρωτανε χωρις να δινουν αρκετες διευκρινησεις . αμα ειναι ετσι ομως να το κλεισουμε  το φορουμ , και να διαβαζουμε μονο τα παλια θεματα .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σονικ Ζεντ σε αυτό το θρεντ μιλούν για το Finnvox studio που ίσως είναι αυτό που σε ενδιαφέρει: http://www.noiz.gr/index.php?topic=153638.msg174881#msg174881

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eye , trollareis ή μου φαινεται?

το ξερουμε οτι πολλα εχουν απαντηθει στο παρελθον , και οτι πολλοι ρωτανε χωρις να δινουν αρκετες διευκρινησεις . αμα ειναι ετσι ομως να το κλεισουμε  το φορουμ , και να διαβαζουμε μονο τα παλια θεματα .

 

Απλά προσπάθησα να "ηχοποιήσω" την απίθανη κατάσταση στην οποία αναφέρθηκε ο αρχικός συντάκτης. Υπάρχει κάτι το αστείον και υπερβολικόν στους ισχυρισμούς του - εγώ απλώς το πήγα λίγο πιο πέρα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eye , trollareis ή μου φαινεται?

 

Ο eye έχει φύγει από το noiz, προφανώς είναι ο τρελός του χωριού που έχει βρει το password του.

 

Θα σε κτύπαγα άνανδρε, αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω ποια από τις δύο πορτοκαλιές τελείες είσαι...

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου