Προς το περιεχόμενο

Tokai alder Telecaster. Τι μαγνήτες προτείνετε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εχω περάσει ποοοολύ καιρό με το κολλητήρι πάνω απο την τελε αλλάζοντας σετάκια μαγνητών, και μολονότι δεν έχω δοκιμάσει πολλά απο τα "κανόνια" τύπου Novak, Duff κτλ, θεωρώ πως μετά απο περίπου 12 διαφορετικά σετ (ναι ημουν πολύ άσχημα εκείνη την περίοδο  ;D) το καλύτερο value for money το 'χουν μακράν οι Custom Fender Nocaster (€100-110/Set), και τελείως out of this world ηχητικά (ευκρίνεια, twang, σχέση θορύβου, χαρακτήρας κτλ) είναι οι Danny Gatton του Barden (περίπου €280/σετ) και ακολουθούν οι Blues Special του Fralin (περίπου €160/σετ) και οι Voodoo TE50's (€160/σετ).....

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πάντως κι εγώ είχα βάλει τους NoCaster στην παλιά μου Tele και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένος αλλά η συγκεκριμένη κιθάρα ήταν ash με maple ταστιέρα, και ferrous bridge, καμία σχέση δηλαδή με την υπάρχουσα που σαν ήχος είναι κάτι μεταξύ Tele και Strat...

Πάντως κι εμένα οι fender vintage μου φαίνονται απρόσωποι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... και ακολουθούν οι Blues Special του Fralin (περίπου €160/σετ) ...

Τους προτιμάς απο τους fralin tele stocks Αποστόλη?

 

εμενα παλι οι στοκ μου αρεσουν λιιιιγο περισσοτερο γιατι ειναι πιο καθαροι και ευελικτοι (βεβαια "δειχνουν" περισσοτερο πανω σε ΕΛΑΦΡΙΑ Tele ενω οι Blues κανουν θαυματα πανω σε μια πιο βαρια και πριμαριστη tele ,μια απο τις καλυτερες τελε που ειχα ποτε φτιαξει την εχει τωρα ο Εξαρχος και σκοτωνει με τους BS)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου