Προς το περιεχόμενο

Tokai alder Telecaster. Τι μαγνήτες προτείνετε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Μόλις αγόρασα μια Tokai Tele τρίτο χέρι απ τα '80s. Είναι alder σώμα και rosewood ταστιέρα. Οι μαγνήτες της είναι ήδη αλλαγμένοι μέ ένα σετ Fender Original Vintage, αλλά σκεφτόμουν μήπως της βάλω κάτι σε boutique που να Broadcasterίζει. Τί προτείνετε;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αυτοι που εχεις πανω ειναι μια χαρα κατα την ταπεινη μου γνωμη ;) και ειναι κριμα να τους αλλαξεις.

 

τωρα αν θες σωνει και καλα να τους αλλαξεις με κατι ποιο Boutique τοτε το antiquity set του seymour duncan σκοτωνει ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμιά φώτο; Έχομεν και μιαν κάποιαν αδυναμίαν εις τις Τοκάι γκουιτάρς....

 

Εδιτ: Θα συμφωνήσω για duncan, αν και δεν έχω ακούσει τους lollar...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να θυμίσω ότι οι tokai καμιά φορά έχουν διαφορετικου μεγέθους μονους και μπορει να χρειαστεί σκάψιμο.Στη strat του Κουλτούρα είναι κανονικοι μονοι αν δε κάνω λάθος, αλλά ο γνωστός Japanόπληκτος Herr Whitenoise στο παρελθόν ανέφερε ότι όταν προσπάθησε να αλλάξει μαγνήτες σε tokai φεντεροειδές τον περίμενε μαι δυσάρεστη έκπληξη.

 

 

 

Α και μη ξεχνάμε τους Haeussel,no?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολοι οι μαγνητες που εχουν προαναφερθει ειναι πολυ καλοι!!!

εγω εχω κολησει με bare knuckle pickups !!! τσεκαρε και αυτουε εχει αρκετη ποικιλια και καλη ποιοτητα. σε μια τελε που εχω εχω βαλει τους piledrivers set και ειμαι πολυ ικανοποιημενος!ειναι οι πιο γκαζωμενοι για τελε αλλα αν θελεις vintage τσεκαρε τους yardbirds set or brown sugar set! εχω ηδη 6 σετ απο την εν λογο εταιρια και εχω εντυπωσιαστει απο την ποιοτητα τους.η αποστολη κανει κοντα μια εβδομαδα και ερχεται συστημενο χερι με χερι!

αν δε εχεις αποριες στελνεις μαιλ στομ τιμ ο οποιος ειναι ο ανθρωπος που τους φτιαχνει και ειναι πολυ κατατωπιστικος και αριστος επαγγελματιας!!!

 

οτι και να βαλεις παντως το οργανο που επελεξες ειναι αριστο οποτε καλα παιξιματα!!!

 

http://www.bareknucklepickups.co.uk/products.html

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους ξέρει καλά ο Kώστας (kpeyos) που ξεκίνησε το θρεντ τους Bare Knuckle... όντως εξαιρετικοί αλλά δεν σχολίασα γιατί δεν έχω ασχοληθεί με τους μονοπήνιούς τους.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου