Προς το περιεχόμενο

Μαγνήτες σε κιθάρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΑΝ ΕΧΩ ΔΥΟ HUMBUCKER.ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΜΕΣΑΙΟΣ ΜΟΝΟ ΤΙ ΡΟΛΟ ΒΑΡΑΕΙ??ΑΛΛΑΖΕΙ ΠΟΛΥ Ο ΗΧΟΣ???ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ TREBLE???ΑΞΙΖΕΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΕΚΕΙ??ΓΙΑ HRD ROCK HXO ΠΑΝΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μονός χρεοσημποιείται περισσοτερο σε συνδιασμό με τους διπλούς(η και σπάνια μονος του) για καθάρο ήχο οχι τόσο για γκάζια(αν και κατά τη γνώμη μου μπορείς να βγάλεις ενδιαφέροντα drive σε αυτές της θέσεις)Τώρα για Hard Rock που λες δεν υπάρχει συνδυασμός κλειδί των μαγνητών αλλά στην τελική το τι ακριβώς θέλεις ΕΣΥ να ακούσεις απο την κιθάρα σου :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά πιστεύω πως ο μονός στην θέση 3 σου δίνει ευελιξία στα καθαρά είτε μόνος του,είτε σε συνδυασμό με τον διπλό.Μόνος του χρησιμοποιείται για αρκετά "εξιδικευμένα" καθαρά και σε συγκεκριμένα στυλ μουσικής...Όσο για τον ήχο Hard Rock που θέλεις συμφωνώ με τον Janick αλλα παίζει ρόλο και ο ενισχυτής και η παραμόρφωση που θα χρησιμοποιήσεις και διάφοροι άλλοι παράγοντες.Οπότε ξεκαθάρισε καλά τι θέλεις,ψάξε και μετά αποφάσισε.

Superstarz band!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στυλ scorpions ac/dc rory gallagher guns n roses.skliro rock.

πως αραγε να εξηγησεις με λογια τον ηχο ενος μονου μαγνητη....!!

κανε μια βολτα στα μαγαζια φιλαρακι και δοκιμασε κιθαρες με μονους και διπλους μαγνητες να δεις τι σου τεριαζει καλυτερα,δεν υπαρχει αλλος τροπος

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στυλ scorpions ac/dc rory gallagher guns n roses.skliro rock.
Όλοι αυτοί που αναφέρεις έχουν διαφορετικούς συνδυασμούς μαγνητών.Βέβαια αν επιμένεις στο "σκληρό" δοκίμασε κιθάρα με humbucker στη γέφυρα.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου