Προς το περιεχόμενο

Ποια Les Paul;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω μια les paul με γκαζια(οχι για μεταλ, μεχρι χαρντ ροκ). Και εχω αυτεσ τις 3 στο μυαλο μου.Θελα τη γνωμη σας για το ποια ειναι καλητερη τοσο σε ηχο οσο κ κατασκευαστικα.

 

1)Greco custom les paul

2)Epiphone joe perry boneyard

3)Gibson les paul special faded(με διπλουσ, οχι P90)

 

 

 

Ευχαριστω! ;D

Ain't nothing but the blues. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2)Epiphone joe perry boneyard

 

Πολύ καλή κιθάρα, την έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Ένα καλό κλιπάκι για να ακούσεις τι παίζει είναι αυτό:

 

 

Λόγω του alnico 2 είναι λίγο υπερβολικό στη μπάσα μι στα καθαρά αλλά αυτό ρυθμίζεται εύκολα. Πρόσεξε μόνο ότι δεν είναι ο κλασσικός γκαζιάρης μαγνήτης, δουλεύει πολύ καλά στο να βγάζει καλό drive από λαμπάτο ενισχυτή, ειδικά τύπου Marshall αλλά γενικά είναι αρκετά γλυκός .

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, την Greco θα διάλεγα κι εγώ. Δυστυχώς όμως είναι πολλά τα πράγματα που πρέπει να τσεκάρει κάποιος σε μια Greco για να μην πάρει μούφα... επισυνάπτω ένα zip με μια παλιά σελίδα - θησαυρό για αυτά. Αν δεν δουλεύει πείτε μου για να δω πώς μπορώ να το ανεβάσω αλλιώς (κάντε κλικ στο αρχείο .htm - δεν είναι ανάγκη να κάνετε unzip)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου