Προς το περιεχόμενο

fat finger?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε ανοιχτή μι μπάσα (μέτριας έντασης picking), με το volume της κιθάρας και τα tones της στο 10, σε καθαρό κανάλι ενισχυτή με το volume του στο 3.

 

Πάντως, όπως έχει νομίζω ξαναειπωθεί στο forum, το sustain είναι ένα πολύ υπερτιμημημένο -κατά τη γνώμη μου- χαρακτηριστικό μιας κιθάρας.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντως, όπως έχει νομίζω ξαναειπωθεί στο forum, το sustain είναι ένα πολύ υπερτιμημημένο -κατά τη γνώμη μου- χαρακτηριστικό μιας κιθάρας.

 

+1028 !

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ανοιχτή μι μπάσα (μέτριας έντασης picking), με το volume της κιθάρας και τα tones της στο 10, σε καθαρό κανάλι ενισχυτή με το volume του στο 3.

Το ίδιο sustain θα έχει σε ένα γομάρι ενισχυτή, το ίδιο σε ένα marshall pocket amp?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν αποφασίσετε ποίος το έχει πιό μεγάλο, πείτε μου, γυρίζω μια ταινία και ψάχνω πρωταγωνιστή.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το μαραφέτι είναι κυρίως για μπάσα φέντερ, που είναι γεμάτα dead-spots, αν δεν έχεις από αυτά, μην ασχολείσαι.

 

+1000

 

 

Πάντως, όπως έχει νομίζω ξαναειπωθεί στο forum, το sustain είναι ένα πολύ υπερτιμημημένο -κατά τη γνώμη μου- χαρακτηριστικό μιας κιθάρας.

 

 

+100000000

 

αν πια σε καει τοσο πολυ το....σουστεϊν...γυρνα το στο...βιολι! ;D

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχει θεμα υπερτιμησης ή υποτιμησης για το ποσο sustain θελει καποιος. ειναι τελειως υποκειμενικο. και εξαρταται φυσικα απο την μουσικη που παιζει. αν παιζεις doom metal θες η κιθαρα να μη σβηνει ουτε αφου εχουν περασει 23 λεπτα και 45 δευτερολεπτα απο την τελευταια πενια. αν παιζεις jazz... ε τι να το κανεις το sustain ρε φιλε.

 

οποτε ειναι λιγο αφελης η συζητηση. δεν βγαζει καπου. παιξτε οτι γουσταρετε and play it good.

 

;)

 

 

nothing to fear, nothing to doubt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι κι αλλοιως το sustain μπορεις πανευκολα να το βγαλεις απο ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ κιθαρα μια και εχει περισσοτερο να κανει με τον υπολοιπο εξοπλισμο (εφε,ενισχυτες) παρα με το οργανο καθαυτο. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι κι αλλοιως το sustain μπορεις πανευκολα να το βγαλεις απο ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ κιθαρα

 

 

Οχι αν δεν έχεις πάει ωδείο, βασική προυπόθεση φίλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωρε μαμωτο το ξεχασα που να παρει!!

 

Εχεις απολυτο δικιο οποτε ταπεινα διορθωνω τη φραση μου..

 

 

Αν εχεις παει ωδειο το sustain μπορεις πανευκολα να το βγαλεις απο ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ κιθαρα..

 

;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου