Προς το περιεχόμενο

fat finger?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.thomann.de/gb/fat_finger_guitar_chrome.htm

 

Το εχει δοκιμασει κανεις? Ειμαι ΟΚ με τον ηχο και με καλα gibson headstock, αναρωτιεμαι ομως αν εχει καμια διαφορα με αυτο στο tone και στο sustain.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτό το μαραφέτι είναι κυρίως για μπάσα φέντερ, που είναι γεμάτα dead-spots, αν δεν έχεις από αυτά, μην ασχολείσαι.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ποιο σημειο της κιθαρας μπαινει ακριβως?  στο neck join ισως? σκεφτομαι να το παρω για την τελε μου με τους emg.

απλα δεν εχω καταλαβει πως θα το βάλω. ???

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα ειναι κατι που το φτιαχνεις και μονος σου ή πας σε σιδερα και στο φταχνει. Ισως θελει λιγο ψαξιμο το που σφιγγει ακριβως πανω στο headstock, Για μια chambered Les Paul το σκεφτομαι. Πιο φτηνο απο μια vintage silverburst, οπως και να εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιος ισχυρίστηκε ποτέ κάτι τέτοιο; Άλλο αυξάνω το sustain και τον "όγκο" μιας κιθάρας και άλλο ότι θα αποκτήσει τα χαρακτηριστικά εντελώς διαφορετικής φιλοσοφίας και κατασκευής κιθάρας.

 

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη έχω μια απορία.. όταν λες οτι έχει sustain 20 secs τι ακριβώς εννοείς?Σε ανοικτη μι μπασο?γιατι απόσο ξέρω

το sustain αλλάζει ανάλογα με το που παίζεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου