Προς το περιεχόμενο

ΙΚΕΑ pedalboard


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τσιμπησα και γω ενα γιγας ετσι για να υπαρχει ισως βαλω και κατι whammy πανω που αρχισα να ζαχαρωνω... 8)

 

Ωραίος! ;)

 

Εν το μεταξύ θα τους μείνουν μόνο οι κολώνες από την σύνθεση και δεν θα ξέρουν τι να τις κάνουν, τώρα που πήραμε όλα τα ράφια!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το μεγαλο τι διαστασεισ εχει???και για τι βαροσ μιλαμε???ειναι εντελως κουφιο το ξυλο αυτο???δλδ πατας το wah-wah με την ενταση που σου προκαλει η μουσικη δημιουργια ή θα σου μεινει στο χερι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψηθηκα κι εγω!

Ελπιζω μονο τα ξυλα να ειναι λιγο καλυτερα απο αυτα που εχουν τα φθηνα επιπλα του IKEA και ανοιξει το "pedalboard" στα δυο με το πρωτο πατημα :)

Δειχνει παντως για μασιφ ξυλο, ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βάρος είναι αστείο και τα ξύλα μια χαρά, μπορούν να αντέξουν οποιαδήποτε λογική πίεση χρήσης. Αν το περάσεις και κανα χέρι βερνίκι για προφύλαξη από νερά κτλ δεν θα έχεις κανένα prob ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nέο sticky

 

''Πως φέρνω pedalboard απο IKEA?"

 

 

 

 

 

Για να πώ την αλήθεια, την πρώτη φορά που είδα στη ζωή μου pedalboard απόρησα με όσους τα χρυσοπληρώνανε αντί να φτιάξουν ένα μόνοι τους (εξαιρούνται κάποια με ενσωματωμένη τροφοδοσία κλπ τα οποια βέβαια θεωρώ ψιλομπούρδα).υπάρχουν άπειρες λύσεις να κάνεις ένα μόνο σου.

 

Και απο ότι φαίνεται εδώ πετύχανε τα παιδιά διάνα...ουτε παραγγελία να το κάναμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προτιμησεις απλο αμερικανικο ταχυδρομειο, και δοκιμασε να τους ζητησεις να αναγραψουν μικροτερη τιμη στο δελτιο αποστολης μπας και γλιτωσεις τα τελη εκτελωνισμου  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι εντελως κουφιο το ξυλο αυτο???δλδ πατας το wah-wah με την ενταση που σου προκαλει η μουσικη δημιουργια ή θα σου μεινει στο χερι??

 

H million dollar question δεν είναι αυτή. Eίναι η εξής: "όταν πατάω το wah με μανία πάνω-κάτω, θα σκούζουν τα ξύλα αυτά (ίιικι ίιικι ίιιιικι) ωσάν να λαμβάνουν χώρα πράξεις... ακατάλληλες δια ενηλίκους;" Tι λες κι εσύ Χουόστα Χουόστα Χουόστα μου;

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H million dollar question δεν είναι αυτή. Eίναι η εξής: "όταν πατάω το wah με μανία πάνω-κάτω, θα σκούζουν τα ξύλα αυτά (ίιικι ίιικι ίιιιικι) ωσάν να λαμβάνουν χώρα πράξεις... ακατάλληλες δια ενηλίκους;" Tι λες κι εσύ Χουόστα Χουόστα Χουόστα μου;

 

Αν στην αλυσίδα των εφε περιλαμβάνεται talk-box υπάρχει η πιθανότητα το "ίιικι ίιικι ίιιιικι" να περνάει στο τελικό σήμα? Τι επίδραση θα έχει σε αυτό η ποιότητα και το είδος του ξύλου που χρησιμοποιεί η ΙΚΕΑ? Και, εννοείται, τι διαφορά θα υπάρχει αν το pedalboard φινιριστεί με tung oil, με νιτρο, με βερνίκι πολυουρεθάνης ή με λαδομπογιά? Τι είναι προτιμότερο, το talk-box να είναι στερεωμένο με βίδες ή με velcro, ώστε να αποφευχθεί η εμφάνιση "ίιικι ίιικι ίιιιικι" στο τελικό σήμα στον μεγαλύτερο δυνατό βαθμό?

 

Η μια million dollar question φέρνει την αλλη.. Σας έβαλα και προβληματισμό με ξύλα, έτσι για να μην ξεχνιόμαστε... Εδώ σας θέλω τώρα... ;D ;D ;D

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου