Προς το περιεχόμενο

ESP Ltd H500 EMG Vs Schecter C-1 Hellraiser


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ το φόρουμ

 

  Είμαι μεταξυ των 2

 

http://www.thomann.de/gr/schecter_daimond_c_1_hellraiser_blk.htm αλλα στο κόκκινο της

 

http://www.thomann.de/gr/esp_ltd_h500_emg_stbk.htm

 

έχουν την ίδια τιμή, με ενδιαφερει η ποιοτητα-απόδοση , στην εμφανιση μου αρεσουν το ιδιο

 

μπορεί να βοηθησει κανεις με άποψη plz???

 

Thank u!!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τολμάς να συγκρίνεις ltd φουρνιάς 500 με μια hellraiser? Αυτό λέγεται ιεροσυλία. Τράβα για την hellraiser και άσε τα ημίμετρα....

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για schecter!  ;D

 

έχει και 2 volume pots οπως είδα στο επίσημο site που επιπλέον κανουν και "tap" οπως λέει αν και δεν έχω ξαναδεί να γίνεται με τους active μαγνήτες...

γενικά όντας κάτοχος μιας schecter c-1 classic, είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος απο την ποιότητα κατασκευής και τη γεωμετρία της σειράς C-1, το μόνο πρόβλημα τους είναι τα pots που φοράνε αλλά με active μαγνήτες μάλλον δε θα φαίνεται τόσο πολύ, και επιπλέον μπορείς πολύ εύκολα κάποια στιγμή να τα αλλάξεις με μικρό κόστος.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τολμάς να συγκρίνεις ltd φουρνιάς 500 με μια hellraiser? Αυτό λέγεται ιεροσυλία. Τράβα για την hellraiser και άσε τα ημίμετρα....

 

 

Για να πω την αληθεια παιδια, κ εγω τη Schecter ήθελα εξαρχης, εχω κανει παραγγελια εδω και 2μιση μήνες κ ακομα δν την εχω πάρει, ήθελα απλά να δω την αποψη και καποιου αλλου, αν αξιζε τοσο αναμονη και αν αξιζει να περιμενω κι αλλο, όπως επίσης κ αν η Ltd ειναι κάπως καλο "υποκατάστατο". Να μου πεις, ηδη περιμενεις 2 μιση μηνες τι σε πειραζει να περιμενεις κ αλλο..το καλο πραγμα αργει!αλλα νομιζω καταλαβαινετε πως ειναι να περιμενεις κατι που θελεις πααααααρα πολυ για πολυ καιρο και ιδιως σε μια φαση που το χρειαζεσαι απαραιτητως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από που την περίμενες τόσο καιρό; Στην Ελλάδα νομίζω ότι υπάρχουν στοκ και μάλιστα σε καλύτερες τιμές από τον γερμανό

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλάδα νομίζω ότι υπάρχουν στοκ και μάλιστα σε καλύτερες τιμές από τον γερμανό

 

για την Hellraiser c-1 BCH χωρίς FR λες??μπορεις να μου πεις που μπορω να τη βρω?απο παντου ακουω οτι δν υπαρχει Schecter ουτε για δειγμα, ακομα κ ο γερμανος το μοντελο που θελω δν το εχει καθολου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)H Hellraiser έχει τον 89 οποίος είναι ουσιαστικά ο 85 + το οτι σπλιτάρει ;)  και έχει επιπλέον ηχητικές επιλογές(καλύτερα καθαρά κυρίως σε σχέση με την LTD)

2)Επιπλέον Volume pot για να κάνεις μαγκίτσες αλα Morello ;)

3)Grover κλειδιά

4)Θα σου λεγα ότι στο Θωμά η Schecter είναι διαθέσιμη ενώ η LTD όχι αλλά έχει ήδη παραγγείλει

5)Όπως και να έχει η LTD δεν πάυει να είναι LTD.Η Schecter EINAI Schecter δε μοιάζει με Schecter ;D

6)Νομίζω ότι είναι πιο μουράτη κιθάρα.Ειδικά το headstock τα σπάει!! :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο παντου ακουω οτι δν υπαρχει Schecter ουτε για δειγμα, ακομα κ ο γερμανος το μοντελο που θελω δν το εχει καθολου!!

 

Εμ υπάρχουν σεκτερ, απλά κάποια μοντέλα που πουλάνε πολύ ή κάποια άλλα περίεργα είναι που έχουν το πρόβλημα. Αλλά hellraiser βρίσκεις Ελλάδα. Μάλιστα αυτή που μας έδειξες την έχει stock ο γερμανός, την έχω πετύχει και Αθήνα σε see through red χρώμα

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα αυτή που μας έδειξες την έχει stock ο γερμανός, την έχω πετύχει και Αθήνα σε see through red χρώμα

 

σε see through red τη θέλω, αυτο ειναι το θεμα...τη μαυρη τη βρισκω στον thomann την κοκκινη δν βρισκω κ περιμενω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου συνιστω ανεπιφυλακτα την σεκτερ. Εχω την schecter hellraiser fr σε λευκο και απλα σπερνει μιλαμε. Αρκετα ανετη κιολας μου φαινεται εμενα. Παντως αν δε βρισκεις σε στοκ μπορεις να δεις και στο ebay που θα βρεις 100% σε στοκ και πιθανοτατα και φτηνοτερα και το πολυ μεσα σε μια εβδομαδα θα την εχεις σπιτι σου. Με τα ιδια χρηματα και λιγοτερα κιολας απο αυτα που διαθετεις μπορεις να παρεις αυτην με το fr και να σου περισεψουν και ευροπουλα για θηκη.

Τρολολολολολολολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου