Προς το περιεχόμενο

ψύλους στα άχυρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν από τρία-τέσσερα χρόνια είχα δει στην νετ μια συναυλία από ένα ελληνικό συγκρότημα με Funk και ελληνικές ethnic επιρροές στο Half Note. Το σχήμα αποτελούταν από ένα σαξοφωνίστα-κλαρινετιστα( που πολλές φορές έπαιζε και με τα δυο όργανα στο στόμα του), ένα κιθαρίστα που έπαιζε με μια fender mustang, έναν που έπαιζε κρουστά ( καθισμένος σταυροπόδι από ότι θυμάμαι) και έναν ντραμερ.

Ξέρω ότι ψάχνω για ψύλους στα άχυρα αλλά ειχα πάθει πλακα και θέλω να μάθω το όνομα του group και αν έχουν κυκλοφορήσει κανένα δίσκο.

Ελπίζοντας ότι Κάποιος από τι παρέα τού noiz το είχε δει και τους γνωρίζει ζητάω τα `Φώτα` του

FONT face=impact size=3>once is a mistake twice is jazz...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί είναι, τσέκαρα τις φωτογραφίες στο σιτε τους !Φίλε μου ευχάριστο τελικά δεν ήταν και τόσο ψιλή στα άχυρα,,

FONT face=impact size=3>once is a mistake twice is jazz...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ο Κλέωνας δεν παιζει με mustang αλλα με την ιδια jaguar του 64 εδω και αιώνες :wink: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορώ να τις ξεχωρίσω αυτές τις δυο mustang – jaguar (αλήθεια έχουν καμία διάφορα) παντός ο τύπος έβγαζε πολύ ωραίο ήχο και μου είχε καρφωθεί από τότε να Πάρο μια ίδια.

FONT face=impact size=3>once is a mistake twice is jazz...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου