Προς το περιεχόμενο

Play School αγγίζω και μαθαίνω...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

..αλλα το θεμα ειναι αν αξιζουν τα φτηνα της μοντελα για να τους χωσεις φραγκα ..

 

Να τα κάνεις να αξίζουν! :wink:

 

Υγ. Και ναι, το ταυράκι είναι κόλλημα. Θα το πάρω σίγουρα όταν βρεθεί πιστωτική. 8)

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οταν λες να τα κανω να αξιζουν?τι εννοεις?

 

για να σου δωσω να καταλαβεις απλα θελω να παρω ενα φτηνο ταυρακι και επειδη πιστευω δεν θα ακουγεται θα του βαλω μαγνητες που να γουσταρω επανω...το θεμα ειναι ομως μη το φανε τα μαμουνια τελικα...γιαιτ οσο να ειναι ρε φιλε με 88 ευρω κιθαρα οπου και να το πεις θα γελανε...

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες έψαχνα στο stewmac για nut και κατάλαβα ότι πρέπει να το φτιάξω ΕΓΩ 8O 8O Και πως φτιάχνεται :?: Έχει ένα άρθρο για να φτιάξεις nut αλλά χρησιμοποιεί και καμιά 10αριά εργαλεία. Πρέπει να τα προμηθευτώ και εγώ? Κάτι σε έτοιμο υπάρχει ή και το έτοιμο πρέπει να το συμμαζέψω εγώ?

Κeep on F@$#<B>ing</b>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να καμνω και γω μιαν ερωτηξη? Τα μοντελα της Benton που ειναι στα 88 ευρα υπαρχει περιπτωση να ειναι ολιγον αξιοπρεπη ως ξυλα?Σκεφτομαι να παρω ενα ταυρακι Benton επιδη εχω τρελο σκαλωμα με την οπτικη του εμφανιση...και με τα χρονια να του φορεσω κανα emg..να του βαλω κανα κλειδακι...τετοια πραγματα..αλλα το θεμα ειναι αν αξιζουν τα φτηνα της μοντελα για να τους χωσεις φραγκα ..

 

Μεταλλά μου' date=' εγώ πήρα μια σε στυλ fat strat με ¤110 (εδώ που τα λέμε, και με Suhr μοιάζει, αλλά να μείνει μεταξύ μας, γιατί θα με φάνε Τάκης και Κοτσαδόρος! :P :P ). Έχει μασίφ basswood σώμα, με καπάκι από [b']flamed[/b] maple. Φινίρισμα πολύ καλό. Είπατε τίποτα; Τα ξύλα είναι ξύλα, αυτό με τα "επιλεγμένα basswood" δεν το καταπίνω, και συγνώμη. Τουλάχιστον από κοντραπλακέ δεν είναι, και να πληρώσω και ¤2000 από πάνω.

 

Το έχουμε ξαναπεί. Παίρνεις ένα καλό σώμα και ένα αξιοπρεπές μπράτσο (το τελευταίο κάποιους τους προβληματίζει, εμένα όχι). Εγώ έτυχε και πήρα και ηλεκτρικά που δεν ζουζουνίζουν και κλειδιά που δεν είναι για πέταμα. Ρε, μόνο το (περλέ παρακαλώ) pickguard η Fender το δίνει ¤80!!

 

Σίγουρα PRS δεν πρόκειται να πάρεις με ¤100 αλλά παίρνεις κάτι που μπορεί να γίνει καλή βάση και πιθανότατα δεν θα σου βγάλει προβλήματα (εμένα μου έβγαλε με κάποια τάστα).

 

Σε κάποιο γερμανικό site είχαν τεστ την κόπια Les Paul της Benton, την έβγαζαν αρκετά καλή (αλλά ήθελε άλλους μαγνήτες, όπως είπαν), τα ίδια πιστεύω ότι θα ισχύουν για την SG.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες έψαχνα στο stewmac για nut και κατάλαβα ότι πρέπει να το φτιάξω ΕΓΩ 8O 8O Και πως φτιάχνεται :?: Έχει ένα άρθρο για να φτιάξεις nut αλλά χρησιμοποιεί και καμιά 10αριά εργαλεία. Πρέπει να τα προμηθευτώ και εγώ? Κάτι σε έτοιμο υπάρχει ή και το έτοιμο πρέπει να το συμμαζέψω εγώ?

 

Τι είναι αυτά που λες ρε μεγάλε, το καλύτερο γραφιτένιο nut στην Ελλάδα έχει ¤8, και βέβαια κομμένο για την κιθάρα σου!! Χαλάρωσε!!! :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είναι αυτά που λες ρε μεγάλε' date=' το καλύτερο γραφιτένιο nut στην Ελλάδα έχει ¤8, και βέβαια κομμένο για την κιθάρα σου!! Χαλάρωσε!!! :D :D[/quote']

 

Έχεις δίκιο, με μια καλύτερη έρευνα που έκανα αυτό ανακάλυψα. Βέβαια αυτό για να το κολλήσω θα χρειαστώ μια κόλλα, τι να προτιμήσω?

Κeep on F@$#<B>ing</b>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 4750 της GRAPH TECH

 

http://www.stewmac.com/shop/Nuts,_saddles/String_nuts/6/String_Nuts.html

 

ειναι αυτο που θες.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ομως & αυτο θελει διαμόρφωση ωστε να εφαρμόσει σωστα στον "πατο" του nut slot,ενω βεβαια χρειάζεται να "βαθυνεις" και τα αυλάκια καθώς και να "φας" με γυαλόχαρτο τις ακρες του & την κορυφή του....

 

Ειναι ΔΥΣΚΟΛΗ δουλειά & πραγματική τεχνη να διαμορφώσεις ενα σωστο nut ενω χρειάζονται και τα καταλληλα εργαλεία (λιμες) για να γίνει σωστά η δουλειά,σου προτεινω προς το παρόν να αφήσεις το stock nut.

 

Α, 2 σταγονες UHU φτανουν για να ασφαλήσεις το nut στο nut slot (μη χρησιμοποιήσεις πολυ δυνατή κόλλα γιατι μετα δεν θα μπορείς να το αφαιρέσεις :wink: )

 

αν εχεις τα κοτσια ομως τουλάχιστον διάβασε ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ αυτο

 

http://www.stewmac.com/freeinfo/A-NUTS.html

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταλλά μου' date=' εγώ πήρα μια σε στυλ fat strat με ¤110 (εδώ που τα λέμε, και με Suhr μοιάζει, αλλά να μείνει μεταξύ μας, γιατί θα με φάνε Τάκης και Κοτσαδόρος! :P :P ). Έχει μασίφ basswood σώμα, με καπάκι από [b']flamed[/b] maple. Φινίρισμα πολύ καλό. Είπατε τίποτα; Τα ξύλα είναι ξύλα, αυτό με τα "επιλεγμένα basswood" δεν το καταπίνω, και συγνώμη. Τουλάχιστον από κοντραπλακέ δεν είναι, και να πληρώσω και ¤2000 από πάνω.

 

 

:lol: :lol: :P καλο...για κατσε να το πω του κοτσαδορου τωρα στο msn να σου πει δυο λογακια :lol:

για το αν καποια ξυλα ειναι επιλεγμενα ή οχι...κλασσικα θα διαφωνησουμε αλλα αστο καλυτερα γιατι αν αρχισουμε παλι τα ιδια θα γελανε μαζι μας :wink: :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχεις τα κοτσια ομως τουλάχιστον διάβασε ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ αυτο

http://www.stewmac.com/freeinfo/A-NUTS.html

 

Αυτό το άρθρο τσέκαρα και ψιλό φρίκαρα..... Θέλει μεγάλο μάστορα.... :twisted: :twisted:

Κeep on F@$#<B>ing</b>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol: :lol: :P καλο...για κατσε να το πω του κοτσαδορου τωρα στο msn να σου πει δυο λογακια :lol:

για το αν καποια ξυλα ειναι επιλεγμενα ή οχι...κλασσικα θα διαφωνησουμε αλλα αστο καλυτερα γιατι αν αρχισουμε παλι τα ιδια θα γελανε μαζι μας :wink: :P

 

Έλα ρε Τάκη, να μου πεις για μαόνι, koa, άντε και alder, αλλά επιλεγμένο basswood???

 

Τέλος πάντων, ξέρεις και ξέρω ότι όλα με καλή διάθεση τα λέμε και στην ουσία (που είναι η Μαγεία της Μουσικής) συμφωνούμε όλοι! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου