Προς το περιεχόμενο

Mπάντα άνευ σχολιασμού.


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που το βρηκες ρε θηριο;Ο ντραμμερ ειναι ο γνωστος και πολυηχογραφημενος Bernard"pretty''Purdie ...to organ ειναι ΗAMMOND C3 κομμενο και με χειρολαβες για να την μεταφορα του (δεν υπηρχαν τοτε τα ελαφρια keys) Η μπαντες δε ταξιδευαν με μεγαλα βαν οπου ακομα και η Γκαρνταρομπα τους ηταν σωστα ετοιμασμενη /σιδερωμενη κλπ.Αλλες εποχες φιλε Nestora (και τι δεν θα εδινα εκεινη την εποχη να ταξιδευα παιζοντας με μια τετοια μπαντα ).Καλημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι καλα που δεν γκρεμιστηκε η σκηνη με ολα αυτα τα ΤΕΡΑΤΑ πανω....

 

απο τα αγαπημενα μου ρυθμικα patterns στην κιθαρα

 

να και πως παιζεται...(λεμε τωρα... ;D)

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απιστευτο line-up :)

 

Pericles θυμαμαι ειχα δει μια φορα τoν Jonny Hendersson και ειχε κοψει το hammond του εκει περιπου που ξεκινανε τα ποδια του οργανου και το ειχε κατσει μεσα σε flightcase με ροδακια (βρηκα και φωτο απο τη βραδια που διοργανωσαμε). Talk about portability ;D

 

Jonny%252520Henderson%252520Trio%2525202.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απιστευτο line-up :)

 

Pericles θυμαμαι ειχα δει μια φορα τoν Jonny Hendersson και ειχε κοψει το hammond του εκει περιπου που ξεκινανε τα ποδια του οργανου και το ειχε κατσει μεσα σε flightcase με ροδακια (βρηκα και φωτο απο τη βραδια που διοργανωσαμε). Talk about portability ;D

 

Jonny%252520Henderson%252520Trio%2525202.jpg

Σαφως ετσι εκαναν οσοι ηθελαν το δικο τους hammond ( John Lord,Keith Emmerson κλπ)

Ειπαμε ΦΙΛΕ αλλες εποχες που οι μουσικη ΠΛΗΡΩΝΟΤΑΝ και οι μουσικοι παρηγαγαν ΦΡΕΣΚΑ πραγματα σε μια ''παρθενα'' αγορα -κοινο .Αυτη την βραδυα που την ειχατε διοργανωσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπαμε ΦΙΛΕ αλλες εποχες που οι μουσικη ΠΛΗΡΩΝΟΤΑΝ και οι μουσικοι παρηγαγαν ΦΡΕΣΚΑ πραγματα σε μια ''παρθενα'' αγορα -κοινο

 

παντως ΣΗΜΕΡΑ οι μουσικοι παιζει να παιρνουν και 10 φορες ΠΑΡΑΠΑΝΩ απο οτι τοτε (στο εξωτερικο τουλαχιστον ... ;))

 

και τωρα μια χαρα....φρεσκα πραγματα βγαινουν στη μουσικη ,αρκει βεβαια να εχεις ορεξη να τα ψαξεις και να τα παρακολουθησεις,ασε που η ΑΓΟΡΑ σημερα ειναι ΠΟΛΥ μεγαλυτερη απο τοτε μια και περιλαμβανει ολο το σιδηρουν παραπετασμα (και την ΚΙΝΑ) που τοτε ηταν απλα off market.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω ρε συ φιλε ισως εχεις δικιο γιατι εγω και ορισμενοι αλλο φιλοι της γενιας μου που δεν ειμαστε πια στα κολπα δεν εχουμε σωστη αποψη & γνωση των τωρινων καταστασεων .Τουλαχιστον εγω δεν ειμαι γνωστης ...απλα ζουμε με τισ αναμνησεις μας και που και που κανενα live για ξεκαπνισμα του μοτερ .Που κουραγια για νεα πραγματα ; με τι συνεργατες ;ολοι τρεχουμε σε 3-4 δουλειες μπας και την βγαλουμε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε δικιο εχεις αλλα την ωρα που εμεις...τρεχουμε εκει...εξω γινεται παραγωγικος χαμος ,βγαινουν εξαιρετικα πραγματα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@pericles: Δεν ηταν δυστυχως στην Ελλαδα. Ηταν στο πανεπιστημιο του Bristol, JazzFunkSoul Society. Στα πλαισια των jams ειχαμε συχνα και κανονικες μπαντες, φοιτητικες και μη. Οι συγκεκριμενοι (Jonny Henderson Trio) ηταν απο τις καλυτερες μπαντες που ειχαμε ως καλεσμενους, αν δεν κανω λαθος το συγκεκριμενο gig ηταν στις αρχες του 2010. Θυμαμαι μου ειχε κανει εντυπωση οτι παρολο που ερχοντουσαν να κανουν ενα μικρο set μπροστα σε ενα ματσο φοιτητες, με χαλαρη διοργανωση, ο Jonny μπηκε στον κοπο να φερει το πληρες σετ του (κουβαλησε και το Leslie που φαινεται στο background).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου