Προς το περιεχόμενο

Drums vst


heretic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα να μου πειτε απο την εμπειρια σας ποια θεωρειτε τα 2-3 καλυτερα vst για drums. Εχω το logic pro x και αν ειναι δυνατον θα θελα και μια συγκριση σε σχεση με την εφαρμογη drummer του συγκεκριμενου daw (κυριως στον ηχο).

Δημητρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H σειρά ezdrummer της toontrack κατά τη γνώμη μου. Το 1 όχι το 2.

Πλακα κανεις τωρα του προτεινεις το 1 ενω το 2 ειναι σαφως ανωτερο ,εχει περισσοτερες επιλογες πιο αληθοφανη ηχο ,διαφορετικα ντραμ σετ και αναβαθμισεις σε ολα τα στυλ ροκ ποπ αμερικανα ,μεταλ κτλ.Τελοσπαντων

  Φιλε μου ειχα και το ez drummer 1 και μετα πηγα στο addictive και τωρα χρησιμοποιω το Ez drummer 2 και ειμαι ενθουσιασμενος.Καταρχην με ενα απλο ρυθμο που γραφεις ,σου βγαζει τα μερη για να τελειωσεις ενα τραγουδι συν οτι μου φανηκε οπως ειπα το πιο αληθοφανες απο τα τρια.Τωρα απο κει και περα υπαρχουν και αλλα και πιο βαρια προγραμματα ,Υπαρχει το addictive το 2 οπως και το superrior drummer της tonetrack.Αυτο το εχω βαλει στο ματι αλλα εχω πολυ παλιο laptop μαλον για να το σηκωσει.

Εγω θα σου προτεινα ανεπιφυλακτα το EZ drummer 2.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EZ drummer 2 αν δεν θελεις κατι πιο βαρυ και δυσκολο.

Κανει (σχεδον) τα παντα και συμφερει  ;D

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Steven Slate Drums

BFD drums

Superior Drummer 2

 

(και το EZ drummer 2 που προτάθηκε, κυρίως ως μια γρήγορη και εύκολη λύση)

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ξερεις να μιξαρεις drums τα Superior ειναι κορυφαια,αν δεν ξερεις τα SLATE & BFD ειναι μια θαυμασια  λυση  οπως και τα EZ DRUMMER,ΟΛΑ ειναι καλα φτανει να ξερεις drums & να προγραμματιζεις σωστα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακα κανεις τωρα του προτεινεις το 1 ενω το 2 ειναι σαφως ανωτερο ,εχει περισσοτερες επιλογες πιο αληθοφανη ηχο ,διαφορετικα ντραμ σετ και αναβαθμισεις σε ολα τα στυλ ροκ ποπ αμερικανα ,μεταλ κτλ.Τελοσπαντων

  Φιλε μου ειχα και το ez drummer 1 και μετα πηγα στο addictive και τωρα χρησιμοποιω το Ez drummer 2 και ειμαι ενθουσιασμενος.Καταρχην με ενα απλο ρυθμο που γραφεις ,σου βγαζει τα μερη για να τελειωσεις ενα τραγουδι συν οτι μου φανηκε οπως ειπα το πιο αληθοφανες απο τα τρια.Τωρα απο κει και περα υπαρχουν και αλλα και πιο βαρια προγραμματα ,Υπαρχει το addictive το 2 οπως και το superrior drummer της tonetrack.Αυτο το εχω βαλει στο ματι αλλα εχω πολυ παλιο laptop μαλον για να το σηκωσει.

Εγω θα σου προτεινα ανεπιφυλακτα το EZ drummer 2.

 

Aληθοφανες εννοείς ως προς τον κομπρεσαρισμενο κουτενιο ήχο των περισσοτερων ετοιμων παραγωγων και όχι ως προς τον πραγματικό ήχο ενός drum set που παίζεται μέσα σε στούντιο με ωραία ακουστική. Το πρώτο είναι το ezydrummer 2 και τo δευτερο είναι το ezydrummer 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω ολους και θα εξετασω ολες τις προτασεις..

Για τα drums του logic pro x (χρησιμοποιω την εφαρμογη drummer), πως συγκρινεται με τα παραπανω προγραμματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aληθοφανες εννοείς ως προς τον κομπρεσαρισμενο κουτενιο ήχο των περισσοτερων ετοιμων παραγωγων και όχι ως προς τον πραγματικό ήχο ενός drum set που παίζεται μέσα σε στούντιο με ωραία ακουστική. Το πρώτο είναι το ezydrummer 2 και τo δευτερο είναι το ezydrummer 1.

Διαφωνω αλλα δεν νομιζω να χρειαζεται να δωσουμε παραπανω διασταση στο θεμα.Το θρεντ ζητα να προτεινουμε drums vst επομενως ο καθενας το κανει συνφωνα με την εμπειρια του αλλα και το γουστο του.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου