Προς το περιεχόμενο

Mπάντα άνευ σχολιασμού.


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@odis13...μα ετσι πρεπει φιλε αν σεβεσαι τον εαυτο σου τουλαχιστον για gigs που θεωρεις οτι πρεπει να βγαλεις τον ηχο σου (για λογους χ..) και θεωρεισαι επαγγελματιας τοτε κουβαλα.

Εξ αλλου αυτο ειναι και το σωστο ειδικα αν παιζεις μπροστα σε ενα κοινο φοιτητων τοτε ειναι must .Aυτο προσπαθω & προσπαθουσα οταν τα gigs ηταν συχνα ,ειμαστε πιο νεοι με αρκετα ''γκαζια '' ακομα (για να μην πω κατι αλλο ) τοτε(...τω καιρω εκεινω ).Ειναι γιατι μας αρεσε το στησιμο του σετ ,ο ηχος του αλλα και γιατι μερικες φορες αυτα που εφερναν οι εκαστοτε ''Mικροφονιαδες'' ηταν για κλαματα.ΑΥΤΑ και καλησπερα φιλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και αναφέρθηκε η "κουβάλα"... να προσθέσω πως στα πρώτα χρόνια που κάναμε live με το συγκρότημά μου -happy dog project- κουβαλούσαμε Hammond Porta B+Leslie, μιλάμε για βάρος απίστευτο, χρειαζόντουσαν 3-4 άνθρωποι για το κουβάλημα. Η αντίδραση των μαγαζατόρων ήταν από χλιαρή ως εχθρική (του τύπου "τι μου τα φέρνετε τώρα αυτά εδώ και δεν χωράνε στο stage"). Εκτοτε το Hammond/leslie βγαίνει μόνο για τα στούντιο και το live είναι αποκλειστικά nord electro/vent. Οχι επειδή δεν θέλω ή δεν μπορώ, αλλά επειδή κανένας δεν θα το εκτιμήσει πια. Βλέπετε, όλοι έχουν συνηθίσει στα digital και να δουν μια "ξυλάντζα" επί σκηνής τους κάνει κάπως... ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου