Προς το περιεχόμενο

Thomann Ελλάδας..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λέτε ρα παιδιά να είναι μια καλοστημένη απάτη? Δηλάδή να παραγγείλεις κάτι, να στείλεις τα λεφτά και να μη σου στείλουν το προιόν? ???

 

Προσέξτε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ τι γράφετε ορισμένοι.

 

ΚΑΝΕΙΣ δεν είπε τίποτε για απάτη.

 

Είναι ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ το ότι δεν έχετε αίσθηση μέτρου ορισμένοι, θέτοντας σε κίνδυνο όλους μας.

 

Αυτό που ΛΕΜΕ είναι ότι υπάρχει μία απαράδεκτη (ηθικά, ίσως και νομικά) μεθόδευση εκ' μέρους του καταστηματάρχη, ο οποίος επιδιώκει να εκμεταλευτεί την πιθανή ημιμάθεια κάποιου πολίτη του διαδικτύου προκειμένου να συνδέσει την επιχείρησή του με την άριστη φήμη μίας πολυεθνικής επιχείρησης.

 

Αυτό ΕΙΝΑΙ μεμπτό, αλλά είναι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ πράγμα από την απάτη.

 

Κίλων πες τα γιατί εκνευρίστηκα...

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον δεν είπα εγώ ότι είναι απάτη.

2ον Ρώτησα την γνώμη σας

3ον Υποτίθεται ότι βρισκόμαστε σε έναν χώρο που συζητάμε για να βγάλουμε άκρη

4ον το αν εκνευρίστηκες δεν νομίζω να αφορά πολούς από δω μέσα.

και 5ον δες τι γράφει ο παρακάτω φίλος μας.

Μα είναι δυνατόν να εμπιστευτεί κανείς ένα μαγαζί που προσπαθεί να προσελκύσει πελάτες με απάτη ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον δεν είπα εγώ ότι είναι απάτη.

 

Και τι μου το λες;

Δεν μιλούσα για εσένα.

Μιλούσα για τη προθυμία κάποιων να πάνε τη συζήτηση εκεί που δεν έχουμε δικαίωμα να την πάμε.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα έκανες παράθεση.

Νομίζω?

 

Σε εσένα έκανα παράθεση, όχι διότι υποστήριξες ΕΣΥ ότι είναι απάτη, αλλά διότι ΕΦΕΡΘΗΚΕΣ ως το πρώτο θύμα της παρεξήγησης που πάει να δημιουργηθεί. Νομίζω;

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς η τοποθεσία www.thomann.gr ήταν ελεύθερη. Ο καθένας μπορούσε να την "καπαρώσει" και να πουλάει και κονσέρβες. Προφανώς η μέθοδος είναι ολίγον τι κουτοπονηριά από μέρους το καταστηματάρχη, ιδίως για κάποιους που δεν γνωρίζουν τόσο καλά τι εστί thomann.DE. Από κεί και πέρα όμως, δεν σημαίνει ότι δεν κάνουν τη δουλειά τους σωστά, δεν σου φέρνουν αυτά που παρήγγειλες κλπ. Ούτως ή άλλως, αυτό μπορείς να το ελέγξεις. Απ'όσο είδα φαίνεται μια νορμάλ εταιρία. Πέραν της κουτοπονηριάς, ένα e-mail σ'αυτούς ίσως τα λύσει όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 Gothic. Απίστευτη καφρίλα, αλλά όχι απάτη.

 

Πάντως είναι θλιβερό ότι κάποιοι χωριαταραίοι σαν αυτούς που (φαίνεται να) διαχειρίζονται το εν λόγω μαγαζί έχουν site με (ΤΡΑΓΙΚΑ υψηλές) τιμές, ενώ κάποια άλλα πραγματικά ανταγωνιστικά ελληνικά μαγαζιά δεν έχουν ακόμα site με τιμές. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι ήταν ελεύθερη Γκόθικ δεν πάει να πει ότι μπορεί να δεσμευτεί από μια εταιρία που ουδεμία σχέση έχει με την Thomann, πόσο μάλλον όταν η εταιρία που καπηλεύεται/κλέβει/κάνει hijacking στο όνομα δραστηριοποιείται στον ίδιο τομέα (εμπορία ειδών μουσικής τεχνολογίας).

 

Αν το πάρουν χαμπάρι οι Γερμανοί, ξεκινάνε με ένα ωραίο εξώδικο, συνεχίζουν με μια μεγάλη αγωγή για αποζημίωση και απελευθέρωση του domain name και τελειώνουν και με την... απόδοση των εξόδων της δίκης στους κουτοπόνηρους Ελληναράδες.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου