Προς το περιεχόμενο

ΝΟΙΖάδες για IRON MAIDEN!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κάρμα σου το βλέπω να πέφτει, ναι έπαιξαν και wasted years.

 

Αν και εγώ πέρασα άψογα γιατί μου θύμισαν πράγματα που άκουγα πριν 15-20 χρόνια θα έλεγα οτι ο ήχος ήταν δυστυχώς χάλι. Ευτυχώς που τους είχα ακούσει και πριν χρόνια στας εξωτερικάς. Του Βρασίδα η φωνή ακουγόταν μόνο όταν σταματούσαν οι υπόλοιποι. Τα σόλο δεν μου ακούγονταν καθαρά, πολύ μπότα και λασπουριά απο μπάσο. Να τονίσω οτι δεν ήμουν στο κέντρο ακριβώς αλλά λίγο πιο δεξιά στην απόσταση που πρέπει να σκάνε τα ντεσιμπέλια.

 

Ενα εκπληκτικό -ακόμα- συγκρότημα με ηχοληψία προς αποφυγή. Πάλι καλά που τους είχα δεί και γύρω στο 90 έξω με σωστό ήχο.

 

 

Υ.Γ. Ο Eddie τρελή μορφή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τρομερό το live παίδες, όντως…και μάλλον το καλύτερο που έχω παρακολουθήσει και το λέω με την τεράστια συναυλιακή μου εμπειρία (ναι ουυυ… :D 8)).

Προς το παρόν δεν έχω χρόνο, αλλά όποτε προλάβω θα κάνω ένα σύντομο review της συναυλίας. Θα περιμένω και την ακριβή σειρά του setlist από το internet για να τα γράψω και σωστά….  :)

 

Υγ: Jasemeister και Vrass γιατί δε λέτε ότι θα είστε μέσα μαζί; Ήμουν με τον Fatal….(και όχι μόνο)  ;)

 

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χελλόου  ;)

 

Σόρρυ βρε Παναγιώτη, είχα ξεκινήσει και το θρεντ να πηγαίναμε παρέα. Μου έκατσαν διάφορα και δεν ήταν σίγουρο ότι θα παω, δεν ήθελα να πάρω κόσμο στο λαιμό μου. Ο Vrass τελευταία στιγμή με πήρε να έρθει μαζί, ούτε εισιτήριο δεν είχε πάρει  ;D

 

Up the irons  8)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Back from vacation.

Τελειο το live παιδια. Το μυαλο ειναι ακομα εκει. Η καλυτερη συναυλια τους στην Ελλαδα απο ολες. Και με full σκηνικα. Εχοντας παρακολουθησει ολα τα live τους εδω εχω να πω οτι ηταν το καλυτερο. Και με ενα ονειρο ζωης (RIME) να ειναι η ψυχη του set. Για τον ηχο εχω να πω οτι δεν βρηκα προβληματα μιας και μαλλον παιζει ρολο που βρισκεσαι. Απο κοσμο, ενα Terravibe γεματο απο μπροστα μεχρι πισω και ατμοσφαιρα μαγικη με τον κοσμο να τραγουδαει συνεχεια. Μονο μελανο σημειο οτι καποιο μογγολο βουτηξε την κιθαρα του Smith. Περιεργο πως ο πονηριδης εφυγε παραμασχαλα με την κιθαρα. Anyway, all in all μαγικη συναυλια και αντε στην επομενη τωρα πια στο νεο αλμπουμ. Βρεθηκαμε και με τα παιδια του official fc και περασα κουκλα. Καταφερα να πεισω και την αδερφη μου πρωτη φορα μετα απο τοσα χρονια να παρει το βαπτισμα. Μετα το live με ρωταγε ποτε θα ερθουν ξανα. Αυτα ειναι.  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου