Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση για m audio fast track


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα σε όλους. έχω μια απορία που ίσως θα μπορούσατε εύκολα να μου τη απαντήσετε. στήνω ένα home studio με απλά μικρά μηχανήματα και έτσι επέλεξα ελπίζω όχι λανθασμένα μια κάρτα ήχου, την m audio fast track η οποια δεν έχει phadom power. η ερώτηση μου είναι, αν συνδέσω κονσόλα που να έχει phadom power, πάνω σε αυτή τη κάρτα ήχου θα έχω πρόβλημα με οτιδήποτε χρειάζεται phadom power?

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Phantom power θα χρειαστείς μόνο αν συνδέσεις πυκνωτικό μικρόφωνο. Αν έχεις ένα δυναμικό πχ Shure SM58, δεν το χρειάζεσαι.

 

Αν πάλι έχεις ήδη μια κονσόλα που διαθετει, μπορείς να τη συνδέσεις πάνω στην κάρτα χωρίς πρόβλημα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για την απάντηση, έχω είδη το sm58 αλλα μελλοντικά βλέπω για ένα sm57 για την κιθάρα μου και ένα πυκνωτικό για το δωμάτιο, κλασσικό κολπάκι για ηχογράφηση καμπίνας. επίσης μόλις μου ήρθανε και καινούρια ηχεία :D τα AV30 τις m audio... καλά ακούγονται αλλα μικρά στο μάτι...επίσης σε κανένα 15μέρο θα ξεκινήσω να ψάχνομαι για μια μικρή κονσόλα 4-8 κανάλια, πες μου καμια ιδέα αν έχεις, ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Εαν δεν έχεις κονσόλα, καλύτερα να πάρεις μια άλλη κάρτα ήχου (αν δεν έχεις ήδη αγοράσει την fast track) που να σου τα προσφέρει όλα.

 

Διάβασε το σχετικό άρθρο: Αγοράζοντας κάρτα ήχου Part II

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου