Προς το περιεχόμενο

M-Audio Fast Track Pro ή Line6 Studio ux2????


C.black

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,χρόνια πολλά και καλές γιορτές!!!

 

Θέλω να αγοράσω μια κάρτα ήχου για να ηχογραφώ κιθάρα,μπάσο κτλπ,και γενικότερα να γράφω στον υπολογιστή!!!!

είμαι ανάμεσα σε αυτές τις δύο,εκτός και αν έχετε να μου προτείνετε κάποια άλλη!!!

http://www.thomann.de/gr/line6_pod_studio_ux2.htm

http://www.thomann.de/gr/maudio_fast_track_pro.htm

Budget γύρω στα 200€!!!!

 

Ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στην θέση σου θα πηγαινα κατά 99.9 % στην Line 6.Πρώτα απο όλα επειδή θες να γράψεις κιθάρα,κλπ,και μετά επειδή δεν έχω ακούσει καθόλου καλές κριτικές κριτικές για την fast track pro...Για αυτό και όταν την βλέπω τρέμω!Επίσης η διαφορά στην τιμή δεν είναι ιδιαίτερη....:/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο το γεγονός οτι σου δίνει και το Podfarm plugin μαζί, φτάνει. Η Line6 είναι εξαιρετική κάρτα, σταθερότατη. Σε αυτήν την κατηγορία την θεωρώ μέσα στις 3-4 καλύτερες.

Φιλικά

Γιάννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fast Track Pro : Η καλυτερη της κατηγοριας value for money καρτα ηχου αλλα με ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ στις προενισχυσεις πυκνωτικων μικροφωνων. Εαν δν προκειται να ηχογραφησεις με πυκνωτικο μικροφωνο 100000 φαστ τρακ

 

Line 6 : ΠΟΛΥ καλη καρτα ηχου αλλα εμενα οι ψηφιακοι αυτοι ηχοι που εχει μου φαινονται πολυ ψευτικοι / πλαστικοι...

 

Επισης μολις παρελαβα απο το dv την fast track c400 που ειναι απιστευτη απο οτι ακουσει και πληρει πληρως τις απαιτησεις μου. Μολις την δοκιμασω θα σου πω και δικια μου γνωμη!

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fast Track Pro : Η καλυτερη της κατηγοριας value for money καρτα ηχου αλλα με ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ στις προενισχυσεις πυκνωτικων μικροφωνων.

 

+1 μόνο στα bold..οι προενισχύσεις της είναι ΑΨΟΓΕΣ για τα λεφτά της και, πίστεψε με, σε αυτά τα χρήματα διαφορές ΔΕΝ θα καταλάβεις! Εγώ προσωπικά είμαι κατευχαριστημένος (όχι ότι σου λέει κάτι αυτό βέβαια  :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα εχω ακουσει τα χειροτερα για την fast track...

 

 

Και εσύ ε???Άρα δεν νομίζω να μιλάμε για συμπτώσεις,ούτε για προβληματικά κομμάτια:/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μην λεμε οτι θελουμε.

Αμα εχετε ακουσει τα χειροτερα πειτε σε ποιον τομεα τουλαχιστον!

Βρειτε μου ποστ που να κραζει την φαστ τρακ για την ποιοτητα ηχου και την λειτουργικοτητα της!

Σε (σχεδον) ΟΛΑ τα ποστ που την κραζουν ειναι επειδη οταν συνδεεις πυκνωτικο μικροφωνο πανω της για να το πιασει πρεπει να πας το gain του channel στο 7+.

Περα απο αυτο το προβλημα με την προενισχυση εγω δν εχω ακουσει τπτ αλλο.

Αμα δειτε reviews λενε τα καλυτερα για αυτη (με μειονεκτημα αυτο που ειπα).

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου