Προς το περιεχόμενο

βοήθεια με εκμάθηση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

hi παιδιά!!! Λιπών πήρα μια ibanez rg370dxl(αριστερόχειρας) έχω και εναν marshall mg30dfx(καλά ντε μην βαράτε δν είχα διαβάσει τα σχόλια τότε αλώστε μεταχειρισμένο 100Ε τον πήρα κάνει τν δουλειά του μια χαρά)και ένα πετάλι behringer ultra distortion γιατί δν μου άρεσε το overdrive του marshall λιπών προτημου επαφή με κιθάρα και γενικά μου μουσικά όργανα δν έχω ιδέα κοινός ειναι τέλειος noobaki λιπών τν έχω 5 μέρες και κάτι έχω καταφέρει όχι και Πόλα πράγμα και ολλα με το pro guitar μην φανταστείτε τίποτα ολόκληρα τραγούδια αει που και που κάτι σπαστά ::)

Λιπών εάν δν βαριέστε πητε καμία άσκηση για να ανοιξουν τα δάχτυλα καμία για βελτίωση ταχύτητας και καμία καλη γιατί με την πένα είμαι τελείως άστοχος εάν δν κοιτάω πετυχαίνω μπεκατσες και κατά που να κοιτάξω εκεί η στα ταστα τέλος πάντων α πητε και κανα εύκολο τραγουδάκι για το pro guitar γιατί αυτά που ακούω είναι δύσκολα (κοιριος μεταλ) και ελληνικά δν έχει το pro guitar η τουλάχιστον εγώ δν βρίσκω πουθενά

Πητε και τίποτα σημαντικό που θα με βοηθήσει και πρέπει να μάθω απος δίπορτε κατι συγχορδίες και κάτι τέτοια που είναι δν έχω ιδέα :-[ :-[

 

και μην πη κανένας τίποτα για τα ορθογραφικά εσείς δν θέλετε να γράφουμε greekenglish  ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βασικο ειναι να ανοιξεις πρωτα τα δαχτυλα σου και να συνηθισεις γενικα τις κινησεις πανω στην κιθαρα. Απλοι δαχτυλισμοι τυπου 1-2-3-4 (1ταστο-2ταστο-3ταστο-4ταστο) σε καθε χορδη, σε ολο το μηκος της ειναι ενα κλασσικο ξεκινημα. Θα ανοιξουν τα δαχτυλα σου, και θα αρχισει σιγα σιγα η πενα να πηγαινει χωρις να κοιτας. Σταθερος στον χρονο, αργα στην αρχη. Και προπαντως μη προσπαθεις ακομα να βγαλεις κομματια. δεν θα σε ωφελησει, καθως δεν πανε καν τα δαχτυλα σου...

 

Κανε και κανα search σε google και youtube... Θα βρεις πολυ πραμα....

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και παιζει... Προσπαθησε την πενα σου να την κανεις εναλλαξ. Θα το δεις αργοτερα το γιατι, που θα προσπαθεις να παιξεις πιο γρηγορα και δε θα μπορεις.....

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αν και αμα εχεις φτασει σε σημειο να μαθαινεις κλιμακες και δεν εχεις μελετησει με εναλλαξ πενα, καπου εισαι λαθος... Anyway, ποτε δεν ειναι αργα....

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.jazzguitar.be/guitar_technique.html

 

Πάρε αυτές τις ασκησούλες για αρχή.Μη σε τρομάζει το jazz guitar ;D ;Άσκηση για ζέσταμα είναι ;) Απαραίτητη προυπόθεση να αγοράσεις έναν μετρονόμο.Και πάντα με ότι καταπιάνεσαι θα το ξεκινάς αργά έτσι ώστε να αφομιώσεις την τεχνική πρώτα.Το να ανεβείς σε ταχύτητα μετα είναι το εύκολο μέρος ;) Ότι άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε :)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok thx δν ειπα οτι ακουω μονο μεταλ καλει ειναι και η jazz

 

Το ανέφερα και καλά μη νομίσεις ότι είναι κάτι παλαβό ;D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου