Προς το περιεχόμενο

Gibson σίγουρα αλλά V ή LP ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω πάρει την απόφαση να αγοράσω δυο Gibson V & LP.

Το ερώτημα που με τηρανάει είναι να πάρω μια super duper Flying ή μια low budget LP;

Ή το ανάποδο, Duper LP και φθηνή V;

 

 

 

Εναλλακτικά σε άλλες εταιρίες προτείνετε κάτι;

 

Μπορεί να αλλαξοπιστήσω αν αξίζει μια πρόταση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

Το καλύτερο είναι να δοκιμάσεις ποιές V και LP σου κάθονται καλύτερα. Απο κει και πέρα το τοπίο θα ξεκαθαρίσει. Μια κιθάρα που είναι φαινομενικά "low budget" δεν σημαίνει ότι είναι και χαμηλής αξίας σε playability, ήχο και εμφάνιση.

 

Καλές αγορές.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

Το καλύτερο είναι να δοκιμάσεις ποιές V και LP σου κάθονται καλύτερα. Απο κει και πέρα το τοπίο θα ξεκαθαρίσει. Μια κιθάρα που είναι φαινομενικά "low budget" δεν σημαίνει ότι είναι και χαμηλής αξίας σε playability, ήχο και εμφάνιση.

 

Καλές αγορές.

 

+2112

οι δυο κιθαρες που παιζω το τελευταιο 6μηνο ειναι "low budget" κ οι δυο μαζι δεν περανε τα 1000 euro κ ειμαι super ευχαριστημενος!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αλήθεια μόνο για Heavy-Rock θα χρησιμοποιηθούν.

Έχω ήδη Fenderιες και προέκυψε να έχει Gibson ο άλλος κιθαρίστας απ'το group. Όσες φορές αλλάξαμε όργανα έβγαινε στα χέρια μου πιο φυσικός ο ήχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου