Προς το περιεχόμενο

πως να κανω να ακουγονται πιο λιγο τα ντραμς


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Επιτρέψτε μου μια σύντομη παρατήρηση:

try_before_buy... το ξαναείπαμε αυτό.... Το είδος, η διατύπωση και η τεκμηρίωση της ερώτησης ήταν αυτή που πυροδότησε τα αστειάκια.

 

Πρέπει να σκετείτε..... τι είναι σημαντικότερο?

Η βούληση των λεγόμενων "αξιωματουχων" για την περιφρούρηση ενός μίνιμουμ επιπέδου (προκειμένου να γίνει συζήτηση και όχι πλάκα) Ή το δικαίωμα του καθενός να γράφει την κοτσάνα του και να απαιτεί να τον πάρουμε στα σοβαρά?

 

@warrel... δεν αναφέρομαι σε σένα φίλε... γενικώς μιλάω... για διάφορα "φρούτα" που περνάνε κατά καιρούς.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οκ, αναζητούμε μια λύση στο πρόβλημα της έντασης των ντραμς (κανονικών κι όχι ηλεκτρονικών, προφανώς).

 

Όμως αυτή η ερώτηση από την αρχή δεν είναι (λίγο) ανεδαφική; Πώς θα αντιδρούσατε αν σας έλεγα πχ. ότι έχω έναν Hiwatt στα 100W Dave Gilmour Signature με 2 καμπίνες 4x12 στο φουλ και δυο μωρά δίδυμα που προσπαθούν να κοιμηθούν δίπλα του και δεν τα καταφέρνουν; Δεν θα έπεφτε λίγο καλαμπούρι μέχρι να βρισκόταν μια ψυχή να πει "πάρε attenuator" και μια άλλη, πιο σοβαρή, να πει "αγαπητέ, έκανες ΛΑΘΟΣ ΕΠΙΛΟΓΗ ενισχυτή και μέρους τοποθέτησής του;"

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι γίνεται πρακτικά να μονώσεις επαρκώς το χώρο. Μπορείς όμως να αντικαταστήσεις τα δέρματα με μεμβράνες που δεν ακούγονται (και τα πιατίνια με αυτά τα λαστιχο-πιατίνια ( ;D ;D) που χρησιμοποιούνται για triggered drums) και να είσαι μια χαρά. Πετάς κ triggers πάνω και καθάρισες. Θέλει κάποια λεφτά βέβαια, αλλά... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι γίνεται πρακτικά να μονώσεις επαρκώς το χώρο. Μπορείς όμως να αντικαταστήσεις τα δέρματα με μεμβράνες που δεν ακούγονται (και τα πιατίνια με αυτά τα λαστιχο-πιατίνια ( ;D ;D) που χρησιμοποιούνται για triggered drums) και να είσαι μια χαρά. Πετάς κ triggers πάνω και καθάρισες. Θέλει κάποια λεφτά βέβαια, αλλά... ;)

 

Επιτέλους, μια σοβαρή απάντηση...

Αμάν πια με τα θέματα που για να βρείς κάποιον που postάρει με σκοπό να ΒΟΗΘΗΣΕΙ και όχι να ειρωνευτεί, πρέπει να προχωρήσεις 4 σελίδες.

Στην τελική αν θέλετε να συμμετέχουν στο forum μόνο ορθογραφημένα άτομα, παράλληλα με το Sign Up, βάλτε και ένα test ορθογραφίας και ανάλογα με το score, αποδεχτείτε/απορρίψτε τα υποψήφια μέλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

λιπον ενασ φιλοσ πηρε ντραμσ και εχει μεγαλο προβλημα με τουσ γειτονες στην πολυκατικια

.....

 

... και δεν θα ενοχλω κανεναν με αυτα?

 

 

Τελικά εσύ παίζεις ή ένας φίλος?  ::)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"ηρθε αποψε απ'τα παλια...φορτωμενος με χιλιαδες αναμνησεις.... ;D ;D"

 

sorry δεν κρατηθηκα :) :)

 

στο θεμα μας τωρα:

 

μεσα σε πολυκατοικια ξεχνα τα τα κανονικα ντραμς και επειδη ειναι τρελλο ξενερωμα να βαρας (η να βαραει ο φιλος σου) pads κανε οτι καναμε εμεις τα χρονια τα παλια: γεμισε τα τυμπανα με παλια υφασματα και θα μπορεις (θα μπορει) να μελαταει τουλαχιστον σαν ανθρωπος (ενοειται οτι θα βαλει και τσοχα η υφασματα πανω στα πιατινια).

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους, μια σοβαρή απάντηση...

Αμάν πια με τα θέματα που για να βρείς κάποιον που postάρει με σκοπό να ΒΟΗΘΗΣΕΙ και όχι να ειρωνευτεί, πρέπει να προχωρήσεις 4 σελίδες.

Στην τελική αν θέλετε να συμμετέχουν στο forum μόνο ορθογραφημένα άτομα, παράλληλα με το Sign Up, βάλτε και ένα test ορθογραφίας και ανάλογα με το score, αποδεχτείτε/απορρίψτε τα υποψήφια μέλη.

 

Απάντηση προς εσένα και προς όλους τους άλλους καλοθελητάδες.

 

α) Μάθετε πρώτα τι είναι ειρωνεία και μετά μιλείστε για την ειρωνεία. Η πλάκα είναι ένα πράγμα, η ειρωνεία (και μάλιστα η κακοπροαίρετη) είναι άλλο πράγμα. Μόνο άνθρωποι που κυρίως τους ειρωνεύονται όσοι τους μιλάνε, καταλήγουν να μη βλέπουν τη διαφορά ανάμεσα σε αυτά τα δύο.

 

β) Δεν χρειάζεται να διαβάσεις τέσσερις σελίδες. Το δεύτερο ποστ έχει την απάντηση στην ερώτηση που έγινε. Η δική μου επιλογή να κάνω πλάκα (ενώ δίνω την απάντηση) δεν δεσμεύει κανέναν: μπορείς να απαντήσεις και εσύ αν θέλεις, με όποιον τρόπο θέλεις.

 

γ) Το θέμα για την ορθογραφία έχει ξανασυζητηθεί. Ναι, είναι προαπαιτούμενο αν θέλεις να σου απαντούν και οι άλλοι με ορθογραφία. Αλλιώς είναι δικαίωμά τους να γράφουν όπως θέλουν, όπως άλλωστε και εσύ θα γράφεις όπως θέλεις.

 

δ) Το παιδί λέει ότι έχει δυσλεξία. Δεν είμαι γιατρός. Μάθετε όμως δύο πράγματα: ότι στο παρελθόν είχαμε πάλι ανθρώπους με δυσλεξία και ότι τώρα έχουμε έναν (τουλάχιστον). Δεν ξέρετε ποιος είναι διότι ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ. Επίσης (όπως ξέρετε) έχουμε πολλούς που δεν έχουν δυσλεξία, οπότε δεν έχουν δικαιολογία για το πως γράφουν.

 

ε) Σε αντίθεση με ότι νομίζετε, ο κύριος λόγος που μπήκα στο κόπο να κάνω πλάκα δεν ήταν ο τρόπος γραφής, αλλά το κυρίως θέμα: θεωρώ απαράδεκτη καφρίλα νεοελληνικού τύπου να θέλει κάποιος να παίζει ντραμς σε διαμέρισμα πολυκατοικίας, είτε με κουβέρτες, είτε με pads, είτε με οτιδήποτε άλλο. Επίσης, απαγορεύεται από το νόμο, όπως απαγορεύεται και κάθε είδος θορύβου που αφορά οποιαδήποτε υπερβολή. Ολοι σας (και εγώ) αν είχαμε τέτοιο γείτονα θα είχαμε γίνει κολλητοί του αστυνομικού τμήματος μέχρι να τον πετάξουμε έξω, αλλά αυτό δεν το λέτε (που είναι και το μόνο ουσιώδες), απλά βρίσκετε την ευκαιρία να πείτε εξυπνάδες και να κάνετε κριτική στο noiz και τους modulators.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι θίλε, τα μεωθή..

 

δυσλεξια εχω  :'(

 

 

Συγχαρητήρια για την έκθεση.

 

Εγώ αν ήμουν στην θέση σου, θα κατάπινα την γλώσσα μου και θα ζητούσα συγνώμη στο παιδί.

Τα υπόλοιπα είναι δικαιολογίες.

Στην τελική web χρήστες είμαστε όλοι μας, αν θες ορθογραφημένα <<γραπτά>> και απολογία ύστερα από κάθε ορθογραφικό λάθος, ας γινόσουν δάσκαλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου