Προς το περιεχόμενο

Ηχογραφηση Td 9 σε usb


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σε ολους.Εχω μια απορια σχετικα με το μοντελο td9 της Roland.Μπορω να σωσω  στο usb που εχει,ενα quick record και αυτο να παιξει μετα στον υπολογιστη?Δηλαδη αυτο που εχω σωσει στο usb γινεται να ειναι μια μορφη audio?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το USB μπορείς να κάνεις τα εξής:

 

1. Να φορτώσεις ένα WAV στο TD9 ώστε να τζαμάρεις από πάνω του

2. Να σώσεις τα drum settings

3. Να σώσεις το παίξιμο σου. Αυτό το τελευταίο μάλλον εγγράφεται σε κάποια MIDI μορφή αλλά δεν είναι σαφές αν μπορεί να αναπαραχθεί από υπολογιστή ή είναι εσωτερικό format της Roland

 

(από το manual :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω πολυ για τη απαντηση,αλλα αυτα τα ηξερα και εγω.εγω ρωτησα αν υπαρχει καποιος τροπος,αυτα που γραφεισ και τα αποθηκευεις στο usb να μπορεσουν να παιξουν σε ενα υπολογιστη......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντηση είναι αυτή:

 

3. Να σώσεις το παίξιμο σου. Αυτό το τελευταίο μάλλον εγγράφεται σε κάποια MIDI μορφή αλλά δεν είναι σαφές αν μπορεί να αναπαραχθεί από υπολογιστή ή είναι εσωτερικό format της Roland

 

Νομίζω ότι κατά 99,9% ΔΕΝ μπορείς να αναπαράξεις τα .td9 αρχεία που μάλλον είναι εσωτερικό format της Roland με triggering πληροφορίες από το παίξιμο σου. Η χρόνια εμπειρία με Roland μηχανάκια αυτό λέει: δεν αποθηκεύουν σε standard midi format, και πόσο μάλλον αφού δεν αναφέρεται οποιαδήποτε αναπαραγωγή έξω από το TD9 στο manual.

 

Ωστόσο, αφήνω ένα 0,01% στην άκρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου