Προς το περιεχόμενο

Iron Maiden - Terra Vibe/2 Αυγούστου 2008 (review)


panagiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια ασχετο σχεδον κεντρο ημουν κατω απο τους προβολεις τα solo του smith γιατι τοσο κατω ενω οταν επαιζε solo o murray και ο καραγκιοζης της παρεας (gers) ηταν overboosted και οι δυο τους?καλα για το δε μπασσο παλι πιο πανω ηταν κλασσικα αλλα δεν με ενοιαξε χρονια το ξερουμε αυτο,απο θεμα ηχου ειδικα για εκει που ημουν περιμενα περισσοτερα σε ενταση,(βλεπε Sabbath),στο moonchild επαιξαν ψοφια ενω ειναι κοματαρα καθως και το sample η το synth που καποιος επαιξε (χλωμο το κοβω)στην αρχη μπηκε λαθος και ξαναπαιξε απο την αρχη,τωρα για mcbrain μην τρελαθουμε κομπλε επαιξε ο τυπος τι γεμισματα λαθος ειπε καποιος πιο πανω super τον ακουσα,για τον καραγκιοζη(gers) τι να πουμε πουτ@ν@ τα παιξε ολα παλι :o,αnyway ,somewhere in time οντως περιμενα περισσοτερα απο τα 2 κλασσικα τους κριμα ή μαλλον ντροπη τους ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

To live ήταν καλό...πιστεύω πως τις 2 προηγούμενες φορές ήταν πολύ καλύτεροι όμως... (πέρισυ και το 2005). Αυτό το καρκίνομα με το χώμα ήταν απαράδεκτο! Πληρώνεις 50 και 70 ευρώ και πλαστικά κάτω δεν βάλανε που έχουμε σε άλλες και άλλες συναυλίες! Αλλά δεν νομίζω πως είναι θέμα maiden αυτό...κάτι για ελλάδα και διοργανοτριγ εταιρία μου μυρίζει...ακόμα,φορά χρόνια μπάντα και η διαφορά στη playlist ελάχιστη! Είμαι της άποψης πως για να μου ξαναπαίξεις το trooper πρώτα π.χ. Το deja vu... Τέλος πάντων...η playlist  των maiden ήταν είναι και θα είναι για όσο θα είναι εμπορική,αυτό φάνηκε και από το fear of the dark που κατά την άποψη μου ήταν άσχετο με το concept του live. Αλλά πόσο φταίνε οι maiden γι'αυτό; μάλλον καθόλου μιας η μπάντα εχω την αίσθηση πως είναι η τελευταία που αποφασίζει για το ποιες χώρες θα περιλαμβάνει το tour η πια κομμάτια θα περιέχοντε στη playlist. Είτε έτσι είτε αλλιώς πάντως maiden rules!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys τους ειδα για τρίτη φορά και ίσως να το χάρηκα και περισσότερο από κάθε άλλη μιας και έπαιξαν κομμάτια που τα είχα πραγματικά ξεχάσει (ντροπή μου,ξέρω...) και αυτό το έκανε ακόμα πιο συγκλονιστικό...Μα να παίξουν Revelations και Rime...τί λες τώρα...

Αυτός ο π@@στης ο dickinson τί παιρνει? ;D ;D ;D

Είμαι 28 και αν χοροπηδησω έτσι σε ένα κομμάτι τα υπόλοιπα θα πρέπει να τα πει άλλος.. ;D ;D

Ότι και να πεις για τον Bruce είναι λίγο...

Όσο για τα τεχνικά,τώρα μην μου πειτε οτι περιμένατε τον murray,smith και gers να παίξουν παπάδες.Τα παλικάρια παίζουν στους maiden και έχουν παίξει τα σολο που όλοι κάποια εποχή ζηλεύαμε.Χέστηκα κι αν δεν ακουσα sweeps και shredding..κάποια πράγματα είναι απλά respect.. ;)..

All in all,πέρασα κ α τ α π λ η κ τ ι κ ά ακόμα κι αν έπρεπε να κάνω το τοίχος στην κοπέλα μου για να μην την βρω ξαπλωμένη από καμμιά αδέσποτη και ακόμα κι αν γίναμε σούσκατοι από την σκόνη για άλλη μια φορά στην Μαλακάσα... >:( 8)

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαθηκε να παρουν καμια απο τον καραγκιοζη(gers)? απο τον Adrianακο βρηκαν που ξηγηθηκε και ωραια?και καφροι και λαθος επιλογες αυτα ειναι...τι να πεις ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν βλέπεις το αγαπημένο σου γκρούπ να παίρνει τον κατήφορο αρχίζεις και αναζητάς τις αιτίες. Ε, μια από αυτές είναι και η εν λόγω:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να λες ότι λόγω του Gers παρήκμασαν οι Maiden είναι εντελώς υπερβολικό.

Απλά σκέψου πόσα χρόνια είναι μαζί σαν μπάντα, κανένα γκρούπ δεν μπορεί να είναι ακμαίο συνθετικά για πάνω από 5-10 χρόνια (το πολύ).

Το ότι βγαίνουν και παίζουν γαμάτα είναι πρός τιμή τους βέβαια.

 

Πάει αλλού όμως το θέμα και δεν λέει να το σκίσουμε  ;).

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου