Προς το περιεχόμενο

confessions of an "emo"


liakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα κακομαθημένα πλουσιόπαιδα που βάζουν τα πόδια πάνω στο τραπέζι και τρώνε τσόκαρο από

τη μαμά,πάνε και σπάνε αυτοκίνητα.

Τα ανίδεα κακομαθημένα πλουσιόπαιδα που θέλουν να τα προσέξει κάποιος,γίνονται emo.

 

Προσωπικά πιστεύω πως είναι απλά καταπιεσμένες εγωπάθειες και μαλάκινση.

 

Εν τέλει όλοι σε αυτή τη χώρα πρέπει να ανήκουν κάπου.

 

Στο λύκειο άκουγα σαν τρελλός anathema,είμαι 'emotional' γιατρέ?  ;D

 

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΙΜΟ-ΞΙΜΟ & αυτα τα παιδακια στην κυμαδομηχανη των 700 ευρω το μηνα και στο φτηνο κουστουμακι απο το Glou θα καταληξουν (αν μεινουν στην Ελλαδα) οποτε αφηστε τα να χαρουν τα νιατα τους....ο καιρος γαρ εγγυς... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χειρότερο μ' αυτά τα παιδιά είναι ότι δεν έχουν στόχους. Συμφωνώ με το Λάμπρο που λέει ότι κατά το πλήστον είναι παιδιά πλουσίων που έχουν βαρεθεί τη ζωή τους από τα 15 τους, και δεν παρατηρούν κανένα ενδιαφέρον σ' αυτή, διότι τα είχαν-έχουν όλα στη ζωή τους και δεν χρειάζεται να προσπαθήσουν καθόλου γι' αυτήν.

Είναι πολύ θλιβερό να βλέπεις νέους και να μην έχουν καμία ενασχόληση στη ζωή τους.

Τώρα όσων αφορά τη μουσική ''τους''........Δεν βρίσκω κανένα ενδιαφέρον, τη θεωρώ δήθεν και ,όπως ειπε και ένα άλλο μέλος, γλυκανάλατη.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα όσων αφορά τη μουσική ''τους''........Δεν βρίσκω κανένα ενδιαφέρον, τη θεωρώ δήθεν και ,όπως ειπε και ένα άλλο μέλος, γλυκανάλατη.   

 

Ολοκληρη γλυκαναλατη??Νταξ..Δεν λεω, παντου υπαρχει γλυκαναλατη μουσικη αλλα υπαρχουν κ συγκροτηματα(που btw τους εχουν 'κολλησει' τον τιτλο emo) που γραφουν ωραια μουσικη!..

Γουστα αυτα μεν αλλα: 30 seconds to mars, chemical romance, afi, funeral for a friend πχ..Ειναι τοσο γλυκαναλατοι?

8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

boukas σοφος κουβεντολογος.Οι παντες το παιζουν και τον παιζουν.Η φυση του ανθρωπινου κτήνους ειναι να ομαδοποιείται αρα ειναι επόμενο να επελθει αφομοιωση και υιοθετηση συγκεκριμενων συνηθειων της ομαδας μας.

 

Παπουφανκ κουβεντα απ το μελλον.Και τα πλουσιοπαιδα στην κιμαδομηχανη την ελληνικη.Ελλειψη μορφωσης λογω προβατισμου=μελλοντικη εργασιακη ανικανοτητα.Εμο σε πανεπιστημιο και πολυτεχνιο παντως εγω δεν ειδα αν το θελετε και ετσι για να επιβεβαιωσω την αλαθιτη προβλεψη του θαυματουργου τελεγέροντα.(Θα μυροβολησει το σωμα σου οταν.....εννοειται οτι θα βγαζει μυρωδιες ξύλων και ηλεκτρικων :P)

 

Εγω να προσθεσω το οτι δεν μου προσελκισε το ενδιαφερον η ολη ιστορια με τα εμο.Εκτος απο το κοριτσακια που βλεπω και μου φευγει η χαντρα ποτε δεν προβληματιστηκα παραπανω.Απλα το ποσο ωραιες κοπελιτσες θα ηταν αν εμφανιζοταν πιο ανθρωπινα.....χαραμιζονται με μουφες αντι να το "δουλεψουν" λιγο καθονται και ξυρίζονται για να δειχνουν αυτοκτονημενα και συναισθηματικα.

 

Σε τι κοσμο θα φερουμε τα παιδια μας??Θα παρω σκυλια με φαινεται να μη μου βγουνε εμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος απο το κοριτσακια που βλεπω και μου φευγει η χαντρα ποτε δεν προβληματιστηκα παραπανω.Απλα το ποσο ωραιες κοπελιτσες θα ηταν αν εμφανιζοταν πιο ανθρωπινα.....

 

Α τρίγκε σωστά τα λες, αλλά θα τα χαλάσουμε εδώ.

 

Τελεία και παύλα οι emo γκόμενες είναι κ@..λα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα υπήρχαν extreme εμφανίσεις σε παιδιά τέτοιας ηλικίας,δεν καταλαβαίνω ακριβώς τι σχολιάζουμε...Η γκοθομεταλ φάση δεν είναι ακριβώς η ίδια;Το χειρότερο κύμα που έχει περάσει ποτέ με αυτα τα χαουζτεκνορειβοσαικεντελικ λαχανι πορτοκαλι μπλουζάκια και 3 χάπια/sec δε το θυμάται κανείς;Τι παιδιά πλουσίων κλπ απλά είναι σε ηλικία αυν@νισμού,θα τους περάσει. Όλοι ξέρουμε πόσα λεφτά βγάζει η βιομηχανία εμο και συνεχίζουμε και την ποτίζουμε με τις αντιδράσεις μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000

 

Τα αλτερνατιβάκια,τα σκεϊτόπουλα,η bored generation,oι alfies (καρω κουστουμι,γιλεκο,vespa),το τριπτυχο levi's-λύκος-βέρμαχτ...ολα μοδες σε παιδια τετοιας ηλικιας.Ηρθαν κ παρηλθαν,χεστηκαμε,παμε για αλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου