Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια σε home recording


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας. Αυτό που θα ζητήσω, χρειάζεται κάποιο άτομο με διάθεση να βοηθήσει κάποιον αρκετά newbie με το θέμα home ηχογραφήσεων.

 

Έγραφα κάποτε τύμπανα με το Reason και τώρα άλλαξα σε Cubase SX3 με την βοήθεια των XLN Addictive Drums, τα οποία τα βρίσκω, υπερβολικά καλή δουλειά σε θέμα edrum kit.

 

Κοινώς, χρειάζομαι να γράψω τύμπανα για κομμάτια, αλλά θα μου ήταν full χρήσιμη και πολύτιμη, μία βοήθεια από κάποιον πιθανότατα από το msn για να υπάρχει συνεννόηση καλύτερη. Έχω δοκιμάσει κάποια ψιλοtutorials που βρήκα, συζητήσεις σε forums, αλλά δεν έχω βρει μεγάλκη άκρη.

 

Παρακαλώ λοιπόν, αν υπάρχει κάποιος που έχει την υπομονή να τον πρήξω λιγάκι, ας μου στείλει ένα e-mail, διότι δεν κοιτάω πολύ συχνά το forum. Ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων. Να είστε καλά και καλή συνέχεια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας. Αυτό που θα ζητήσω, χρειάζεται κάποιο άτομο με διάθεση να βοηθήσει κάποιον αρκετά newbie με το θέμα home ηχογραφήσεων.

 

Έγραφα κάποτε τύμπανα με το Reason και τώρα άλλαξα σε Cubase SX3 με την βοήθεια των XLN Addictive Drums, τα οποία τα βρίσκω, υπερβολικά καλή δουλειά σε θέμα edrum kit.

 

Κοινώς, χρειάζομαι να γράψω τύμπανα για κομμάτια, αλλά θα μου ήταν full χρήσιμη και πολύτιμη, μία βοήθεια από κάποιον πιθανότατα από το msn για να υπάρχει συνεννόηση καλύτερη. Έχω δοκιμάσει κάποια ψιλοtutorials που βρήκα, συζητήσεις σε forums, αλλά δεν έχω βρει μεγάλκη άκρη.

 

Παρακαλώ λοιπόν, αν υπάρχει κάποιος που έχει την υπομονή να τον πρήξω λιγάκι, ας μου στείλει ένα e-mail, διότι δεν κοιτάω πολύ συχνά το forum. Ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων. Να είστε καλά και καλή συνέχεια :)

 

[email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E ρε ξύλο που χρειάζεται...

 

wood39.jpg

 

 

 

Και για να μην παρεξηγήσει ο φίλος μας, που κατα τ άλλα το ποστ του είναι αρκετά ευγενικό και κομψό:

 

 

 

Θεωρώ αγένια να μπαίνεις σε ένα forum και να ζητάς προσωπική βοήθεια και μάλιστα μέσω msn και τσάμπα προφανώς. Δηλαδή θες τον προσωπικό ηχογραφογιατρό σου και τσάμπα. Μην διαβάσει και κανείς άλλος και μορφωθεί...

 

Και το κερασάκι στην τούρτα:

Δεν κοιτάω πολύ συχνά το φόρουμ.

 

Κλανιά στα μούτρα δλδ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E ρε ξύλο που χρειάζεται...

 

wood39.jpg

 

 

 

Και για να μην παρεξηγήσει ο φίλος μας, που κατα τ άλλα το ποστ του είναι αρκετά ευγενικό και κομψό:

 

 

 

Θεωρώ αγένια να μπαίνεις σε ένα forum και να ζητάς προσωπική βοήθεια και μάλιστα μέσω msn και τσάμπα προφανώς. Δηλαδή θες τον προσωπικό ηχογραφογιατρό σου και τσάμπα. Μην διαβάσει και κανείς άλλος και μορφωθεί...

 

Και το κερασάκι στην τούρτα:

Δεν κοιτάω πολύ συχνά το φόρουμ.

 

Κλανιά στα μούτρα δλδ...

 

Σιγά lambrosgg.Είναι κάτι εδώ μέσα που πληρώνεται και δεν το έχω πάρει χαμπάρι?Όποιος θέλει ας ασχόληθει με τον φίλο που ζητάει βοήθεια χωρίς περιττά σχόλια.Και στο κάτω κάτω τι ειναι το φόρουμ?Είδος Γκέτου?Κλείστο κύκλωμα μήπως?Όποιος δηλαδή παραδέχεται ότι δεν πολύ επισκέπτεται το site να τον κρεμάσουμε επειδή μπήκε ένας λευκός στην γειτονιά των μαύρων υπερμουσικών.Έλεος!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ρε φιλε  *( [email protected]) , αν μπορω να helparo και εντελως τζαμπα ! ελεος ρε φιλε τι πραγματα ειναι αυτα που λες στο παιδι..

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά για τον Lamprosgg Προφανώς η έννοια του αλτρουισμού και του να δώσεις δηλαδή κάτι απλά επειδή ο άλλος το θέλει χωρίς πολλά πολλά δεν υπάρχει...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην διαβάσει και κανείς άλλος και μορφωθεί...

 

Μπορείτε να ξαναδιαβάσετε το ποστ μου? Δεν είπα να μην βοηθήσει κανείς τον φίλο μας, αλλά η βοήθεια να δωθεί δημοσίως για να μάθουν και άλλοι. Πριβέ βοήθειες κάνουν καλό σε έναν. Δημόσιες σε πολλούς, οπότε είμαι μάλλον περισσότερο αλτρουιστής απο σας...

 

 

Και το χειρότερο δεν το σχολίασε κανείς...

 

διότι δεν κοιτάω πολύ συχνά το forum.

 

Εκμεταλλεύεται το γεγονός ότι υπάρχουν μερικά άτομα στ νοιζ που ξέρουν και μπορούν/θέλουν/έχουν το φιλότιμο να τον βοηθήσουν, αλλά ο ίδιος δεν νοιάζεται ούτε για το καλό του φόρουμ, που στην ουσία αυτό του έδωσε την βοήθεια (δεν θα βγαινε στους δρόμους να ρωτάει άνγωστους) ούτε τους άλλους συμφορουμήτες που πιθανώς να έχουν το ίδιο πρόβλημα και πιθανώς να βοηθιόνταν αν γινόταν δημοσίως η επίλυση του προβλήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, χαλαρώνουμε λίγο; ;)

 

Λοιπόν, αυτό που λέει ο Λάμπρος έχει μια βάση. Μπαίνεις σε ένα forum για να ζητήσεις βοήθεια αλλά μόνο επί προσωπικής επικοινωνίας; Όχι, καλύτερα μπες 10 φορές ακόμα για να δεις ό,τι θέλεις και μετά ρίξε μαύρη πέτρα πίσω σου αν τελειώνει για σένα η χρησιμότητα του forum. Άλλωστε, μέσω των πολλών θα πάρεις (πιθανότατα) καλύτερες και περισσότερες γνώμες σε σύγκριση με τη γνώμη του ενός. Επειδή όμως το παλικάρι ήταν ευγενικό, καλύτερα να μην το πάρουμε κι από τα μούτρα.

 

Πέραν αυτού, είναι καλύτερα να ανατρέχουμε σε παλιότερα θέματα όταν έχουμε να κάνουμε με απορίες που αφορούν τόσο βασικά επίπεδα home recording. Τα έχουμε πει ξανά και ξανά και ξανά, είναι σίγουρο ότι δεν θα πούμε τίποτα καινούριο αυτή τη φορά, ούτε θα κάνουμε κάποια "αναβάθμιση" στο υλικό του forum μέσω της κουβέντας αυτής.

 

Δική μου πρόταση:

ρίξε μια ματιά στα προηγούμενα φίλε georgegsp. Θα βρεις όλες τις απαντήσεις που ψάχνεις. Και γενικώς, υπάρχει υλικό στο forum για να σε κάνει να μπαίνεις πολύ συχνά. Απλά πρέπει να το ανακαλύψεις... ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου