Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια σε home recording


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιτρέψτε πάντως να διαφωνήσω. Και για να ειμαι ξεκάθαρος.

 

Σε καμία περίπτωση δεν θα έκανα αυτό που έκανε ο συγκεκριμένος, δηλαδή να μπει σε ένα φορουμ, να πει ότι θέλω βοήθεια αλλά ελάτε κανα msn να μου κάνετε ιδιαίτερο γιατι εγώ εδώ δεν πολυμπαίνω.

Δεν θα το έκανα γιατι ειναι θέμα χαρακτήρα, το βλέπω αλλιώς και το βλέπω εντελώς συναδελφικά, αλτρουιστικά, φιλικά, λατρευτά τούτο δω το φόρουμ. Σαν μια πλατεία που συναντιόμαστε.

Απο κει και πέρα όμως ότι και να λέμε το φόρουμ ειναι ελεύθερο, το φορουμ ειναι για να διαβάζεις, να κάνεις βόλτες, να ζητάς βοήθεια.. Δεν ειναι υποχρεωμένος κανείς να το στηρίζει κι ενεργά ή να το χτίσει για να έχει δικαίωμα να ζητάει βοήθεια. Οπότε όσοι το βλέπουν πιο ζεστά θυμώνουν και ειναι εν μέρη λογικό αλλά σκεφτείτε το λίγο...δεν ειμαστε όλοι ίδιοι. Αν πχ εγώ είμαι αλτρουιστής και θέλω να το βοηθήσω το παιδί όπως και να χει γιατί ψάχνεται και δεν έχει ιδέα θα τον βοηθήσω και θα μπω στον κόπο. Δεν θα σκεφτώ "αφου δεν ασχολείτε και είχε και τέτοιο στυλ τον γράφω" γιατί αν το κάνω αυτό εγώ δεν θα μαι εγώ. Δεν θα μαι πλέον αυτός που προσπαθεί να βοηθάει αλλά αυτός που θυμώνει και έχει κουραστεί να βοηθάει και πλέον βοηθάει μόνο όσους ειναι αναγνωρισμένοι στο ευρύτερο φόρουμ. Δεν πάει έτσι...

 

Για να καταλήξω κάπου στην μέση βρίσκεται το σωστό, ούτε στο άκρο του παιδιού ,ούτε στο παράτα μας που πήρε σε μερικές απαντήσεις, οποιος θέλει βοηθάει χωρίς κριτική, αυτό πιστεύω. Δεν ειναι γκετο όπως είπε και ενα άλλο παιδί, είναι μια πλατεία που κάποιος που δεν πατάει πέρασε και ζήτησε βοήθεια και είπε "όποιος μπορεί να με βοηθήσει θα είμαι σε εκείνο το καφενείο". NOthing more, nothing less.

 

Και τελος τελος..

"Η αλήθεια είναι στους sex pistols. Γκέ γκε;"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας και πάλι. Επειδή ένιωσα αρκετά έντονη επίθεση, δεν θα απαντούσα καθόλου, αλλά ήθελα να πω ότι με prive θα βοηθούσε στην περίπτωση "και αυτό?", "και που πάω μετά", "και τώρα κκάνω αυτό?"...

 

Ατομιστής, δεν θα ήμουν σε καμμία περίπτωση, μιας και είχα υπόψιν να έκανα (αν δεν υπήρχε ήδη) ένα thread με απαντημένα τα θέματα που θα είχα ρωτήσει τον φίλτατο που θα είχε την υπομονή να με βοηθούσε.

 

Επίσης, το θέμα περί συχνότητας επίσκεψης στο forum, ήταν λόγω πρόσβασης internet και όχι, λόγω snobαρίσματος.

 

Anyway, ίσως εγώ είμαι απερίσκεπτος, που όταν μου ζητάνε βοήθεια σε κάτι που γνωρίζω, δεν κοιτάω να δω, αν συμφέρει το forum, αν προσβάλλει κάποιον τυχαίο χρήστη του, ή αν θα "φάει" τα λεφτά από κάποιον που θα το έκανε επί πληρωμής.

 

Αυτά τα λίγα βασικά, απλά επειδή δεν θεώρησα απαραίτητη την επίθεση. αν θέλετε κλειδώστε το thread, αν είναι τόσο ενοχλητικό και αξίζει να ασχολείται και να το παρακολουθεί κάποιος, για να δει την εξέλιξη και να τα "χώσει".

 

Have fun παιδιά και ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου