Προς το περιεχόμενο

Είδατε την έναρξη των Ολυμπιακών; Σχόλια;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντως από τους κινέζους περίμενα να αποδεσμευθούν από το concept του "καλοκουρδισμένου πλήθους"

 

Σορυ κιολας, αλλα αυτη ειναι η καραμελα ολων των media. "Κουρδισμενα στρατιωτακια", "Στρατιωτικη πειθαρχια".

Ποσο δυσκολο ειναι να αντιληφθει καποιος τη δυναμη του συνολου, την τεχνη του συντονισμου καθως και την μαγεια του;;

Την εχω κανει απειρες φορες αυτην την κουβεντα και κανεις δεν μπορει να με καταλαβει. Ολοι ειναι αρνητικα προκατειλημενοι απεναντι στην λεξη "πειθαρχια", καθως ειναι συνδενδεμενη με τελειως λαθος νοημα απο οτι θα επρεπε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως από τους κινέζους περίμενα να αποδεσμευθούν από το concept του "καλοκουρδισμένου πλήθους"

 

αυτο ειναι σαν να ζητας απο τον μεσο Ελληνα να αποδεσμευτει απο τον φραπε,τη σαγιοναρα με το κολητο σορτσακι και την τριχα καγκελο... και το παπι με τη χαλασμενη εξατμιση.... ;D απλα ΔΕΝ γινεται... ;D

 

 

 

Η τελετή της Αθήνας ήταν από τα πιο αισθητικά αποτελέσματα που παρήγαγε η Ελλάδα τα τελευταία χρόνια,

 

εχεις απολυτο δικαιωμα να το πιστευεις αυτο,προσωπικα ομως δεν συμφωνω ,οι Κινεζοι απλα παιζουν σε ΑΛΛΗ κατηγορια (βαρεων βαρων) κατι που ειναι φυσικο αλλωστε μια και εχουν τεραστια παραδοση στο θεαμα αυτου του τυπου (δες μονο  τον κινηματογραφο τους που ριχνει σκονη ακομα και στο Χολυγουντ) ενω εμεις σχεδον μηδενικη ;)

 

 

Σορυ κιολας, αλλα αυτη ειναι η καραμελα ολων των media. "Κουρδισμενα στρατιωτακια", "Στρατιωτικη πειθαρχια".

Ποσο δυσκολο ειναι να αντιληφθει καποιος τη δυναμη του συνολου, την τεχνη του συντονισμου καθως και την μαγεια του;;

Την εχω κανει απειρες φορες αυτην την κουβεντα και κανεις δεν μπορει να με καταλαβει. Ολοι ειναι αρνητικα προκατειλημενοι απεναντι στην λεξη "πειθαρχια", καθως ειναι συνδενδεμενη με τελειως λαθος νοημα απο οτι θα επρεπε.

 

+100000

 

(αντε συμφωνησαμε και μια φορα! :))

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το πλεον ενοχλητικο ειναι οτι ενταξει απο ανθρωπους  με  γνωσεις και  παιδεια (οπως εσεις εδω μεσα αγαπητοι μου ;)) το δεχομαι να ασκειται κριτικη,ακομα και αν διαφωνω,αλλα απο τα ΖΩΑ της TV που τολμανε να "κρινουν" αυτα που δεν θα φτασουν ποτε τους ουτε στον υπνο τους δεν το αντεχω με τιποτα... >:(

 

ο παππους μου ελεγε οτι "οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια" και μαλλον ειχε δικιο....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομολογώ ότι δεν παρακολούθησα ούτε λεπτό από την τελετή των Κινέζων, δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.

Σχετικά με τη σύγκριση που γίνεται με την έναρξη των Ολυμπιακών του 2004, προσωπικά μου άρεσε η τελετή έναρξης που είδα το 2004.

 

Αυτό που πραγματικά με έκανε να κλείσω την τηλεόραση ήταν η τελετή λήξης. Δύσκολα θα μπορούσε να στηθεί μεγαλύτερη κοτσάνα και να προβληθεί σε παγκόσμια κλίμακα.

Ένας άθλιος και ετερόκλητος αχταρμάς παραδοσιακών χορών, δημοτικής μουσικής, γλυκανάλατης νεο-ελληνικής pop κουλτούρας και σκυλάδικου. Ένα αίσχος χωρίς προηγούμενο που υποβάθμισε την καλαίσθητη τελετή έναρξης.

 

Μετά από τέτοιο τελείωμα Ολυμπιακών, ακόμα κι αν κάνανε πατάτες οι Κινέζοι, πάλι μαμάτα θα φάνηκε! ;D

Αν και πιστεύω ότι η τελετή θα ήταν άψογη σε θέμα παραγωγής και show, δεν επρόκειτο να κάνανε ταρζανιές με την παγκόσμια εικόνα τους οι σχιστομάτηδες...

 

Υ.Γ. Είμαι ο μόνος που οι φετινοί Ολυμπιακοί δεν του προκαλούν καμία απολύτως αίσθηση; ???

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς ακριβώς δηλαδή να προκαλέσουν αίσθηση, την στιγμή που έχει επέλθει μαζική αποκαθήλωση των όποιων αθλητών-προτύπων ? Είναι απλά αστείο το θέμα, μπάνια του λαού, καρπούζι, μπύρα και τηλεόραση σε πλαστική καρέκλα έξω απο το τροχόσπιτο.

Ώς εκεί, με την εθνική ανάταση.

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Είμαι ο μόνος που οι φετινοί Ολυμπιακοί δεν του προκαλούν καμία απολύτως αίσθηση; ???

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου