Προς το περιεχόμενο

Είδατε την έναρξη των Ολυμπιακών; Σχόλια;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μη τρελαθουμε τωρα οτι ηταν καλυτερη. Μια καλοκουρδισμενη παρασταση ηταν ,με τους κινεζους σε τελεια πειθαρχια. Κ εγινε τοσος λογος για την τεχνολογια που χρησιμοποιηθηκε! Αυτο το παπυρο βαρεθηκα να τον βλεπω σε μακρινα πλανα. Στη δικη μας τελετη μεχρι κ πλασμστικη θαλασσα ειχαμε μεσα στο γηπεδο.....!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ακουσατε, ακουσατε!!

Μαιμουδες τα πυροτεχνηματα των κινεζων!

Εδειξαν και πλανα απο πυροτεχνηματα απ τις προβες, μαζι με την μεταδοση της κανονικης τελετης, μονο κ μονο για να γεμισει το "σκηνικο" της τελετης στα ματια των τηλεθεατων!

:o :o :o :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουσατε, ακουσατε!!

Μαιμουδες τα πυροτεχνηματα των κινεζων!

Εδειξαν και πλανα απο πυροτεχνηματα απ τις προβες, μαζι με την μεταδοση της κανονικης τελετης, μονο κ μονο για να γεμισει το "σκηνικο" της τελετης στα ματια των τηλεθεατων!

:o :o :o :o

 

Οχι ακριβως....(αχ,και παλι οσα δε φτανει η αλεπου... ;D) καποια (οχι ολα) απο τα "βηματα" ΕΚΤΟΣ σταδιου δηλ.τα πυροτεχνηματα απο συνοικια σε συνοικια,λογω μη καθαρου ουρανου ντουμπλαριστηκαν απο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ πυροτεχνηματα που ειχαν κινηματογραφηθει καποια αλλη μερα (παρα πολλα "βηματα" δηλ.τα τελευταια 29,ηταν live οπως και ολα τα πυροτεχνηματα του σταδιου)

 

το ντουμπλαρισμα της φωνης ειναι απολυτα συνηθισμενη πρακτικη που εφαρμοζει το ...Χολυνγουντ απο το 1930....ετσι ειναι το show business... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιο ανεξήγητο λόγο ήμουν σίγουρος ότι θα χάσω την έναρξη των Ολυμπιακών ... όπως είμαι σίγουρος ότι θα χάσω και τη λήξη αυτών.

 

Πάραυτα, γνωρίζωντας λίγα πραγματάκια για τη Κίνα, λιγουλάκι για το τι γίνετε στον πλανήτη και διαβάζωντας και τις 3 προιγούμενες σελίδες με πλήθος ιδιαίτερα αφελών απόψεων -στα όρια του προβλητικού-, ακούγωντας και για τα πρόσωπα που παρευρέθησαν στους αγώνες κλπ

 

 

 

 

Νομίζω ότι...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...μάλλον ακόμη μιλάμε για τους Ολυμπιακούς της Ρώμης του 60.   :( :( :(

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...μάλλον ακόμη μιλάμε για τους Ολυμπιακούς της Ρώμης του 60.  :( :( :(

 

Τυχερέ, πάλι δεν καταλάβαμε τίποτε.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία λοιπόν, να διατυπώσω το προβληματισμό μου διαφορετικά στα άτυχα μέλη Wow! τα οποία δεν κατάλαβαν τίποτα... ή μήπως είσαι ενας και μιλάς εκ μέρος και των υπολοίπων;  :-*

 

 

Το ερώτημά μου είναι, τι διαφορά έχουμε απο τους Ολυμπιακούς Αγώνες της Ρώμης του 1960, ώς προς τις κοινωνικοπολιτικές καταστάσεις που επικρατούσαν, το τρόπο και τη παρουσίαση των αγώνων και τις αντιδράσεις του κοινού.

 

Ορθά δεν καταλάβατε τίποτα. Για να συνέβαινε αυτό, θα έπρεπε να προυπάρχει μια γνώση -ιστορική- για το τι συνέβει τότε καθώς είναι απαραίτητη και μια ικανότητα -κριτική- ώστε να γίνει σύγκριση επι του παρόντος.

 

Ας ασχοληθούμε λοιπόν απλά, για το πόσο μαγευτική ήταν η κινέζικη τελετή σε σύγκριση με την ελληνική και αν θα ξαναπάει η Καλομοίρα στη Eurovision.  :-*

 

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία λοιπόν, να διατυπώσω το προβληματισμό μου διαφορετικά στα άτυχα μέλη Wow! τα οποία δεν κατάλαβαν τίποτα... ή μήπως είσαι ενας και μιλάς εκ μέρος και των υπολοίπων;  :-*

 

Μπααα, ρώτησα άλλον ένα (μέσω τσατ). Ούτε αυτός είχε καταλάβει. Δεν αντιλαμβάνομαι γιατί εκδηλώνεις δυσπιστία - έχεις καμία αμφιβολία ότι αυτό που έγραψες δεν μπορεί να είναι κατανοητό από κανέναν, παρά μόνο από ομοϊδεάτες σου με τους οποίους μπορεί να μιλάτε και με τα μάτια;

 

Το ερώτημά μου είναι, τι διαφορά έχουμε απο τους Ολυμπιακούς Αγώνες της Ρώμης του 1960, ώς προς τις κοινωνικοπολιτικές καταστάσεις που επικρατούσαν, το τρόπο και τη παρουσίαση των αγώνων και τις αντιδράσεις του κοινού.

 

Ομολογώ ότι δεν έχω ιδέα. Αλλά, εεεμμμ... ούτε εσύ έχεις ιδέα, εκτός αν ήσουν εκεί και ήσουν τουλάχιστον 25 χρονών. Κοίτα όμως τι ωραία που το προσπερνάς με την παρακάτω τρίπλα...

 

Ορθά δεν καταλάβατε τίποτα. Για να συνέβαινε αυτό, θα έπρεπε να προυπάρχει μια γνώση -ιστορική- για το τι συνέβει τότε καθώς είναι απαραίτητη και μια ικανότητα -κριτική- ώστε να γίνει σύγκριση επι του παρόντος.

 

Δηλαδή, για να το πιάσουμε και εμείς, εσύ τώρα κάπου μελέτησες ιστορία, την πίστεψες κιόλας και βλέπεις αντιστοιχίες... χμμμ... γιατί δεν μας λες να διαβάσουμε και εμείς;

 

Ας ασχοληθούμε λοιπόν απλά, για το πόσο μαγευτική ήταν η κινέζικη τελετή σε σύγκριση με την ελληνική και αν θα ξαναπάει η Καλομοίρα στη Eurovision.  :-*

 

Δεν θα πάει, θα πάει ο Ρουβάς.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω να πω ότι αυτό που έκαναν στο κοριτσάκι που τραγουδούσε ήταν απαράδεκτο και ρατσιστικό  >:( >:( >:( >:( >:( επίσης  τα βεγγαλικά ήταν μαγνητοσκοπημένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί, ποιος είπε ότι οι κινέζοι τα πάνε καλά με τα δημοκρατικά ήθη και έθιμα; Στυγνή δικτατορία του κερατά έχουν.

Βέβαια η έναρξη ήταν τρομερή. Όποιος ξέρει το τι συμβολίζει ο γερανός, το μετάξι, τα τύμπανα και ο πάπυρος για τους κινέζους, καταλαβαίνει.

Αυτά με την στρατιωτική πειθαρχεία τα παραβλέπω. Έτσι ήταν, είναι και θα είναι η νοοτροπία τους. Μην την κρίνουμε βάσει των δυτικοευρωπαϊκλων κριτηρίων, μιλάμε για δύο εντελώς διαφορετικούς κόσμους μεταξυ τους, ούτε καν κουλτούρες.

 

Όσο για τα κοινονικοπολιτικά και τις αντιδράσεις του κοινού τα ξεπερνώ. Είναι μέρος της ανθρώπινης φύσης το θέαμα. Από το κολλοσαίο, ως και τις ενάρξεις και τις eurovisions, το όλο υπόβαθρο είναι το ίδιο. Άρτος και θέαμα...

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου