Προς το περιεχόμενο

ΦΤΙΑΞΤΕ ONLINE ΤΗΝ ΚΙΘΑΡΑ ΤΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ ΣΑΣ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μυγα σας τσιμπησε?τι παθατε με τα floyd και τις tele? Ο μουσικος κανει τον εξοπλισμο και οχι αντιθετα........και τα δυο εχουν τισ χρησεις τους και τη τεχνη τους. Ο καλος μουσικος και με bc rich me floyd και με tele καλα θα ακουστει, o ασχετος ειτε με τη μια ειτε με την αλλη παλι σαν ασχετος θα ακουγεται.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μυγα σας τσιμπησε?τι παθατε με τα floyd και τις tele? Ο μουσικος κανει τον εξοπλισμο και οχι αντιθετα........και τα δυο εχουν τισ χρησεις τους και τη τεχνη τους. Ο καλος μουσικος και με bc rich me floyd και με tele καλα θα ακουστει' date=' o ασχετος ειτε με τη μια ειτε με την αλλη παλι σαν ασχετος θα ακουγεται.[/quote']

πες τα ρε ..πατριωτη :D :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζήτω ο superfunk και η απομυθοποίηση!Κάτω οι vintage μύθοι! :D

 

Πέρα απ' την πλάκα,χαίρομαι που βρίσκεται κάποιος,ο οποίος με στοιχεία και επιχειρήματα αναφωνεί: "ο βασιλιάς είναι γυμνός!" και ρίχνει στον Καιάδα τις "παλαιωμένες σε δρύινα βαρέλια από σφένδαμο σε ιδανικές συνθήκες για πάνω από 40 χρόνια και κοστίζουν 6000Ε" κιθάρες.

 

Επίσης γουστάρω που υπάρχει αντίλογος όσον αφορά την ανωτερότητα των suhr,tom anderson κλπ.Δεν ξέρω ποιος έχει δίκιο,αλλά μ'αρέσει που υπάρχει ο δικηγόρος του διαβόλου. :twisted:

 

 

Τέλος,όσον αφορά τα metal axes,δεν είδα κανέναν να τα κατηγορεί,αλλά μάλλον θα καταλάβετε τα σχόλια όταν μεγαλώσετε (ηλικιακά και κιθαριστικά).Και αυτό μη νομίζετε ότι το λέει κανένας φλώρος telecaster-άκιας ( :D ) ,γιατί,σε εμφάνιση τουλάχιστον, βάζω στοίχημα ότι σας πατάω όλους τους μέταλλους!Έχω μια μαύρη με hot-rod γραφικά explorer!Με πάει κανείς κόντρα; :D

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε mechmg93 με γειά σου με χαρά σου' date='η tele δεν είναι άσχημη,αλλά δεν είναι και η μεγαλύτερη ανακάλυψη μετά τιην φωτιά όπως θεωρούν μερικοί...

Παρεμπιμπτοντως,newsflash:το "Alternative των 90's" λιγότερο με tele και περισσότερο με ότιδήποτε άλλο γράφτηκε...επιγραμματικά: nirvana,pearl jam,soundgarden,stone temple pilots ,sonic youth (εγώ αυτό εννοώ alternative,δεν ξέρω τι εννοείς εσύ) χρησιμοποιούσαν les pauls,strats (και tele),αλλά και guild,gretch και παει λέγοντας....[/quote']

 

τωρα θελεις & τα λες ή σου ξεφεύγουνε :?: :lol:

αν δεν θεωρείς την ΠΡΩΤΗ solid body κιθάρα που κατασκευάστηκε ποτε μεγάλη εφεύρεση (οχι ανακάλυψη, ανακαλύπτουμε κάτι που ηδη υπάρχει..) τι να πω... 8O

ειναι τυχαίο που εδω και 55 χρονια η tele ζει & βασιλεύει (περισσότερο απο ποτέ )?

 

& δεν εχω καμμία αντίρηση για τις κιθάρες με τρεμολο...για αυτο άλλωστε υπάρχουν οι stratocaster & οι jazzmaster :!: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα απ' την πλάκα' date='χαίρομαι που βρίσκεται κάποιος,ο οποίος με στοιχεία και επιχειρήματα αναφωνεί: "ο βασιλιάς είναι γυμνός!" και ρίχνει στον Καιάδα τις "παλαιωμένες σε δρύινα βαρέλια από σφένδαμο σε ιδανικές συνθήκες για πάνω από 40 χρόνια και κοστίζουν 6000Ε" κιθάρες.

:D[/quote']

σε οτι αναφορα τις ..."παλαιωμένες σε δρύινα βαρέλια από σφένδαμο σε ιδανικές συνθήκες για πάνω από 40 χρόνια και κοστίζουν 6000Ε" κιθάρες :lol: :lol:

συμφωνω και εγω 100%...να γραφτει στα πρακτικα του noiz παρακαλω.. :lol: υπηρξε συμφωνια σε κατι με τον super... :lol: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου