Προς το περιεχόμενο

Προβλημα patching με Emu 1212m


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα !

εχω την emu 1212mκαι εχω το εξης προβλημα.

οταν εχω συνδεσει στο line in καποιο οργανο ενω μου διχνει σημα στο patch mix δεν ηχογραφειται τιποτα σε κανενα προγραμμα ουτε καν στην απλη ηχογραφηση των windows. οταν ομωs επιλεγω απο το patch mix το κουρδιστηρι τοτε ολα ειναι οκ αν και αυτο δεν μου φαινεται σωστο , δηλ να ηχογραφω με την επιλογη για κουρδιστηρι.και παιρνει και σημα μονο απο τη μια εισοδο ( τη left νομιζω ). ποια ειναι η σωστη επιλογη στο patch mix και απο τη εξαρταται αυτη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Στο κανάλι του patchmix που σου έρχεται το σήμα,φτιαξε ένα send προς το asio 1-2,και κατόπιν όρισε στο input connections Του cubase asio 1-2 σαν input.Είναι λίγο δύσκολη η δρομολόγηση σήματος στην κάρτα αλλά αν ξέρεις αγγλικά μπες στο site της emu και ψάξε.Θα βρείς τις απαντήσεις που θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω την 1820 Μ μπορει να ειναι η καλυτερη καρτα στο κοσμο σε αυτα τα χρηματα αλλα πιστευω ειναι υπερβολικα δυστροπη και δυσκολη στην ριθμιση της.δεν μπορο να καταλαβω τιποτα παροτι ξερω πολυ καλα αγγλικα. και εχω αναρωτηθει αν και οι rme ειναι σε τετοιο στυλ ι ρυθμισεισ τους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε γαμώτο! :x

έχω και εγώ την 1212m και σχεδόν όλα στην τύχη τα κάνω.

το manual είναι απαράδεκτο.

ευτυχώς τουλάχιστον που δεν έχω προβλήματα με τους drivers :D

 

ps:thano,έχεις και το emulatorx?αν ναι,ποια η γνώμη σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου