Προς το περιεχόμενο

8κάναλη κάρτα ήχου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω δει 2 κάρτες. Την ESP-1010 PCI RACK ESI και την Delta 1010 (M-audio). Ποια είναι η γνώμη σας? Την πρώτη δεν τη ξέρω, αλλα στα χαρακτηριστικά της είναι παρόμοια με τη δεύτερη και με πολύ χαμηλότερη τιμή. Ενώ για τις M-audio εχω ακούσει ότι έχουν προβλήματα με τους drivers τους.

 

Ποια είναι η γνώμη σας? Έχεται να προτείνετε κάτι αλλο? (θέλω οπωσδήποτε 8 in)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγο περισσότερα χρήματα θα σου πρότεινα το RME Multiface. Το έχω ήδη 3 χρόνια και είναι rock stable, ενώ παρά το γεγονός ότι η RME έχει κυκλοφορήσει πιο καινούρια μοντέλα, συνεχίζει να ανανεώνει τους drivers του - μέχρι και MIDI control του mixer μας επιφύλασσε η τελευταία έκδοση!

url=http://www.soundclick.com/akisk]Akis K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tsekare kai thn EMU 1820M h thn EMU1820.

http://www.emu.com/products/product.asp?product=2211&category=754&maincategory=754 =500euros

 

http://www.emu.com/products/product.asp?maincategory=754&category=754&product=2210 =400 euros

 

Apo tiw alles dyo tha proteina M-Audio Delta1010.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγο περισσότερα χρήματα θα σου πρότεινα το RME Multiface. Το έχω ήδη 3 χρόνια και είναι rock stable' date=' ενώ παρά το γεγονός ότι η RME έχει κυκλοφορήσει πιο καινούρια μοντέλα, συνεχίζει να ανανεώνει τους drivers του - μέχρι και MIDI control του mixer μας επιφύλασσε η τελευταία έκδοση![/quote']

 

File akis28 eisai mipws grammenos sto forum tis Powercore? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Για την E-MU 1820M όπως όλοι γνωρίζουν, το κύριο πλεονέκτημά της είναι οι απίστευτα καλοί converters που θα τους ζήλευαν ακόμα και κάρτες των 1500€+. Επίσης ο virtual mixer έχει πάρα πολλές δυνατότητες patching. Όμως η κάρτα έχει ανύπαρκτη υποστήριξη για Multimedia/surround/DVD κλπ.

 

Αν μπορείς να διαθέσεις μέχρι 400-450€ η ESI ESP-1010 είναι όντως μια από τις καλύτερες προτάσεις.

ub rosa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Γεια χαρά,

 

Αντιμετωπίζω το εξής δίλημμα στην επιλογή κάρτας ήχου:

M-Audio Delta1010 ή Terratec Phase88 Rack?

Για την delta1010 γενικώς διαβάζω καλές κριτικές αλλά για την phase88 έχει κάποιος πείρα/άποψη?

 

Δεν θα ήθελα να ξεπεράσω τα 500 Ευρώ

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :D :D :D

Καλές διακοπές !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Delta 1010 δεν έχει multichannel WDM drivers. Αυτό σημαίνει πως δεν μπορείς να ακούσεις ένα DVD (πχ ταινία σε 5.1 format, αλλά μόνο σε stereo). Aν δεν σε ενδιαφέρουν οι multichannel WDM εφαρμογές θα σου πρότεινα να την πάρεις (αν και ήδη δείχνει την ηλικία της...)

 

Η Phase88 Rack προσφέρει Multichannel passthrough μέσω digital out για αποκωδικοποίηση σε εξωτερικό surround decoder. Έχει όμως AD/DA converters με χαμηλότερες επιδόσεις σε DR, S/NR κλπ.

 

Προσωπικά θα διάλεγα την ESI ESP-1010 που προσφέρει όλα τα παραπάνω, με καλύτερους converters και σε πιο χαμηλή τιμή!

ub rosa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Η Delta 1010 δεν έχει multichannel WDM drivers. Αυτό σημαίνει πως δεν μπορείς να ακούσεις ένα DVD (πχ ταινία σε 5.1 format' date=' αλλά μόνο σε stereo). Aν δεν σε ενδιαφέρουν οι multichannel WDM εφαρμογές θα σου πρότεινα να την πάρεις (αν και ήδη δείχνει την ηλικία της...)

 

Η Phase88 Rack προσφέρει Multichannel passthrough μέσω digital out για αποκωδικοποίηση σε εξωτερικό surround decoder. Έχει όμως AD/DA converters με χαμηλότερες επιδόσεις σε DR, S/NR κλπ.

 

Προσωπικά θα διάλεγα την ESI ESP-1010 που προσφέρει όλα τα παραπάνω, με καλύτερους converters και σε πιο χαμηλή τιμή![/quote']

 

 

Αν θυμάμαι καλά,η delta έχει digital in/out ac3/dts

H 24/96 πάντως που έχω,έχει ρύθμιση στο spdif out για να εξάγει κωδικοποιημένα data surround.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου