Προς το περιεχόμενο

Αγορά μόνιτορ για e drums!


Dep0n

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ τα τσακάλια του forum!  ;D

Παιδιά έχω μια td 12 και ενδιαφέρομαι για αγορά μονοτορ γιατί σε live πχ αντιμετωπίζω πρόβλημα και απο την άλλη δεν θέλω να βασίζομαι σε μηχανληματα φίλων μου ωστέ να καλυψουν δικιά μου ανάγκη.

Αν και εχω μεσάνυχτα απο μόνιτορ κλπ έχει πέσει το μάτι μου σε αυτό εδω:

http://www.thomann.de/gr/roland_pm30_drummonitor_21system.htm

Tο έχει δοκιμάσει κανείς απο σας?Μήπως με τα ίδια χρήματα θα μπορούσα να βρώ κάτι καλύτερο?

Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος έχει δοκιμάσει αυτο το μόνιτορ ας μου πεί την γνώμη του.Οι προηγούμενες αναφόρες δεν με κάλυψαν.  :-\

http://www.thomann.de/gr/roland_pm30_drummonitor_21system.htm

Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε εγω θα σου πω το εξεις:για να ακουσεις τα τιμπανα σου το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να αγορασεις ενα sub τουλαχιστον να ειναι 15'' και ενα δοριφορο 15"  ειναι ο μονος τροπος για να τα ακουσεις καλα.με αυτον το τροπο διαχοριζεις σιχνοτιτες και ειναι πιο πιοτηκος ο ηχος σου.εγω εχω συγκεκριμενα ενα sub της EV 18" και ενα δοριφορο 15". Αυτα για να δουλεψουν πρεπει η να βρεις ενεργα δηλαδη να εχουν ενυσχιτι απο μονα τους(βεββαια ειναι λιγο τσουχτερα στην τιμη τους τα ενεργα)η να παρεις  ξεχοριστο ενυσχητη. οποσδηποτε θα χριαστης και ενα mixer.σε σχεσει με αυτο το side που εχεις το κοιταξα αλλα ειμαι πολυ επυφιλακτικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου skylodramer όπως σου είπα και σε pm το μόνιτορ της roland μου είπαν οτι μου ταιριάζει γάντι..γι'αυτο κόλλησα εκεί.

Αν μπορεί κανεις να μου φτιάξει ένα σετάκι με w00fer και δορυφόρους και λογικά ενισχυτή/μίκτη πχ απο τη σελίδα του thomann..θα με βοηθούσε ωστέ να πάρω μια ιδέα!

Ευχαριστώ!

Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν σε ενδιαφέρει το γκάζι και όχι το μέγεθος τότε χτύπα ένα συνδιασμό αυτοενισχυόμενων ηχείων πχ της Samson στα ίδια περίπου λεφτά.

Πχ το db1500a το 15" το Sub στα 400 + το db300a 12" για δορυφόρο άλλα 400 στη χειρότερη και έχεις 800w καθαρά με 800 ευρά  8)

 

αλλιώς χτύπα ή τα roland ή ένα σετ nearfield monitor + Sub που για το σπίτι είναι υπεραρκετά. ;)

www.myspace.com/thomasnastos

www.thomasnastos.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν σε ενδιαφέρει το γκάζι και όχι το μέγεθος τότε χτύπα ένα συνδιασμό αυτοενισχυόμενων ηχείων πχ της Samson στα ίδια περίπου λεφτά.

Πχ το db1500a το 15" το Sub στα 400 + το db300a 12" για δορυφόρο άλλα 400 στη χειρότερη και έχεις 800w καθαρά με 800 ευρά  8)

 

αλλιώς χτύπα ή τα roland ή ένα σετ nearfield monitor + Sub που για το σπίτι είναι υπεραρκετά. ;)

Δηλαδή αν πάρω το db1500a το 15'' sub και το db300a 12" δεν χρειάζομαι τίποτα άλλο?Ούτε μίκτη δλδ ούτε τίποτα?Δεν τα θέλω μόνο για το σπίτι..αλλα και για κανένα live!  8)

Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είσαι κομπλε και για οποιοδήποτε live με αυτά.

Το sub έχει ενσωματωμένο stereo crossover ρυθμιζόμενο.Το μόνο που κάνεις είναι να στείλεις το σήμα στο sub, από εκεί στο δορυφόρο και τελείωσες, δες προδιαγραφες στα link από κάτω.  ;)

http://www.samsontech.com/products/productpage.cfm?prodID=1887&brandID=2

http://www.samsontech.com/products/productpage.cfm?prodID=1908&brandID=2

 

Οι τιμές Ελλάδα είναι ίδιες με Thomann οπότε αν είσαι αθήνα πήγαινε μια βόλτα στον Διαμαντόπουλο που τα εισάγει ελλάδα ή σε κάποιο εξουσιοδοτημένο dealer να τα δεις.

Μόνο που λογικά δεν θα βρεις stock αυτές τις μέρες γιατι περιμένουν εισαγωγή από Σεπτέμβρη. Όλως "περιέργως" από τότε που κατεβάσανε τις τιμές ξεπουλήσανε (μιλάμε για Ιούνιο μήνα)  ;D

 

p.s. φτηνά αυτοενισχυόμενα ηχεία έχουν κ άλλες εταιρίες,πιθανόν να βρεις και σε Behringer ή Wharfedale Pro κάτι αντίστοιχο.Η Wharfedale έχει την σειρά EVP με ξύλινη καμπίνα και τσόχα και βγαίνει λίγο ακριβότερα από τα Samson

www.myspace.com/thomasnastos

www.thomasnastos.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου