Προς το περιεχόμενο

Αγανάκτηση!Όλοι παιζουν metal;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ενοχε τις ταμπέλες δεν τις βάζω εγώ αλλά οι μουσικοβιομηχανία.και φυσικά γενικά μιλάω.οι απόψεις αναφέρονται στην γενική εντύπωση και επικρατούσα κατάσταση.η δουλειά μου δεν είναι να τρέχω σε καθε γωνιά της ελλάδας να βρώ ΤΗΝ διαφορά,που σιγουρα θα υπάρχει.και αυτά τα "εύκολο να κρίνουμε και να καθόμαστε σπιτάκι μας" μην το μαθαμε και το πετάμε σαν καραμέλα.ούτε με γνωρίζεις για να ξέρεις αν είμαι ξαπλωμένος σε εναν καναπέ με το laptop ή αν έχω ψαχτεί απ τον καιρό που έπαιζες με κοντό παντελονάκι.αν δεν συμφωνείς οκ.πες το μας.μη μας λες όμως και τι κάνουμε στη ζωή μας.

 

 

Κάνεις ακριβώς αυτό που λες πως δεν σ'αρέσει...

Επίσης καλό είναι γενικά να μην είσαι τόσο απόλυτος στις απόψεις σου ΟΟΟΟΟΣΟ πια ψαγμένος και να είσαι.... "Το Hard Rock είναι τέτοιο...." "Τα πιτσιρίκια που ακούνε Metal είναι έτσι...."  κλπ

Και εγώ πιτσιρίκι που ακούει Metal είμαι αλλά ειλικρίνα πιστεύω πως δεν είμαι και θέλω να απέχω απο αυτό που περιγράφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 228
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το μεγαλο σας προβλημα ειναι οτι...προσπαθειτε να κανετε μπαντα με ανθρωπους που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΙ σας.

 

Οι μονες μπαντες που μπορουν να εχουν μελον ειναι οι μπαντες που ΑΠΟ ΠΑΡΕΕΣ ΕΞΕΛΙΣΟΝΤΑΙ σε μπαντες 

 

+1000000000000000000000000001

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γνωριζονταν....απο αγγελια βρεθηκανε!!

 

Και το διαλύσανε και ξαναβρεθήκανε 1-2 φορές, μέχρι που έφτασαν να γίνουν κολλητοί και μετά να μπει σε στέρεες βάσεις το συγκρότημα, οπότε και απογειώθηκε.

Το θέμα είναι να έχεις κάποια σχέση και με τα υπόλοιπα μέλη, ώστε να μπορείς να παίξεις άφοβα σφαλιάρες! Αυτά χαλυβδώνουν ένα συγκρότημα, όσο και να φαίνεται κουλό

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τη γνώμη μου υπάρχει μόνο ένα είδος φιλίας: αυτή που χτίζεται πάνω στη δουλειά. Δύο άνθρωποι πρέπει να μοχθήσουν μαζί, να καταφέρουν να μη γίνουν χαρτοπόλεμος και τότε είναι όντως φίλοι.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενοχε τις ταμπέλες δεν τις βάζω εγώ αλλά οι μουσικοβιομηχανία.

 

η δουλειά μου δεν είναι να τρέχω σε καθε γωνιά της ελλάδας να βρώ ΤΗΝ διαφορά,που σιγουρα θα υπάρχει.

 

μη μας λες όμως και τι κάνουμε στη ζωή μας.

 

Φίλε tzelko σοβαρά δεν έιχα στόχο να σου επιτεθώ προσωπικά. Σε αυτά που αναφέρεις όμως έχω να σου πω πως πρώτον δεν είναι ανάγκη να συμβιβάζεσε με τις ταμπέλες της μουσικής βιομηχανίας. Η βιομηχανία εξυπηρετεί τους στόχους της με τις ταμπέλες οκ. Άλλα όταν βλέπεις μια μπάντα μαλλιάδων με ESP σε κάποιο περιοδικό ΑΚΟΥΣΕ την πριν την απορίψεις.

 

Δεύτερον, δεν είναι ανάγκη να τρέξεις για να βρείς καλές μπάντες. Δόξα το θεό όλοι έχουν myspace σήμερα κ άπειροι δίσκοι (ακόμη κ demo) κυκλοφορούν στο internet.

 

Τρίτον δεν σου λέω τι να κάνεις στη ζωή σου. Σου λέω πως είναι δυνατόν η άποψη σου για τον συντηριτισμό να αλλάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Ζητείται μπασίστας που να είναι γνώστης πεντατονικής και να παίζει 'πολυφωνικά' tapping για προοδευτικό death/thrash metal"  :o ???

Έλεος μ'αυτές τις αγγελίες για μέταλ πια,γκαγκάνιασα!  ;D

Δεν έχουμε καταλάβει ακόμα οτι δεν υπάρχει metal πια??

 

ps. όχι,δεν είμαι troll, αλλά είναι η στυγνή αλήθεια

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Ζητείται μπασίστας που να είναι γνώστης πεντατονικής και να παίζει 'πολυφωνικά' tapping για προοδευτικό death/thrash metal"  :o ???

Έλεος μ'αυτές τις αγγελίες για μέταλ πια,γκαγκάνιασα!  ;D

Δεν έχουμε καταλάβει ακόμα οτι δεν υπάρχει metal πια??

 

ps. όχι,δεν είμαι troll, αλλά είναι η στυγνή αλήθεια

 

Η στυγνή αλήθεια δυστυχώς είναι ότι αυτή η μουσική αυτή την στιγμή είναι από τις πιο ενεργές παγκοσμίως.Γενικά το ροκ, όχι μονο το μεταλ. Που είδες εσύ ότι δεν υπάρχει πια, είναι μεγαλη απορια.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουμε καταλάβει ακόμα οτι δεν υπάρχει metal πια??

 

Ρε pastelius, χωρίς παρεξήγηση, πήγαινε στη γωνία να δεις αν ερχόμαστε να μας το πεις... ::) ::) ;)

Είναι δυνατόν να υπάρχουν ΑΚΟΜΑ τέτοιες απόψεις εν 2008;

Αναρωτιέμαι αν τελικά ο κόσμος μυαλώνεται μουσικά αλλά πολλά παραδείγματα δείχνουν το αντίθετο... ::)

 

Ώστε μεταλ δεν υπάρχει...Να σου πω μυαλό υπάρχει;

 

 

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παρεξηγούμαι φίλε.Να στο θέσω αλλιώς.

Δεν υπάρχει metal σήμερα.Υπάρχουν κακέκτυπα παλιών συγκροτημάτων.

 

Τα υπόλοιπα δεν είναι metal ,απλά η λέξη έχει προστεθεί στο τέλος σαν ορισμός του "βαρέος ήχου" ή όπως θέλεις πες το, Βλ.hardcore,nu-metal,speed/blast, και ούτω καθεξής.

Δεν υποτιμά κανέναν αυτό που λέω,απλά δεν παίζουν metal όπως αυτό καθιερώθηκε. ;)

Καλύτερα τώρα?

 

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παρεξηγούμαι φίλε.Να στο θέσω αλλιώς.

Δεν υπάρχει metal σήμερα.Υπάρχουν κακέκτυπα παλιών συγκροτημάτων.

 

Τα υπόλοιπα δεν είναι metal ,απλά η λέξη έχει προστεθεί στο τέλος σαν ορισμός του "βαρέος ήχου" ή όπως θέλεις πες το, Βλ.hardcore,nu-metal,speed/blast, και ούτω καθεξής.

Δεν υποτιμά κανέναν αυτό που λέω,απλά δεν παίζουν metal όπως αυτό καθιερώθηκε. ;)

Καλύτερα τώρα?

 

 

Aυτό λοιπόν είναι μια αρτηριοσκληρωτική άποψη.

Μα ακριβώς λες τι "ορισμός" είναι το "metal". Τι ήθελες δλδ, να υπάρχει ακριβώς ο ίδιος ήχος και η συμπεριφορά με τα 80s? Εξέλιξη δεν υπάρχει?Απαντάς ο ίδιος στα "ερωτήματα" σου. Μεταλ είναι ακριβώς ένα είδους σκληρου ροκ. Βαριές κιθάρες. Αν εσύ θες το μεταλ σου αγνό και παρθένο, ακου μειντεν μεταλλικα και βερτζιν στιλ.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου